Класика в мобільних телефонах

МО Иволгинский район

МОУ Сужінская ЗОШ

Дослідницька робота на тему:

«Класична музика на мобільних телефонах»

Секція: Літературознавство і культурологія

Виконала: Партілхаева Туяна Геннадіївна, 6 клас

Науковий керівник: Доржіева Ципілма Балдановна

с. звужує

2017

Зміст

Введення ........................................................................ ... ......... 2

Глава I. Класична музика і мобільний телефон ........................... ..3

Глава II. Експериментальна робота «Популяризація класичної музики серед школярів через рінгтони мобільного телефону» ..................... 7

Висновок ................................................................................. 9

Список використаної літератури ................................................... .10

Вступ

Високі технології міцно увійшли в сучасне життя. У більшості моїх однолітків є мобільні телефони. І забезпечені вони функцією красивого дзвінка, який сама людина може вибрати за своїм бажанням. При цьому представляється широкий вибір різних музичних напрямків: класика, джаз, рок, поп-музика і т.д.

Поєднання класичної музики з новими технологіями і застосування в сучасному мобільному пристрої здається нам цікавим. Але для більшості моїх однолітків класична музика - це музика, яка вже віджила себе, нудна і старомодна. Щось на кшталт музейного експоната, який цікавий людям старшого покоління.

Класичною музикою цікавляться не багато, в той же час всі ці мелодії знайомі нам. Ми чуємо їх у повсякденному житті, використовуємо як рингтон, але не замислюємося про походження і значенні цієї музики. Найчастіше мої однолітки знайомляться з популярної класичної музикою не на концерті, а в вигляді рінгтона мобільного телефону.

Тому ми обрали тему нашої дослідницької роботи: «Класична музика в мобільному телефоні».

Метою нашого дослідження стало: вивчити застосування класичної музики в мобільному телефоні, популяризувати класичну музику серед школярів через різноманітність рингтонів мобільного телефону.

Завдання дослідження:

  1. Вивчити літературу з даної теми.
  2. Познайомитися з досвідом застосування класичної музики у вигляді рингтонів мобільного телефону.
  3. Познайомиться з біографіями відомих композиторів -классика.
  4. Провести експериментальну роботу «Популяризація класичної музики серед підлітків через рінгтони мобільного телефону».
  5. Підготувати музичну колекцію популярної класичної музики для рингтонів мобільного телефону.
  6. Проаналізувати отриманий результат дослідження.

Гіпотеза: популяризувати класичну музику в середовищі школярів можна через рінгтони мобільного телефону, якщо:

1. Використовувати найбільш відомі музичні твори композиторів-класиків.

2. Використовувати класичну музику в сучасній обробці.

Об'єкт дослідження: класична музика.

Предмет дослідження: класична музика в мобільному телефоні

Методи дослідження:

  • Робота з науковою та художньою літературою;
  • Анкетування, опитування;
  • експеримент;
  • Аналіз отриманих результатів.

Практична значимість: виконана нами робота буде корисна для учнів нашої школи як на уроках музики, так і в повсякденному житті. Дозволить на прикладах знаменитих музичних творів долучитися до світової музичної культури, підвищити загальний культурний рівень і усвідомити себе часткою суспільства, вміє слухати і цінувати створені музичні шедеври.

Глава I. Класична музика і мобільний телефон

Що таке класична музика? Це музика пройшла випробування часом і досі викликає певний інтерес у слухача.

Термін «класична» в музиці в основному використовується для визначення серйозної, художньої музики, тобто музики, яка не є народної, популярної, джазом, роком і так далі. Цим визначенням називають академічну музику, переймати традиції європейської музики XVII - XIX століть і наступну їм в плані мелодійного і гармонійного побудови музичних творів та інструментальному складу для їх виконання. Одне з найбільш кидаються в очі відмінностей між класичною і популярною музикою - це різне ставлення до композиторам і виконавцям. У популярній музиці основна увага прикута до виконавця, але в класичній музиці головну роль грає автор (композитор). Саме його ім'я найчастіше асоціюється з твором і залишається в пам'яті нащадків.

«Добре виконане класичний твір здатне захопити слухача не гірше пригодницького фільму або детектива. Це неповторне відчуття, коли закриваєш очі і занурюєшся в нескінченний потік звуків, забуваючи про все на світі, немов потрапляєш в інший світ, в інший вимір ».

Подібні відчуття, що виникають від прослуховування класичної музики, знайомі, напевно, кожній людині, який стикався з музикою. Класична музика впливає на красу внутрішнього світу людини. Вона вчить гостро відчувати, тонко розуміти, вловлювати сьогохвилинне настрій кожної людини. І дарує відчуття гармонії.

