Корабель ЄДІ почав протікати: Аналітика Накануне.RU

Корабель ЄДІ почав протікати

Поки в ідеальному світі Рособрнадзора Єдиний державний іспит (ЄДІ) проходить "без збоїв і витоків", в світі реальному обговорюють черговий "злив" прототипів завдань в мережу. Сотні випускників та експертів, які перевіряють відповіді, підтверджують: викладені в соціальних мережах завдання повністю або частково співпали з справжніми. Відрізняються вони хіба що цифрами, які на хід рішення не впливають.

Читайте також:

Можливо, завдяки лише формальною невідповідності цифр Рособрнадзор наполягає на "штатному режимі" і списує все на домисли школярів. Тим більше що достеменно з'ясувати ситуацію не вдасться, поки учасникам ЄДІ не відкриють доступ до своїх відповідей, і тоді за умовами завдань можна буде визначити, підтвердився "злив" чи ні.

В цьому році корабель ЄДІ почав протікати практично відразу після початку основного періоду. Як уже повідомляло Накануне.RU , В кінці травня в соцмережах з'явилися приблизно завдання профільного ЄДІ з математики. Після іспиту 1 червня деякі школярі підтвердили , Що їм попалися точно такі ж завдання, в окремих випадках відрізняються лише цифрами. Про це повідомив на своїй сторінці "Вконтакте" Учитель року-2007, засновник порталу по підготовці до іспитів "Вирішу ЄДІ" Дмитро Гущин.

"На жаль, екзаменаційні завдання, що потрапили до мене вчора, виявилися справжніми. Школярі з Далекого Сходу, Сибіру, ​​Центру, Петербурга, Москви повідомляють, що сьогодні на іспиті у них зустрічалися саме ці завдання. Не одне або два - в збірці 30 (! ) прототипів кожного з найважчих завдань 13-18 екзаменаційного варіанти. По-різному складаючи їх один з одним і змінюючи в завданнях числові дані, можна отримувати сотні екзаменаційні завдань, які і виявилися на іспиті ", - вважає Гущин.

За його даними, в самих різних групах, бесідах, коментарях школярі пишуть, що ці завдання нібито ходили по мережі майже тиждень.

"Важко навіть уявити, скільки тисяч людей знало завдання заздалегідь. Але точно можна сказати, що за їх рішення повинні будуть виставити 16" первинних "балів, що відповідає 74 балам за 100-бальною шкалою. Цього рівня зазвичай досягає всього кілька відсотків здають", - написав Дмитро Гущин.

Витік такого масштабу могла статися тільки в центрі столиці, передбачає учитель.

"Так відбувається далеко не перший раз. І з цим треба щось робити. Зрозуміти, хто має доступ до всіх екзаменаційних комплектів, хто і як може копіювати з них завдання. Поцікавитися, хто собі недавно квартиру купив на нетрудові доходи. Залучити до цього фахівців з правоохоронних органів ", - вважає експерт.

Залучити до цього фахівців з правоохоронних органів , - вважає експерт

За кілька днів вдалося встановити джерело "зливу" - дівчинка Катя зізналася, що отримала завдання по електронній пошті і скинула їх учням школи, розташованої в іншому часовому поясі. За її словами, завдання вона отримала від знайомого, а той в свою чергу від "розробника ЄДІ".

Тим часом, кожен новий ЄДІ у Рособрнадзора проходить "в штатному режимі", як і раніше "без збоїв і витоків". Правда, офіціозні формулювання стають все більш поширеними після чергових відомостей про "зливі".

Правда, офіціозні формулювання стають все більш поширеними після чергових відомостей про зливі

Напередодні екзамену з хімії, який пройшов 4 червня, в мережі з'явиться "жовтий листок" з нетиповими для колишніх ЄДІ завданнями.

"Один з можливих типів завдань № 34, які можуть бути в екзаменаційному варіанті з хімії, - завдання на електроліз. Вони відповідають шкільній програмі, нічого особливого в них немає, але тема не сама фундаментальна. Ніколи раніше на ЄДІ про неї не питали. А в цьому році завдання на електроліз включили в екзаменаційний варіант. Здавалося б, що в цьому дивного? А то, що на вчорашньому "жовтому листку" вісім завдань на цю тему. Які і опинилися на сьогоднішньому ЄДІ ", - написав Дмитро Гущин.

Школярі розповідають, що завдання їм дала вчителька зі словами, що на іспиті буде подібне.

Рособрнадзор мав би анулювати результати іспиту, але все обмежується лише більш докладними виправданнями.

"Основний період ЄДІ триває в штатному режимі, без серйозних збоїв. Спеціальна група моніторингу інтернету, яка фіксує і перевіряє публікації матеріалів, які начебто є якимось чином отриманими завданнями реального ЄДІ, не виявила фактів витоків справжніх контрольних вимірювальних матеріалів", - повідомив заступник керівника Рособрнадзора Анзор Музаєв.

"Вони витратили на цю службу мільйони, а вона очевидну проблему зафіксувати не в змозі. Пам'ятаю, що в 2011, 2012 і 2013 рр. Прес-служба точно так же все заперечувала. Зрештою, у них вкрали всі екзаменаційні варіанти з усіх предметів від весняної дострокової хвилі до липневих перездач. Але вони і тоді не здавалися і кожен день спростовували ", - стверджує Дмитро Гущин.

