Кавказький Вузол | У Ростові-на-Дону закінчилася благодійна акція міжнародного кінофестивалю «Сталкер»

Сьогодні в Ростові-на-Дону закінчилася благодійна акція міжнародного кінофестивалю "Сталкер".
У перший день весни глядачам були представлені документальні фільми-призери ХV МКФ "Сталкер" - Дар'ї Віоліна "Ми будемо жити" (присвячений ув'язненим табору АЛЖИР - Акмолинської табору дружин зрадників Батьківщини), "MONO Ліза" Яни Конофальской (монолог дівчинки), "Світ на кінчиках пальців "В'ячеслава Орєхова (про вихованців Сергево-Посадський інтернату для сліпоглухих дітей).
У розділі ігрових фільмів глядачі подивилися прем'єру фільму Хусейна Еркенова "Залезь на місяць", після чого відбулася зустріч з режисером.
Глядачі фестивалю поділилися з кореспондентом " Кавказького вузла "Своїми враженнями. Професор Микола Абдулов (Інститут Кавказу Північно-Кавказького наукового центру вищої школи) бачив практично всі фільми і вдячний організаторам. За його словами, саме такі фільми, як" Одинадцять листів до Бога "Якима Салбіева (про дитячий будинок, загубленому в горах) ніколи не побачиш в прокаті. Однак такі фільми і дають уявлення про те, чим живе зараз кінематограф.
"І мені все одно, - каже Микола Абдулов, - що у фільмі немає російських дітей - все народи мають однакові сутнісні якості. І не треба робити з жителів Кавказу щось особливе. Так, є кровопролитна історія, але їх культура, їх мистецтво піднімаються до найвищих вершин і стверджують загальнолюдські цінності ".
Ольга Будаева, економіст, їздила на перегляди фільмів з Новочеркаська, що в 40 кілометрах від Ростова. Вона називає фестиваль відмінним, що дає можливість познайомитися з альтернативним кіно.
"Деякі фільми, - каже Ольга, - переглядаєш, дивлячись на них вже іншими очима". Такою виявилася для неї картина Вадима Абдрашитова "Час танцюриста". За словами Будаева, тепер вона розуміє, чому звільнився з армії її брат, чому спився після служби її однокласник.
Фільм "Час танцюриста", який був показав першим на фестивалі , Приїхав представляти режисер Вадим Абдрашитов. Розмова з Абдрашитовим тривав близько двох годин. Сьогодні людині потрібен міцний тил, впевнений режисер, у вигляді сім'ї та будинки. По можливості людині необхідно захищати дітей від впливу держави, і необхідний спосіб самореалізації.
"У нашого кіно є майбутнє, - заявив Вадим Абдрашитов. - Але коли воно настане, важко сказати. Є здібні молоді режисери, але я не отримую від молодих того, що хочу отримати від молодих. Вони повинні привносити свіжу художню ідею, ламати стереотипи, а більшість з них, як старички, роблять те, що роблять американці, гонконгці, словом, те, що до молодості не відноситься. Чекаю від молодих молодості ".
Відкрився фестиваль фотовиставкою "Журналісти в" гарячих точках ", яка була підготовлена ​​в рамках нового фестивалю Спілки журналістів Росії" Професія - журналіст ". Глядачам були представлені 40 знімків.
За даними оргкомітету благодійної акції "Сталкера", на кіносеанси в Донський державної публічній бібліотеці побували близько 1800 чоловік. Вхід на всі фільми благодійної акції фестивалю "Сталкер" був безкоштовний.

Нагадаємо, що регіональний етап кінофестивалю "Сталкер" в Ростові-на-Дону провели Гільдія акторів театру і кіно Росії, Донське відділення російського Союзу журналістів і Донська державна публічна бібліотеці за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Відзначимо, що в Ростові-на-Дону регулярно проходять кінофоруми та кінофестивалі самої різної тематики, багато з яких є міжнародними.

Так, 20 жовтня 2009 року в Ростові-на-Дону в сьомий раз стартував Міжнародний фестиваль військового кіно імені Озерова .

З 10 по 14 листопада 2008 року в ростовському Будинку кіно проходив Міжнародний соціальний кінофестиваль "Час жити" . В рамках фестивалю були представлені картини іспанських, норвезьких, румунських, німецьких, французьких і російських режисерів.

У вересні 2008 року в Будинку Кіно Ростова-на-Дону пройшов одинадцятий Манхеттенський фестиваль короткометражного кіно .

Раніше в Ростові також проходили фестивалі соціального кіно. Так, тут відбувся кінофестиваль з проблем інвалідів "Кіно без бар'єрів" і правозахисний кінофорум "Сталкер" .

Фестиваль "Сталкер" існує з 1995 року і щорічно відкривається в Москві. З фільмів-призерів цього фестивалю формуються програми, презентовані потім в різних містах Росії. Головне завдання кінофоруму, організатором якого виступають Гільдія кінорежисерів Росії, Союз кінематографістів РФ і Московське представництво Фонду Форда, - засобами кіномистецтва пропагувати ідеали гуманізму, сприяти формуванню громадянського суспільства і правової свідомості громадян.


Примітка редакції: см. Також новини " У Ростові-на-Дону стартував щорічний шостий фестиваль "Нове британське кіно" "," У Ростові відкрився фестиваль «Німецька культура на Дону» "," У Ростові-на-Дону стартував обласний кінофестиваль "Кіно проти наркотиків" ".

Автор: Наталія Баженова; джерело: кореспондент "Кавказького вузла"