Коли ми чуємо звуки класичних мелодій, що ллються з наших мобільних телефонів, то, часом, не замислюємося, хто їх автор.

Класичні твори були створені геніальними комопзіторамі так давно, що й не віриться, що щось може пережити таку кількість років. А ці твори досі люблять і слухають, створюють аранжування і сучасні інтерпретації. Навіть в сучасній обробці, твори геніальних композиторів залишаються класичною музикою.

З великої кількості знаменитих композиторів ми вибрали імена тих, чия музика найбільш популярна в наш час.

Перше місце заслужено належить Йогану Себастьяну Баху (1685-1750). Сьогодні його називають одним з найбільших композиторів коли-небудь живуть на землі. Його музика фундаментальна і ґрунтовна, стримана і зосереджена. Як роздуми зрілого, навченого життям людини. Творчість Баха вплинуло на багатьох композиторів. Потім Вольфганг Амадей Моцарт (1756-1791) по праву вважається геніальним композитором. Він створив вражаючу кількість творів - 23 опери, 18 сонат, 23 фортепіанні концерти, 41 симфонію і багато іншого. У Німеччині музику Моцарта називають «музикою душі». Одні з найпопулярніших творів - «Рондо в т урецком стилі», «Маленька нічна серенада», «Симфонія №40». Антоніо Вівальді (1678-1741) вважається одним з композиторів, який сприяв еволюції музики бароко з характерною важким звучанням в класичний стиль музики. Майже півтора століття його музичні скарби були поховані під шаром забуття і невідомості. Лише на початку XIX століття виявили колекцію його творів. З тих пір музика Вівальді звучить всюди. Особливо популярні чотири концерти для скрипки і струнного оркестру «Пори року».

Ще один великий німець Людвіг ван Бетховен (1770-1827) був важливою фігурою романтично-класичного періоду. Про нього знають навіть ті, хто взагалі нічого не знає про класичну музику. Бетховен - один з найбільш виконуваних і шанованих композиторів у світі. Великий композитор став свідком грандіозних потрясінь, що відбулися в Європі. Одна з його кращих робіт - «Місячна соната».

Петро Ілліч Чайковський (1840-1893) - російський композитор XIX століття. Якщо Пушкін - це «наше все» в літературі, то Чайковський - це «наше все» в музиці. Серед найвідоміших - балети «Лебедине озеро», «Лускунчик», «Спляча красуня».

Коли мобільні телефони тільки-тільки почали з'являтися, їх музичні можливості мало кого хвилювали. Важливий був сам факт наявності телефону, і його щасливого власника цілком влаштовував набір простеньких мелодій і трелей.

Рінгтон (ringtone) - так по-іншому називається дзвінок в мобільному телефоні. Походить від ring - дзвонити, tone - тон (тональність).

У 2000 році фінська фірма Nokia почала випуск нових моделей телефону, здатних за допомогою SMS підтримувати передачу монофонических мелодій дзвінка - версій відомих хітів.

Музика, яка звучить сьогодні з «мобільників» охоплює всі музичні жанри, напрямки і культури відомі людству.

В даний час оркестри і видавці класичної музики стали виробляти свою музику для мобільних телефонів. Boosey & Hawkes, велике видавництво, яке займається класичною музикою, пропонує більш 300 мелодій з каталогу на своєму веб-сайті. Лондонський симфонічний оркестр пропонує рингтон-версію записів своїх концертів для європейських мобільників.

Шанувальники класичної музики отримали можливість завантажувати унікальні мелодії для смартфонів, які записав Брюссельський філармонічний оркестр. В основі мелодій твори Чайковського, Моцарта, Баха, Вівальді.

Про високу популярність цієї музики можна судити з такого факту: за три перші дні після публікації в мережі, рінгтони скачали більше десяти тисяч разів.

У нашій країні найстаріша вітчизняна компанія звукозапису «Мелодія» з 2013 року включилася в технології сучасного мультимедійного бізнесу, завдяки чому в телефонах російських абонентів почне звучати класична музика. В каталог увійдуть 30-секундні уривки шедеврів світової класики - творів Петра Ілліча Чайковського, Антоніо Вівальді, Вольфганга Амадея Моцарта у виконанні видатних майстрів - Дениса Мацуєва, Ван Кліберн, симфонічного оркестру під керуванням Володимира Співакова та інших знаменитих солістів і колективів.

Класичні рінгтони використовуються в різних моделях мобільних телефонів. За підсумками опитування учнів 6 «б» класу МОУ Сужінской ЗОШ, яким було поставлено єдине питання: Чи є вбудовані мелодії в ваших мобільних телефонах? Класичні вбудовані мелодії дзвінка телефону є у 55% ​​опитаних (11 осіб з 20).

