Феномен олімпійських рухів в світовому і локальному масштабах за всю доступну для огляду під час перебування людства мав ефект консолідації, конструктивізму і радості своїм і чужим успіхам - досягненням людських можливостей в форматі змагань.
Хроніка подій.
Рік 2017. Республіканська студентська олімпіада з екології. Команда ДонНУ представлена студентками біологічного і хімічного факультетів. Всі дівчата чесно перемогли у відбіркових етапах змагань і відповідально готувалися до Республіканського рівню. Було зрозуміло, що перше місце тільки одне, що брати участь у фінальному етапі - це вже успіх. У минулому році команда ДонНУ мала третій рейтинг, а в цьому році в загальному командному заліку вони стали переможцями!
Інна Левченко, Олена Кравченко, Ксенія Мудрецова, Яна Нікуліна і Вікторія Садловська - екологічні чемпіонки цього року!
- У період студентства я не мав успіхів в олімпійських досягненнях. Але за останні 15 років в кожній національній екологічної олімпіаді мої вихованці завжди були в числі переможців. Вчорашні школярі на очах ставали дорослими, професійними, думаючими і успішними людьми. І усвідомити себе частиною цього процесу представляє для мене особливу цінність.
Олімпіада цього року пройшла масштабно, цікаво, в чому велика заслуга колективу нашого університету.
Завдяки своєчасній і професійній роботі Тетяни Миколаївни Самаревой, яка завжди дбає про наукові успіхи кожного студента, в олімпіаді взяли участь 8 організацій вищої освіти:
- Донецький національний університет;
- Донецький національний технічний університет;
- Донецький національний медичний університет ім. М. Горького;
- Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського;
- Донбаська національна академія будівництва і архітектури;
- Донецький педагогічний інститут;
- Донецький інститут залізничного транспорту;
- Донецька академія управління та державної служби при Главі ДНР.
Завдяки підтримці Донецького Республіканського інституту додаткового педагогічної освіти Олексія Івановича Чернишова ми мали можливість запросити школярів та ліцеїстів з усіх територіально-адміністративних одиниць Донецької Народної Республіки.
Завдяки допомозі ректорату і деканату ми здійснили прийом і розміщення гостей. Помічник ректора ДонНУ Наталія Михайлівна Москаленко забезпечила висвітлення в ЗМІ нашого події.
На відкритті виступили члени оргкомітету та запрошені гості.
На біофаку підвели підсумки Республіканської олімпіади з екології для школярів
Особливу консолідуючу функцію зіграла злагоджена робота журі олімпіади:
- Трошина Олена Анатоліївна - доцент Донецького національного технічного університету;
- Голубнича Світлана Миколаївна - доцент Донецького педагогічного інституту;
- Сердюк Олександр Іванович - професор кафедри техносферной безпеки Донбаської національної академії будівництва і архітектури;
- Стрельников Іван Ігорович - науковий співробітник Донецького ботанічного саду;
- Дьомін Михайло Володимирович - доцент Донецького національного університету економіки і торгівлі імені М. Туган-Барановського;
- Михайлова Тетяна Валеріївна - доцент Донецького національного медичного університету;
- Пащенко Лідія Володимирівна - доцент Донецького інституту залізничного транспорту.
Мандатна комісія олімпіади, підготовчі роботи в аудиторіях, друк документів, реєстрація учасників, - це все неоціненна, але величезна робота співробітників кафедри ботаніки та екології: Захаренкова Наталія Сергіївна, Петкогло Ольга Володимирівна, Мірненко Едуард Ігорович і Калініна Юлія Станіславівна.
Цікавими були спеціально складені завдання Стрельніковим Іваном Ігоровичем. Докладені зусилля виявилися виправданими.
- За півроку до проведення олімпіади ми анонсували вихід спеціального методичного посібника, своєчасно опублікували його, врахували рекомендації членів журі, розширили формат конкурсних завдань, ми працювали над собою і що головне - залишилися задоволені результатом.
Гості факультету з інтересом відвідали музеї біологічного факультету, особливу увагу було зосереджено на посібниках на екологічну тематику в ботанічному музеї. Завідувачі музеями Петкогло Ольга Володимирівна і Амолін Олександр Валерійович провели цікаві екскурсії, відповіли на запитання студентів і школярів.
- А ще ми самі знайшли можливість подарувати учасникам олімпіади власні книги, видання, матеріали конференцій. Коли-небудь спонсори знайдуться, адже нагороди бувають різними, потрібно тільки їх вміти розглянути крізь призму життєвих турбот.
Скептики з усіх боків змушували задуматися - що дає НАМ, ІМ, ВСІМ ця олімпіада?! Але ми точно знаємо, що:
1) знань зайвих не буває;
2) екологічні знання об'єднують - це важливо, потрібно;
3) якщо ми і будемо себе з кимось порівнювати, то з собою вчорашніми.
І в цих зусиллях у нас багато однодумців!
Дякую всім, хто словом і ділом допоміг у проведенні нашої олімпіади!
Рік екології в Росії, ювілей нашого університету - ми здійснили свою мрію!
Андрій Сафонов, голова журі олімпіади