Конфлікти батьків і дітей - найпростіший шлях до взаєморозуміння тут | Психологічні тренінги і курси он-лайн. Системно-векторна психологія | Юрій Бурлан

  1. Як втекти від себе самого
  2. Почати з себе
  3. Генетика - не "лженаука»? У кого взагалі я такий?
  4. Батьки і діти: конфлікти векторів
  5. Помилки обходяться дорого
  6. Сім'я - складна система з різних людей
  7. Преодолімий конфлікт: діти і батьки можуть зрозуміти одне одного
  8. Бути щасливим - ростити щасливих
2252

Автор публікації: Євгенія Астреінова, психолог

Конфлікт батьків і дітей здатний позбавити спокою будь-яку сім'ю і навіть зруйнувати відносини на довгі роки. Дитина, яка виросла в атмосфері постійних конфліктів, стаючи дорослим, нерідко віддаляється від батьків. Отримавши, нарешті, довгоочікувану свободу, він не прагне підтримувати відносини з батьківською сім'єю, сприймаючи її як джерело своїх багаторічних страждань. Як вирішувати і навіть попереджати виникнення конфліктів і непорозумінь між поколіннями пояснює Системно-векторна психологія Юрія Бурлана. Через більш глибоке розуміння себе та причин вчинків близьких людей.

Як втекти від себе самого

На жаль, закладені в дитинстві установки, стають частиною нас самих, нашої психіки. Тому просто «втекти» від проблеми, віддалившись від батьків, нам не вдається. Ми продовжуємо нести ці збитки всередині себе, у власній душі.

Сьогодні, напевно, кожен чув про те, що «всі проблеми родом з дитинства». Дійсно, придбані нами в дитячому віці психологічні «травми» та «якоря» в якомусь сенсі не дають нам вирости по-справжньому. Розкрити і повністю реалізувати свій потенціал здібностей і талантів. Побудувати щасливі парні відносини і стати самим успішними батьками.

Так створюється замкнуте коло. Конфлікт між батьками і дітьми знову приходить в наше життя, вже в рамках сім'ї, збудованої нашими ж руками. Як розірвати це порочне коло, міцно влаштувався в цілій низці поколінь? Як, нарешті, самим позбутися поганих станів і перестати передавати їх своїм дітям?

Почати з себе

Щоб розібрати накопичилася купу взаємних претензій між представниками різних поколінь, потрібно знайти якусь первісну точку опори. І найлегше знайти її в собі.

Чому у мене ось саме такий вчинок мами викликав певну реакцію (образу, злість, гнів)? Чому у власній дитині мене дратують певні його особливості або звички? Відповіді на будь-які подібні питання лежать в пристрої людської психіки.

Генетика - не "лженаука»? У кого взагалі я такий?

Генетично, у спадок, ми можемо отримати від батьків тільки зовнішні ознаки: колір очей або форму носа. Але психіка кожної людини влаштована по-своєму. В її основі, як пояснює системно-векторна психологія Юрія Бурлана, лежать вісім векторів, або вісім базисних елементів психіки.

Кожен з них ставить людині певний набір вроджених особливостей, властивостей і бажань. Набір векторів у кожної людини свій. І за властивостями своєї психіки ми можемо кардинально відрізнятися від своїх батьків, як і наші діти - від нас.

Всі конфлікти між батьками і дітьми засновані, перш за все, на відсутності необхідних психологічних знань. Ми не знаємо самих себе і не знаємо власних дітей. Системне сприйняття світу і людей навколо допомагає нам позбутися від цієї психологічної сліпоти і, нарешті, розглядати себе і інших такими, як ми є насправді.

Батьки і діти: конфлікти векторів

Ось перед нами повільний, неквапливий малюк. Сбітенькій і міцний, злегка клишоногий. Він повільно возиться, розкладаючи по місцях свої іграшки. Повільно одягається і збирається в садочок. Щоб ретельно завершити свої справи, цього малюкові, котрий володіє, згідно системно-векторної психології Юрія Бурлана, анальним вектором , Потрібно більше часу, ніж іншим.

На порозі від нетерпіння вже підстрибує його спритна мама з шкірним вектором . «Довго ти ще будеш возитися? Скільки можна? Ми через тебе встигнемо знову! Ну ти і гальмо у мене, невже швидше зібратися не можеш? »

Звичайно, без системних знань, шкірної мамі не зрозуміти свого малюка. Її-то психіка влаштована з точністю до навпаки: вона рухлива і спритна, швидка і активна. Цінує час, не терпить запізнень.

Помилки обходяться дорого

На жаль, але незнання законів пристрої психіки зовсім не звільняє нас від негативних наслідків помилкового виховання.