Звучання музики Моцарта, Чайковського або Бетховена як дзвінок мобільного телефону викликає у людей неоднозначне ставлення. Не можна не погодитися з твердженням, що класику треба слухати обов'язково в живому виконанні. Симфонічний оркестр плюс концертний зал з хорошою акустикою залишають незабутні відчуття.

Дотримується Мстислав Ростропович: «Популяризувати класичну музику потрібно в такому вигляді, в якому вона справляє враження! А в мобільниках само не оркестрове виконання, і це іноді настільки вульгарно звучить! »

«Краща музика не з мобільника!» - заявляють музиканти московського ансамблю старовинної музики «Орфаріон». Вони є організаторами музичного проекту «Класика - це класно!».

Навпаки, відомий диригент Юрій Башмет, ставиться до цього з розумінням. «У мене був такий випадок в Томську, - розповідає музикант, - коли я почав концерт зі слів:" Присвячується фірмі Nokia! ", І ми зіграли" Маленьку нічну серенаду "Моцарта, що починається з відомої" мобільного "мелодії. А потім все слухали симфонію Моцарта. Мабуть, твір стає шлягером тому, що автору вдається сфокусувати в стислій і доступній формі щось найголовніше, істотне для людини ».

В рамках нашого дослідження ми провели опитування «Як ти ставишся до класичної музики в мобільному телефоні?» Серед шестикласників нашої школи з метою з'ясувати їхню думку. Результати опитування представлені діаграмі №1.

Діаграма № 1. Результати опитування «Як ти ставишся до класичної музики в мобільному телефоні?»

Відповіді розподілилися наступним чином:

  1. «Це хороша реклама для класичної музики і вона обов'язково повинна бути в мобільному телефоні» - відповіли 36% (8 чол.).
  2. «Така музика повинна звучати тільки в концертному залі» - так вважають 64% (15 чол.).
  3. «Я б сам створив таку колекцію дзвінків з мелодій улюблених композиторів» - відповіли 15% (4 чол.)

Серед композиторів були вказані такі імена: І.С. Бах, Л.В. Бетховен, А. Вівальді, В.А. Моцарт, П.І. Чайковський.

Сучасні музиканти часто задаються питанням: «Як зробити класичну музику популярною?»

Популяризація - процес поширення знань в сучасній і доступній формі для широкого кола людей .

Популяризація має на увазі не тільки впізнавання Моцарта і Баха в «мобільних аранжуваннях», а й знайомство з історією створення творів, які використовуються в мобільних телефонах, з життєвим і творчим шляхом їх творців. Цьому сприяють різні інтернет-сайти, де зібрані колекції фрагментів з творів класичної музики для мобільного телефону, на погляд авторів, найкрасивіших і відомих, а також їх власні аранжування.

Проаналізувавши різні думки, ми прийшли до висновку, що класичну музику дійсно краще слухати і сприймати в концертних залах, але привернути увагу, зробити її більш популярною, підтримати інтерес до неї допоможе мобільний телефон.

Глава II. Експериментальна робота «Популяризація класичної музики серед школярів через рінгтони мобільного телефону»

Мета експериментальної роботи - виявити і експериментально перевірити можливості популяризації класичної музики серед школярів через рінгтони мобільного телефону.

Відповідно до мети дослідження виділено такі завдання експерименту:

  1. Провести анкетування школярів (учні 6 «б» класу).
  2. Підготувати музичну колекцію для рингтон мобільного телефону з відомих музичних творів композиторів - класиків в оригінальному виконанні і сучасній обробці.
  3. Проаналізувати отриманий результат експерименту.

Дослідження проводилося на базі МОУ «Сужінская ЗОШ» серед учнів 6 «б» класу (20 осіб):

На початковому етапі нашої роботи ми розробили анкету (Додаток 1) і провели анкетування школярів. Результати проведених попередніх опитувань показали, що класична музика користується популярністю у найменшої кількості підлітків (20%).

Відповідно до власних уподобань школярів була підготовлена ​​музична колекція для мобільного телефону, в яку увійшли класичні музичні твори в оригінальному виконанні і в сучасній обробці (Додаток 2 - аудіо).

Запропонували хлопцям прослухати класичну музику і відзначити найбільш вподобану, яка, на їхню думку, може звучати в мобільному телефоні. За результатами опитування склали рейтинг найпопулярніших класичних мелодій (Таблиця 1).

Таблиця 1.

Рейтинг найпопулярніших класичних мелодій за результатами опитування школярів.

Музичний твір

кількість виборів

Бах «Жарт»

А. Вівальді Концерт соль мінор оp. 8 № 2 «L'estate» (Літо) Ж. Бізе «Хабанера»

В.А. Моцарт «Рондо в турецькому стилі»

П.І. Чайковський «Лускунчик»

Л. Бетховен Cоната для фортепіано № 14
до дієз мінор, оp. 27 № 2, «Місячна».

