Кишеньковий перекладач для глухих тепер можна поставити в будь-який смартфон на Android

«Яндекс» випустив експериментальне додаток для смартфона, який може служити кишеньковим перекладачем для глухих і слабочуючих, - програма перетворює звукову мову в текст і може полегшити діалог між звичайними людьми і тими, хто страждає порушеннями слуху. Ініціатором і менеджером проекту став Акмал Артіко, студент п'ятого курсу факультету інновацій і високих технологій МФТІ.

«Це ношений перекладач, помічник для глухих. Глухі та слабочуючі спілкуються зі чують або читаючи по губах, або листуючись на папері. Але все це не завжди можливо, і це може бути довго і незручно. Наше додаток аналізує звукову обстановку і виводить фрази, які говорить співрозмовник, на екран », - каже Акмал Артіко.

Він займається на кафедрі аналізу даних, яка була створена в МФТІ спільно з компанією «Яндекс». Ідея програми виникла в минулому році. «На четвертому курсі у нас був курс управління продуктом, в рамках якого треба було придумати і розробити якусь мобільний додаток, що використовує технології« Яндекса ». Тоді ми і придумали прототип цього додатка, заснованого на пакеті Yandex.SpeechKit », - розповідає Артіко.

Потім на цю ідею звернули увагу в «Яндексі», і тепер Артіко керує розвитком проекту вже в рамках компанії. За словами Артікова, він і його колеги проводили опитування людей з порушеннями слуху, брали у них інтерв'ю, щоб з'ясувати, з якими проблемами вони стикаються в повсякденному житті і як їх програма може полегшити спілкування з чують.

Спочатку вони шукали глухих в соціальних мережах, а потім вийшли на контакт з МГТУ імені Баумана, де є центр професійної реабілітації для глухих. Студенти «Бауманки» допомагали групі Артікова в тестуванні й налагодженні програми.

«В цілому це не перший випадок, коли наші студенти під час хакатонів створюють інші програми, які, - зазначає проректор з навчальної та методичної роботи МФТІ Дмитро Зубців. - Ми активно розвиваємо цей напрямок студентської активності та залучаємо наші базові кафедри до цієї роботи. Такий рід активності до душі студентам МФТІ, адже більшість з них Олімпіадники, і вирішувати складні і нестандартні задачі за короткий термін - їх коник ».

На даний момент додаток вже можна скачати ( com/store/apps/details?id=ru.yandex.subtitles> https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.yandex.subtitles ) І встановити на смартфони з операційною системою Android. Розробники говорять, що серед глухих і слабочуючих близько 75% користується Android, тому спершу було зроблено додаток для цієї платформи. «Якщо ми зрозуміємо, що багатьом потрібна версія на iOS - то будемо робити», - каже Артіко.

Com/store/apps/details?