Корито Присяжнюка - Укркарантін і Хлебінспекція. А дивляться Симонов і Демченко

Ось уже любить наш міністр АПК Микола Присяжнюк «славу» Ось уже любить наш міністр АПК Микола Присяжнюк «славу». За останніх пів року новини про це горе-чиновника підкорили українську пресу. Здавалося б у чому тут справа? Чи то заслужив він добрими ділами гласність, то чи в маси просочилася інформація про його чорних делишках. Знаючи ненаситність і нездоровий апетит до халявним грошей можна сміливо заявляти, що чорний піар він заслужив як ніякий-другий держчиновник.

Взялися ми проводити моніторинг частоти появ цієї прізвища на сторінках видань нашої країни, розділяючи новини на: хороші і погані. Отриманий результат перевершив всі наші очікування: більше 70% новинної інформації про цю людину має негативний відтінок. А з огляду на той факт, що Присяжнюк великий любитель подплатіть мас-медіа за фільтр матеріалів про його персони і за написання хвалебних од його діяльності, можна сміливо додавати ще 20% до попереднього результату.

Залишається відважити реверанс українським інформаційних ресурсів, які не побоялися пролити світло на темні схеми відкатів, вимагання, корупцію і подібні діяння українського міністра АПК, який намертво вчепився за свою посаду і окупує її вже більше 5 років.

За цей час наш шановний «міністр» гарненько нагрів руки, використовуючи як тільки міг своє службове становище.

Розкрадати держбюджет він не соромиться, робить це практично у відкриту, адже дружба з Януковичем В.Ф. не тільки відкрила йому доступ до державних грошей, а й навчила робити це грамотно.

Вже давно всім відомо, що для сільського міністра збір урожаю починається не з оранки, а вже на ощадних елеваторах і в лабораторіях Укркарантіна.

Для зручності і більшої збору тіньових грошенят, міністр АПК просунув своїх друзяк на керівні посади важливих для агрокомплексу структур, які служать Присяжнюку обіднім коритом.

Одеська обласна хлібна інспекція - ще одна годівниця міністра АПК

13 квітня 2011 президент України підписав наказ про створення інспекції сільського господарства в Україні. Інспекція сільського господарства в Одесі - територіальний орган державної інспекції. Начальник цього органу - Демчук Ольга Борисівна. На сьогоднішній день це нова структура, раніше такої структури в нашій країні не було. Питання створення подібної структури повинен був допомогти систематизувати значну кількість сільських нюанси. Зокрема, було вирішено питання оптимізації контрольно-інспекційних функцій в агропромисловому комплексі, шляхом злиття 12 спеціалізованих інспекцій в одну ... Одеську. Тобто на сьогоднішній день Одеська обласна інспекція, виконує функції 12 окремих інспекцій (якщо доступніше, то: тепер відкати проходять через одні руки - руки Прісяжнюковой подруги Ольги Демченко, а не 12 осіб, як раніше - авт.). Тепер все товаровиробники не тільки області, а й з чималої частини України с'езжаються до Демчук щоб отримати якусь довідку або підписати документ. За які, природно, Ольга Борисівна вимагає непогані грошенята.

Серед основних завдань інспекції - контроль за якістю продукції на вітчизняному ринку; інспекція землі і якості насіння; технології вирощування зернових культур ... а ще все добрива, сільськогосподарська техніка - все проходить через руки цієї тендітної жінки. Крім того, руки цієї жінки дотяглися і до тих областей України, де раніше і в помині не було подібної інспекцій. Коротше кажучи, є з чого брати відкати.

А тепер про те, звідки ростуть ноги ... Справа в тому, що Одеська державна інспекція сільського господарства створена на основі раніше керівної тут Хлебінспекціі, не офіційним керівником якої був, здогадайтеся хто ... правильно - всіма улюблений Микола Присяжнюк. Ось він і подбав щоб керівну посаду начальника нової структури зайняла його фаворитка Ольга Демченко.

Для Присяжнюка створення цієї мега-структури вигідно і вельми до речі. Він, як міністра агропромислового комплексу України має пряме відношення до цього невичерпного руднику. Вигідно прилаштувався, нічого не скажеш.

Одеська область одна з 5 найбільших українських зерновиробників, крім того через Одеські порти проходить 2/3 всього українського зернового експорту, як тут втриматися і не заробити легких грошей? Ось і займається, причому дуже успішно займається, Ольга Борисівна.

Відома одна хитра схема відкату грошей з експорту зерна, яку практикує Демченко. Якщо ви переправляєте через Одесу свою партію зерна, а вона у вас в повній відповідності з нормами і положеннями, весь пакет документом від сертифікованої лабораторії в нормі ... вашу продукцію все одно можуть звернути. Питаєте чому? Ну ... допустимо ваше зерно або більш високого, або більш низької якості ніж зазначено в сертифікаті шанованої (але не кишенькової) лабораторії. Як вирішити проблему? А дуже просто - отстегніте по 10 гривень з кожної тонни і їдьте з Богом.

Матимуть проблеми постачальники зерна, якщо аналіз на ГМО їх продукції зроблений не на території Одеської інспекції. Доведеться знову таки ділиться грошима інакше діла не буде.

У підсумку, все досить, особливо міністр АПК Микола Присяжнюк.

Укркарантін - головне корито Присяжнюка

Вже давно всім відома тема про те, що очолив українську службу карантину рослин близький родич, а саме чоловік рідної сестри Миколи Присяжнюка, Вадим Симонов. Останньому глухонімого зрозуміло, що Присяжнюк знову скористався тісною дружбою з президентом країни нашої - просунув свого родича в ряди олігархів.