Хлопців, які не вибрали жодне музичний твір, не було, що говорить про небайдуже ставлення до класичної музики. Причому, класична музика в сучасній обробці сподобалася більше, ніж в оригінальному виконанні. Більшість хлопців проявило явний інтерес до цієї музики, побажали мати її в своїх мобільних телефонах і використовувати в якості дзвінків, в подальшому дізнатися історію створення цих музичних творів.

На завершальному етапі нашого експерименту ми провели анкетування в якому запропонували відповісти на запитання «Чи хотіли б ви цю музику почути в оригінальному виконанні, на концерті?» Позитивно відповіли 100% (20 осіб).

Таким чином, ми можемо зробити висновок про те, що кількість школярів, які проявляють інтерес до класичної музики зросла на 80% з 20% (4 чол.) До 100% (20 чол.) (Рис.1).

Мал. 1. Кількість школярів, які проявляють інтерес до класичної музики до і після експерименту.

Кількість школярів, які проявляють інтерес до класичної музики до і після експерименту

Результати порівняння даних показують ефективність популяризації класичної музики серед підлітків через рінгтони мобільного телефону.

Висунута нами гіпотеза отримала практичне підтвердження.

висновок

Класична музика - це те, що робить наше життя прекрасним, привносить в неї романтику, свіжі почуття, святковий настрій. Вона ніколи не втратить своєї принади, глибини і значущості, завжди буде в модною і популярною у всіх сферах нашого життя.

В даному дослідницькому проекті ми розкрили поняття, походження і значення класичної музики. Познайомившись з біографією великих композиторів І.С. Баха, В.А. Моцарта, Р. Вагнера, Л. Бетховена, П. Чайковського, Н.А. Римського - Корсакова та інших, відзначили значимість їхньої творчості у світовій культурі та розвитку сучасної музики.

Досліджували досвід застосування класичної музики у вигляді рингтонів мобільного телефону і з'ясували, що відомі оркестри Лондонський симфонічний і Брюссельський філармонічний оркестр пропонують рингтон-версії записів своїх концертів. У нашій країні з 2013 вітчизняна компанія звукозапису «Мелодія» запропонувала широкий вибір класичної музики для рингтонів мобільного телефону.

Нами розглянуті Різні точки зору на популярізацію класичної музики через мобільний телефон. Популяризація має на увазі не тільки впізнавання класичної музики в «мобільних аранжуваннях», а й знайомство з історією створення творів, які використовуються в мобільних телефонах, з життєвим і творчим шляхом їх творців.

Для перевірки висунутої гіпотези ми провели експериментальну роботу, в ході якої виявили та експериментально перевірили можливості популяризації класичної музики серед підлітків через рінгтони мобільного телефону.

Підготували музичну колекцію популярної класичної музики для рингтонів мобільного телефону в оригінальному виконанні і сучасній обробці (Додаток 2). За результатами опитування школярів склали рейтинг найпопулярніших класичних мелодій.

Більшість хлопців проявило явний інтерес до цієї музики, побажали мати її в своїх мобільних телефонах і використовувати в якості дзвінків, в подальшому дізнатися історію створення цих музичних творів, побувати на концерті класичної музики. Цей факт підтверджує висунуту нами гіпотезу.

Важливо не забувати, що класична музика створювалася не для мобільного телефону, а для кращого розуміння навколишньої дійсності. І слухати класичну музику, дійсно краще в концертному залі. А рингтон мобільного телефону нехай залишиться як нагадування про красивому, нестаріючому.

список літератури

  1. У світі музики. Про музику, авторів виконавців

http://vmiremusiki.ru/10-ka-samyx-izvestnyx-kompozitorov-v-mire.html

  1. Кравченко Т.Ю. Композитори і Музиканти. АСТ, Астрель, Єрмак, 2004. С. 512
  2. Музика Великих Композиторів - Колекція класики від «Комсомольської Правди» №2 (2010-2011)
  3. Крунтяева Т. Словник іноземних музичних термінів. Музика, 2004. С. 82

За підсумками опитування учнів 6 «б» класу МОУ Сужінской ЗОШ, яким було поставлено єдине питання: Чи є вбудовані мелодії в ваших мобільних телефонах?
В рамках нашого дослідження ми провели опитування «Як ти ставишся до класичної музики в мобільному телефоні?
1. Результати опитування «Як ти ставишся до класичної музики в мобільному телефоні?
Сучасні музиканти часто задаються питанням: «Як зробити класичну музику популярною?
На завершальному етапі нашого експерименту ми провели анкетування в якому запропонували відповісти на запитання «Чи хотіли б ви цю музику почути в оригінальному виконанні, на концерті?