Витоку були і раніше, але не в таких кількостях і масштабах, як зараз, зазначає професор, доктор фізико-математичних наук Олександр Іванов.

"Ситуація безпрецедентна в порівнянні з минулим і позаминулим роком, нічого подібного в таких масштабах раніше не було. Сьогодні можна говорити про те, що чесного, об'єктивного, незалежного іспиту фактично немає. У минулому році були передачі варіантів кому треба, але це були поодинокі випадки , це не було масово, не було так загальновідомо, як зараз. зараз всі школярі, вчителі це знають, тому що Гущин - видна фігура в сфері ЄДІ. Через день все експерти під час перевірки переконалися в достовірності [передбачуваних прототипів] завдань. все було викладено в мережу. Це скандал іншого порядку, замовчати це неможливо ", - поділився своєю думкою з Накануне.RU Олександр Іванов.

Ранееглава Рособрнадзора Сергій Кравцов настійно рекомендував громадським помовчати в період проведення ЄДІ, мовляв, будь-які негативні висловлювання тільки нагнітають обстановку, додають нервозності і заважають дітям зосередитися на успішному складанні іспитів.

Але школярі та експерти, які перевіряють ЄДІ, що не відмовчуються. І поки тільки їх словами підтверджується збіг викладених в мережу завдань з справжніми. На ЄДІ школяр бачить Контрольно-вимірювальні матеріали (Кіми) в перший і останній раз, він не може ні сфотографувати їх, ні переписати. Перевіряючі відповіді ЄДІ фахівці несуть відповідальність за розголошення містяться в КІМ відомостях. Єдина можливість юридично довести справжність витоку - дочекатися опублікування результатів ЄДІ. Тоді за бланками відповідей школярів і описаним в них умов завдань нескладно буде відновити самі завдання.

Тоді за бланками відповідей школярів і описаним в них умов завдань нескладно буде відновити самі завдання

Інформація з офіційного сайту ЄДІ

Отже, з одного боку, металошукачі на вході в аудиторію для здачі ЄДІ, глушники прослуховуючих пристроїв, з іншого - гуляють по мережі завдання, вирішення яких приносить високі бали і забезпечує "квиток" в кращі вузи країни. Складно повірити в те, що в століття посилюється захисту інформації завдання можуть поширитися по регіонах випадково, за чиєюсь неуважності.

"Зроблено було дуже грамотно. Вкидання розосередили по різним співтовариствам, які займаються підготовкою до ЄДІ. Ось варіанти, які можуть бути на іспиті, вкинули безкоштовно і дуже широко. Працювала структура, це не випадковий слив", - припускає Олександр Іванов.

Система ЄДІ з нескінченними посібниками, "розв'язнику", репетиторства курсами і самими екзаменаційними завданнями - величезний бізнес, говорить професор Сергій Комков - президент Всеросійського фонду освіти, академік МАНПО.

"Все досвідчені експерти вже не перший рік намагаються довести, що система ЗНО не знижує корупцію, а породжує нові форми цієї самої корупції і значно її підвищує. З використанням нових технологій! Просто всерйоз цим до цих пір ніхто не хотів займатися. А дарма! Тому що, крім кримінальної складової, дана система призводить до полномуотупленію нації. Створює такі умови, при яких люди, які мають гроші і зв'язку в керівних структурах органів освіти, причетних до проведення ЄДІ, "проштовхують" своїх дітей в кращі вузи стор ани. А найбільш талановиті діти залишаються за бортом ", - повідомив Накануне.RU Сергій Комков.

RU   Сергій Комков

За словами професора, створення такої системи суперечить інтересам Росії.

"Проштовхують дана система групою американських радників під дахом Вищої школи економіки з активною участю групи чиновників Міністерства освіти і науки РФ", - заявив Сергій Комков.

Сьогодні, 6 червня, випускники здають наймасовіший іспит - ЄДІ з російської мови. Попереду - іноземна мова, суспільствознавство і біологія.

"Міф про" чесному ЄДІ "зруйнований, і його вже не відродити. По суті, підрубані стовп, навколо якого крутилося наше деградуюче освіту. Всі претензії до єдиних іспитів тепер посиляться багаторазово. Хто з представників влади посміє знову публічно віщати про" незалежному ЄДІ, що дає можливість об'єктивно оцінювати знання абітурієнтів "? Збереження нинішньої системи буде фактично означати, що на школі ставлять хрест, а значить, і на країні теж", - запевняє Олександр Іванов.

У цій ситуації єдиним правильним рішенням було б визнати необ'єктивність перевірки знань і заявити про кардинальний перегляд усієї системи випускний атестації та вступних іспитів, вважає професор.

У цій ситуації єдиним правильним рішенням було б визнати необ'єктивність перевірки знань і заявити про кардинальний перегляд усієї системи випускний атестації та вступних іспитів, вважає професор

Поки група моніторингу інтернету Рособрназора не помічає збігів між викладеними в мережі завданнями і справжніми, Дмитро Гущин попросив повідомляти в коментарях під його постом, які з опублікованих завдань попалися передплатникам на ЄДІ. Сотні людей з усіх регіонів країни заявили про їх повному збігу зі справжніми завданнями.

Здавалося б, що в цьому дивного?
Хто з представників влади посміє знову публічно віщати про" незалежному ЄДІ, що дає можливість об'єктивно оцінювати знання абітурієнтів "?