Конференція "Глибока переробка с / г продукції"

12 грудня 2017 р 12 грудня 2017 р   29 - 30 листопада 2017 року київському офісі міжнародної корпорації SigmaBleizer пройшла конференція на тему «Глибока переробка с / г продукції»

29 - 30 листопада 2017 року київському офісі міжнародної корпорації SigmaBleizer пройшла конференція на тему «Глибока переробка с / г продукції».

Про рганізатори конференції виступили агрохолдинг Agro & Generation і компанія «AgroInsightex».

Тематика порушених питань була настільки актуальною, що час запланованого закінчення доповідей довелося переносити на більш пізній час.

Сьогодні для українського агросектора однією з назрілих стратегічних завдань є впровадження найбільш передових технологій, що дозволяють зробити його не тільки економічно більш стійким і економічно привабливим, але і успішно конкурувати на існуючих світових ринках.

Сьогодні для українського агросектора однією з назрілих стратегічних завдань є впровадження найбільш передових технологій, що дозволяють зробити його не тільки економічно більш стійким і економічно привабливим, але і успішно конкурувати на існуючих світових ринках

Передові вітчизняні агрохолдинги прагнуть переходити від простого виробництва і продажу сільськогосподарських продуктів до більш глибокої їх переробці, з отриманням різних затребуваних продуктів з максимально високою доданою вартістю.

Самий простір приклад - численні олійноекстракційні заводи з виробництва соняшникової олії, комбікормові заводи і заводи з виробництва борошна і хлібопродуктів.

У той же час, в Україні, за рідкісним винятком, відсутні сучасні високотехнологічні підприємства з виробництва більш складних, але дуже затребуваних на світовому ринку продуктів.

У той же час, в Україні, за рідкісним винятком, відсутні сучасні високотехнологічні підприємства з виробництва більш складних, але дуже затребуваних на світовому ринку продуктів

Якщо говорити про зернові культури, то глибока переробка має на увазі поділ зерна на 3 фракції - білкову, крохмальну, целюлозний, і їх похідні.

Цінність пшениці, переважно, в білку. Тому з неї доцільно проводити лимонну кислоту, клейковину та лізин. З кукурудзи має сенс виробляти крохмалі і глюкозно - фруктозні продукти.

У зв'язку з розвитком в країні свинарства і птахівництва зростає споживання лізину - амінокислоти, яка підвищує засвоюваність кормів і ефективно впливає на продуктивність, прирости і інтенсивність відгодівлі. Великий попит на світовому ринку є на лимонну кислоту, модифіковані крохмалі і глюкозо - фруктозні сиропи. Їх активно використовують в харчовій і фармацевтичній промисловості.

Тому з високим інтересом сприймалися доповіді найвідоміших вітчизняних експертів, таких як Олександр Піцик, Юрій Подоляк (IK-NET), Юрій Епштейн та інші.

Крісел в залі катастрофічно не вистачало для всіх бажаючих, тому палкі дискусії були перенесені на вечірній час і на наступний день.

Багато цікавого розповіли депутат Верховної Ради, Голова Української Аграрної Конфедерації Леонід Козаченко, віце-президент Agro & Generation Сергій Булавін і виконавчий директор Канадсько - Української торгової палати в Україні Емма Турос.

З цікавістю прослухав доповіді експертів і зробив для себе цікавий висновок, який надав мені впевненості в своїй доповіді по анаеробної ферментації.

Прослуханий лише затвердив мене в тому, що саме анаеробна ферментація продуктів сільського господарства є сьогодні одним з найбільш економічно виправданих технологій глибокої переробки продукції рослинництва.

Вартість заводів глибокої переробки для отримання із зернових вищевказаних продуктів обчислюється багатьма десятками тисяч євро, а реальні терміни окупності значно перевищують такі для заводів по анаеробної ферментації. Вони вимагають довгострокового кредитування, яке в Україні сьогодні відсутня. Такі довгі гроші під мінімальні відсотки могли б знайти іноземні інвестори, але цьому перешкоджає відсутність в Україні вільного ринку землі.

У своїй доповіді, на прикладі анаеробної ферментації силосної кукурудзи та соломи, я показав, що використання анаеробної ферментації цих продуктів дозволяє підвищити різко підвищити показник ефективності землекористування (EBITDA на гектар). Найвища величина його за результатами 2016 року було у компанії Агроспецсервіс і склала $ 637.

Ферментація силосної кукурудзи збільшує цей показник майже в 4 рази, а просте додавання зібраної соломи на $ 280.

Таким чином, з економічної точки зору, глибока переробка сільськогосподарських продуктів за допомогою біогазових комплексів в Україні не тільки надзвичайно ефективна, але має високу ступінь хеджування ризиків за рахунок гарантованого збуту основного продукту глибокої переробки - електроенергії - за зеленим тарифом, прив'язаному до курсу євро.