
Кохановський Валерій Павлович (04.05.1939) - фахівець з діалектиці і методології пізнання; доктор філософських наук, професор. Народився в Ростові-на-Дону. Закінчив геолого-географічний факультет Ростовського університету (1961), аспірантуру на кафедрі філософії в Ростовському інженерно-будівельному інституті (1968). З 1973 - на кафедрі діалектики і методологічної філософії факультету Ростовського університету: доцент, професор, з 1984 - зав. кафедрою. У 1984 1989 - декан філософського факультету Львівського університету. Кандидатська дисертація - «Категорія виникнення». Докторська дисертація - «Історизм як принцип діалектичної логіки».
У працях Валерія Павловича розробляються принципи діалектики, проблеми взаємозв'язку рівнів методології, специфіки пізнання соціальних явищ. Обґрунтовується ідея про те, що всі елементи діалектики (а не тільки деякі з них) є універсальними нормами, загальними регулятивами всіх форм діяльності людей, а не тільки пізнання.

Підручник підготовлено відповідно до вимог Державного освітнього стандарту вищої професійної освіти за спеціальністю "Філософія". Історія філософських ідей розглядається авторами в зв'язку з історією суспільно-політичного і культурного життя суспільства.
Представлені основні концепції східної, західної та російської філософії. Книга розрахована на студентів і аспірантів вищих навчальних закладів, а також на досить широке коло читачів, які цікавляться актуальними проблемами філософії та її історії.

Співавтори: Лешкевич Т.Г., Матяш Т. П., Фатхі Т.Б.
Основну увагу приділено філософському аналізу науки як специфічної системи знання, форми духовного виробництва і соціального інституту. Розглянуто загальні закономірності розвитку науки, її генезис і історія, структура, рівні і методологія наукового дослідження, актуальні проблеми філософії науки, роль науки в житті людини і суспільства, перспективи її розвитку та ряд інших проблем.
Посібник розрахований насамперед на аспірантів і здобувачів, які готуються до іспитів кандидатського мінімуму, а також на наукових працівників, студентів і всіх бажаючих скласти власне уявлення про філософської рефлексії над розвитком науки.

Перший фундаментальний підручник з дисципліни «Філософія та методологія науки» підготовлений відповідно до державного освітнього стандарту вищої професійної освіти Госкомвуза РФ.
Розглядає специфіку науки як системи знання, форми духовного виробництва і соціального інституту; аналізує закономірності розвитку науки, її структуру, рівні і методологію наукового пізнання; виявляє схожість і відмінність природних і гуманітарних наук, етапи їх формування та специфіку їх методів; показує, як вирішуються дані проблеми сучасними західними філософами. Підручник відрізняє ясність і чіткість викладу матеріалу.

У посібнику представлені філософські питання науки як специфічної системи знання, своєрідної форми духовного виробництва і соціального інституту. Розглянуто генезис і історія науки, загальні закономірності її розвитку, структура та динаміка наукового пізнання, його методологія, роль науки в житті людини і суспільства, перспективи її розвитку та ряд інших проблем.
Посібник розрахований насамперед на аспірантів і здобувачів, які готуються до іспитів кандидатського мінімуму, а також всіх, хто цікавиться філософськими проблемами науки.

Навчальний посібник "Філософія" для вищих навчальних закладів підготовлено відповідно до нових вимог до обов'язкового мінімуму змісту та рівня підготовки бакалавра і дипломованого фахівця з циклу "Загальні гуманітарні і соціально-економічні дисципліни" в державних освітніх стандартах вищої професійної освіти.
Зазначені стандарти затверджені Міністерством освіти Російської Федерації 3. лютого 2000 У Відповідно до цих стандартів частина тим виключена (або перероблена), введені нові теми (наприклад, "Діалектика"), посилена увага до проблеми людини в різних його "ракурсах".
Розраховано на студентів, аспірантів, всіх, хто цікавиться актуальними питаннями філософії.

співавтор: Жаров Л.В. , Яковлєв В.П.
У пропонованому навчальному посібнику стисло викладено основний зміст вузівського курсу філософії, яке дозволить підготуватися до іспитів з цієї дисципліни. Коротко розглянуті основні проблеми історії філософії, теоретичної та соціальної філософії.
Розраховано на студентів, аспірантів, викладачів, а також усіх, хто цікавиться актуальними питаннями філософії в її сучасному змісті.
Додати відгук