Наприклад, анального дитині від природи зовсім не випадково задана така повільність і ретельність. Це володар аналітичний склад розуму, для нього важливо, щоб все було ретельно і «по поличках». Він спрямований до досягнення якості. Якщо давати такій дитині достатньо часу, з нього виросте прекрасний вчений, аналітик, педагог, критик. А в шкільному віці він неодмінно буде кращим учнем у класі, адже накопичувати знання - його природне бажання.

Коли анального дитини обривають і кваплять, його психіка не здатна розвиватися адекватно. Негативні наслідки в цьому випадку можуть бути такими:

- упертість і негативізм як в побутових питаннях, так і в навчальних

- запори (як наслідок того, що мама підганяє, «зриває з горщика»)

- прагнення не до конструктивної критики, а до того, щоб принизити і знецінити дії інших людей

- агресія і самоагрессия як фізична, так і вербальна

- заїкання (у разі постійного переривання дій і мовлення дитини, коли він намагається про щось розповісти)

- проблеми з травленням або порушення серцевого ритму.

Сім'я - складна система з різних людей

Це лише один алфавітний приклад з системно-векторної психології Юрія Бурлана, який наочно демонструє наслідки нашої психологічної безграмотності. Насправді в масштабі однієї сім'ї ситуація набагато складніше.

Виникає не тільки батьківський конфлікт з дитиною. Відносини в парі теж будуються на базі взаємного нерозуміння. Це призводить до того, що наші діти ростуть в атмосфері сварок і нескінченних претензій.

Братам і сестрам теж рідко вдається навчитися будувати сприятливі відносини між собою: в цій ситуації конфлікти між дітьми практично неминучі.

Преодолімий конфлікт: діти і батьки можуть зрозуміти одне одного

Завдяки системному сприйняттю людей, ми стаємо здатні бачити один одного такими, як ми є.

Перш за все, це дає нам можливість повністю переглянути свої власні дитячі психотравми, образи на батьків, свої претензії до них. Це має колосальне значення.

Справа в тому, що, як пояснює системно-векторна психологія Юрія Бурлана, звичай шанувати батька і матір виник в культурі і різних релігіях далеко не випадково. Від батьків ми приймаємо саме життя як таку. І коли в своєму серці ми відштовхуємо батьків (можливо, вони були несправедливі або навіть жорстокі до нас), то несвідомо, разом з цим ми відкидаємо і саме життя. Позбавляємо себе можливості проживати її радісно і щасливо.

На тренінгу по системно-векторної психології Юрія Бурлана ми отримуємо усвідомлення всіх причин, чому наші батьки проявляли себе тим чи іншим чином. Це допомагає нам звільнити своє серце від претензій і образ на їхню адресу.

Це зовсім не означає, що ви приймете до свого дому алкоголіка-батька, який кинув вас в ранньому дитинстві і не показувався в вашому житті кілька десятків років. Ми маємо право захищати себе від реального збитку, який несуть інші люди, навіть якщо це наші батьки.

Але усвідомлення причин їх вчинків, їх мотивів допомагає вам звільнити себе від будь-яких негативних наслідків. Психіка скидає з себе той непосильний тягар, який важким тягарем обтяжував вас довгі роки. І ви стаєте здатні максимально реалізуватися в житті і отримувати від неї радість і насолоду.

Бути щасливим - ростити щасливих

З іншого боку, ми отримуємо можливість нарешті ясним поглядом побачити своїх власних дітей. Детально усвідомити особливості їхньої психіки, отримати оптимальну модель виховання. Наші парні відносини теж виходять на зовсім інший рівень взаєморозуміння і душевної близькості. Нівелюються сімейні конфлікти дітей між собою.

Завдяки системному сприйняттю, сім'я отримує повне оздоровлення. Про це свідчить безліч відгуків людей , Які пройшли тренінг.

Будуйте щасливі відносини між поколіннями через набуття системного погляду на світ. Реєструйтеся на безкоштовні онлайн-лекції з системно-векторної психології Юрія Бурлана тут .

Автор публікації: Євгенія Астреінова, психолог

Стаття написана за матеріалами тренінгу «Системно-векторна психологія»У кого взагалі я такий?
Як розірвати це порочне коло, міцно влаштувався в цілій низці поколінь?
Як, нарешті, самим позбутися поганих станів і перестати передавати їх своїм дітям?
Чому у мене ось саме такий вчинок мами викликав певну реакцію (образу, злість, гнів)?
Чому у власній дитині мене дратують певні його особливості або звички?
Генетика - не "лженаука»?
У кого взагалі я такий?
«Довго ти ще будеш возитися?
Скільки можна?
Ну ти і гальмо у мене, невже швидше зібратися не можеш?