Класика і німе кіно, соціальна драма і французька комедія: театр ім. В. Савіна відкриває новий сезон «БНК

Найяскравішою прем'єрою 87-го театрального сезону в Академічному театрі драми ім. В. Савіна обіцяє стати постановка безсмертної комедії Олександра Грибоєдова "Горе від розуму». Новий підхід до класики, пластичне і сценографічне рішення, на думку творців вистави, повинні не тільки голосно прозвучати на тлі численних постановок «Горя ...», а й оголити соціально-психологічний конфлікт п'єси, який і сьогодні звучить сучасно. Найяскравішою прем'єрою 87-го театрального сезону в Академічному театрі драми ім

Фото з репетиції «Лиха з розуму» надали в Академічному театрі драми

Неофіційне відкриття сезону в театрі ім. Савіна відбулося ще 7 вересня з початком II Північного театрального фестивалю, повідомили в театрі.
- До ювілею республіки ми змогли об'єднати на нашій сцені величезна театральний простір - від Карелії до Уралу. Протягом декількох днів глядачі побачили різноманітну театральну палітру країни. Хоча, на жаль, поки що мало хто розуміє, що така унікальна можливість в нашому місті надається раз в декілька років, - підвів підсумки фестивалю директор театру Михайло Матвєєв. - Не дивлячись на хвилювання, ми успішно виступили з виставою «Ешелон». Журі відзначило постановку в номінації «Кращий акторський ансамбль», і це важливо не тільки для театру, але для міста і республіки, в якій працює такий професійний творчий колектив. У виставі зайнято майже 30 артистів, і всі вони грають як єдиний організм - на одному диханні, загальною емоційній хвилі.

У виставі зайнято майже 30 артистів, і всі вони грають як єдиний організм - на одному диханні, загальною емоційній хвилі

Фото Миколи Антонівського

На переконання Михайла Матвєєва, заснованому на відгуках гостей, фестиваль набирає авторитет. Сезон же театр відкриє 1 жовтня комедією «Дорога Памела, або Як пришити стареньку» за п'єсою Джона Патріка - постановка була завершена під завісу минулого сезону.

- Я думаю, що глядачі вже чули про цей спектакль, але, напевно, ще мало хто встиг його подивитися. У нас вийшла лірична історія, де є все: детективний сюжет, любов, гумор, дуже хороші, добрі людські стосунки, справжні почуття - саме вони здатні змінити світ. За великим рахунком, мистецтво для цього і існує: через емоції, через почуття будити в людині найкраще, - охарактеризував виставу, з якого почнеться сезон, директор театру.

Першою прем'єрою - вона намічена на середину листопада - стане комедія А. С. Грибоєдова «Лихо з розуму», до роботи над якою трупа приступила ще в травні. За півроку багато що встигло змінитися - концепція, ідея музичного оформлення, найголовніше - режисер. Заявлялося, що «Горе від розуму» поставить іменитий режисер, зав. кафедрою режисури театрального інституту ім. Б. Щукіна, актор і телеведучий Михайло Борисов.

- Він запустив процес, почав репетирувати з трупою в травні, але, за станом здоров'я, продовжити не зміг. Зараз робота триває з другим режисером вистави, головним режисером нашого театру Юрієм Поповим. Думаю, творчий тандем досвідченого відомого майстра і молодого режисера дасть хороший результат, - сподівається на успіх проекту директор театру імені Савіна. - Велику ставку ми робимо на найголовніше - на текст. Поетичний текст завжди доносити зі сцени дуже складно, а робити це органічно в грі ще важче.

Режисер Юрій Попов також зазначає непереоценімую роль звучання слів для цього твору. Тому на допомогу артистам була запрошена майстер зі сценічного мовлення, викладач ГІТІСу Фаріда Белоногова.

- Я б не став називати нашу постановку новаторської: ми перш за все виходимо з тексту, не змінюємо його і не скорочуємо, прислухаємося до автора. І, наприклад, для мене злободенність цієї п'єси через двісті років з моменту її появи, впізнаваність образів, які переходять з епохи в епоху, демонструє абсурдність пристрої нашого суспільства, - коментує матеріал Юрій Попов. - Тому спектакль буде вирішене в дусі фантасмагорії через стилістику і прийоми пластичного театру і німого кіно.


За словами головного режисера театру ім. В. Савіна, до роботи над «Лихо з розуму» залучені кращі сили: провідні артисти трупи, головний художник Еріх Вільсон, режисер з пластики Світлана Скосирська.

Як зазначив Михайло Матвєєв, протягом сезону з'явиться кілька вистав різного формату - великі, «багатонаселені» і більш камерні варіанти. Одним з останніх стане постановка комедії французького драматурга П'єра Нотта «Дві дамочки в бік півночі», свого часу визнаної у Франції кращою п'єсою року. Можливо, в малому форматі буде випущений також спектакль за матеріалом одного з комі авторів. Традиційно в грудні театр покаже нову новорічну казку.

- Я не помилюся, якщо скажу, що глядач протягом останніх років саме в нашому театрі чекає масштабну, цікаву, яскраву по сценографії та акторської гри постановку, яка все новорічні дні збирає повні зали. Упевнений, на цей раз буде також, - обіцяє директор театру.

На початок 2017 запланована прем'єра соціально-психологічної драми Юджина О'Ніла «Любов під в'язами» в постановці Євгена Софронова. Одна з його останніх робіт - трагіфарс «Королева краси» справив настільки сильне враження на глядача, що і сьогодні, два сезони тому, збирає повні зали.