Укркарантін і агрокомплекс, ясна річ, сильно залежать один від одного, а тепер, коли керівні посади цих держструктур займають, практично, брати - взаєморозуміння і повне співробітництво гарантовано!

Ще ніколи раніше Микола Володимирович Присяжнюк не міг так близько підібратися до грошей Укркарантіну. Симонов Вадим Євгенович тепер тільки тим і займається, що отхлестивает чималі суми свого родича. Така собі тепленька посаду: і начебто ніхто особливої ​​уваги на той карантин рослин не звертає, а гроші в структурі крутяться непогані.

Хто, наприклад, звертає увагу на те, скільки жучком-довгоносиків потруїли в цьому році. Але ось грошей на цих жучків вимагають в держави чимало.

З приходом до влади Симонова Украгосглавкарантін досяг небачених досі висот в модерних методах вимаганні та відлученні грошей у бідного і без того населення. Він до неможливості безпредельнічает на внутрішньому ринку, створив практично окрему гілку власного бізнесу з продажу імпортних дозволів ... Створив керівну ланку зі своїх людей, які займаються брудними справами держструктури. Тепер тільки сам пан Симонов контролює процес видачі карантинних сертифікатів на партії зернових. І тільки йому вирішувати якщо в цій партії шкідники: якщо є - погано, давайте гроші, інакше не побачить ваше зерно ні наших сертифікатів ні наших українських ринків; а немає шкідників в зерні - значить будуть, Симонов домалює і все одно візьме відкат ... Замкнуте коло варення грошей ... Розкрадають держбюджет наліво-направо і немає на них управи, так як сам Присяжнюк у них дах.

«Хліб Інвестбуд» (ХІБ) - Прісяжнюковская хлебалка №1

«Дочка» державного «Хліба України» була створена Присяжнюком ще в 2004-му році, проте ніякої діяльності за нею помічено не було. Підприємство відстоювалося. А ось коли Микола Присяжнюк став міністром АПК, ситуація різко змінилася, ХІБ народився заново. Постановою Кабміну від 11 серпня 2010 року ряд елеваторів і хлібокомбінатів був переданий новоствореної «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ). Корпорація отримала будівлю в центрі Києва на вул. Саксаганського, 1. Там же базується і «Хліб Інвестбуд».

У 2010 році Присяжнюк вирішив, що закуповувати зерно в Аграрний фонд буде саме «Хліб Інвестбуд» (чимала пільга для підприємства, що початок з нуля, погодьтеся - авт.). Уже в серпні цього ж року компанія перестає бути повністю державної. Новий співзасновник хіба ставати ТОВ «Каласар», власник якого Олександр Козирєв - добрий знайомий Присяжнюка ще з буремних 90-х.

У травні 2012 року новим директором хіба стає Ігор Філіпенко. Випускник Донецького медуніверситету, він ще з кінця 90-х мав зв'язки в Канаді. У 1997 році він заснував канадську «Tamboril Cigar Co», яку в кінці 2003 року купила американська «Axion Power Corporation». У 2004-2010 роках Філіпенко працював директором «Axion Power International Inc». Він є одним з власників компанії «Oledo», яка контролює 50% торгового центру «SkyMall».

Інший засновник «Oledo» - росіянин Андрій Адамовський, колишній партнер Ольги Джарти і дружини Миколи Присяжнюка Тетяни по компанії «Форест сіті».

В українських виданнях Філіпенко називають «давнім партнером» Присяжнюка. Однак сам міністр стверджує, що познайомився з бізнесменом тільки після його приходу в компанію "Хліб Інвестбуд". У цей же самий час в звіті ДПЗКУ, наглядовою радою якого керував Філіпенко, за 2011 рік було написано, що його попередня посада - радник МінАПК.

Шкода, Філіпенко коментувати цей факт відмовився, не хоче, мабуть, підставляти кореша свого. Зі зміною керівної влади в ХІБе послідувала низка зміни співзасновників. В результаті чого, 98% акцій належить кіпрській «Aldzas Investments Ltd». У державного «Хліба України» і «Каласар» залишилося лише по 1% акцій. Прес-служба Хіба, прокоментувала таке рішення відповіли, заявивши, що зміни були продиктовані фінансовими міркуваннями. «Мається на увазі зменшення частки в статутному капіталі ДАК« Хліб України », що знаходиться в стані банкрутства, в результаті чого засновники« Хліб Інвестбуд »позбавлені можливості будь-якого внесення капіталу в компанію. Тому інші акціонери, несучи фінансовий тягар, провели ці зміни на абсолютно законних підставах », - повідомляється в листі прес-служби.

Кажуть, що сварка між міністром АПК і його «другом дитинства» Філіпенко стала результатом радикального переділу сфер впливу.

Однак це факт не заважає Присяжнюку відкривати нові горизонти для своєї лідируючої фірми, а та, в свою чергу не забуває добре отстегтвать за отримані послуги.

Катерина Гук, Національне бюро розслідувань України


443 переглядів

Автор: buy-ua


Коментарів поки немає.

Коментарі RSS Адреса для трекбек

Ви повинні Увійти , Щоб залишати коментарі.

Здавалося б у чому тут справа?
Одеська область одна з 5 найбільших українських зерновиробників, крім того через Одеські порти проходить 2/3 всього українського зернового експорту, як тут втриматися і не заробити легких грошей?
Питаєте чому?
Як вирішити проблему?