Куди прямує «Русский Діскавері»?

Кілька років тому на російському медіа-ринку з'явився новий канал. «Русский Діскавері», як з любов'ю називали «Рамблер-ТВ» його творці, повинен був стати каналом таємниць і відкриттів, показати живе телебачення, налаштоване на творчий пошук і експеримент. Кілька років тому на російському медіа-ринку з'явився новий канал

Куди прямує «Русский Діскавері»?

Навіть ті, хто ніколи не дивився цей пізнавальний канал, не могли не помітити величезні рекламні щити, розвішані влітку 2004 року вздовж третього транспортного кільця. Плакати повідомляли про те, що «Рамблер-ТВ» підтримує знамениту полярну експедицію. Влітку того ж року Газети та Інтернет-видання навперебій повідомляли про пошуки легендарного Ноєвого ковчега на горі Арарат. Пряму трансляцію звідти теж мав намір вести «Русский дискавері».

Потім раптом, щось змінилося - на каналі стали закриватися оригінальні авторські програми, а сам ефір заповнився західними програмами багаторічної давності.

Зовсім недавно за штурвал втрачає управління «Русского Діскавері» встав один з асів сучасного телебачення - Олексій Пищулин.

Олексій, крім того, що у Вас були чудові телевізійні проекти, Ви займалися керівною роботою на метрових каналах - на НТВ, ТВЦ. Чи не вважаєте Ви перехід на «Рамблер-ТВ» пониженням на посаді?

Існує хибна думка, що метровий канал завжди цікавіше дециметрового. Насправді, важливо, що на ньому робити, і який це канал. Мені здається, що уявлення, що є столичні канали, і є - провінційні, безнадійно застаріває у міру стрімкого розвитку телебачення. Напевно, людині, яка займається спортом, набагато цікавіше буде дивитися спеціалізований дециметровий канал, ніж метровий, де спорт не завжди є улюбленою дитиною.

У такій же мірі і «Рамблер» є каналом особливим. Він являє якраз такий сектор мовлення, який завжди був зоною моїх власних інтересів - документальне, науково-популярне, пізнавальне телебачення.

«Рамблер» називали не інакше як «Русский Діскавері». Однак очікування багатьох зазнали краху. Якщо спочатку канал намагався тримати марку, то останнім часом в ефір стали виходити не самі якісні телепродукти західного виробництва.

На те були об'єктивні причини, пов'язані з невеликим бюджетом каналу. Не секрет, що сьогодні якісне документальне кіно - дороге. Витрати на зйомки документальних фільмів починають змагатися з бюджетами ігрового кіно. Нікого вже не дивують суми в один-два мільйонів доларів. Тому, щоб робити якісний документальний канал, потрібно мати великий бюджет.

Сьогодні у каналу «Рамблер» з'явилася можливість купувати більш якісний телепродукт, тому, сподіваюся, очікуванням багатьох наших телеглядачів судилося збутися. Правда, з деяким запізненням. Але ми сподіваємося, що в новому телевізійному сезоні, який почнеться у вересні, ми покажемо видатні документальні роботи. Головна проблема, яку нам належить тепер вирішити - довести до відома нашого потенційного глядача інформацію про те, які цікаві програми ми для них купуємо. Рішенням цієї проблеми будемо займатися нарівні з формуванням портфеля каналу.

А куди ж накажете піти талановитим російським авторам і режисерам-документалістам? Невже на каналі не знайдеться місця вітчизняним програмам?

У стратегічному плані ми робимо ставку на власне виробництво. Але, що стосується планів на найближче майбутнє - зараз простіше заповнити сітку мовлення покупним продуктом. Тому що самі блискучі, самі приголомшливі документальні фільми для показу коштують набагато дешевше, ніж виробництво простий телевізійної програми.

І оскільки я проголосив ідею акумуляції коштів, ми хочемо не тонким шаром розмазувати наявний бюджет, а зробити так, щоб кількість перетворювалося в якість. Надалі ми обов'язково розгорнемо власне виробництво. А поки глядачі побачать шедеври зарубіжного документального телебачення.

Але ж і раніше ефір «Рамблера» був заповнений, в основному, західними проектами ...

Зараз якість мовлення буде поліпшуватися за рахунок закупівлі більш дорогих телевізійних програм, а також за рахунок більш якісної адаптації для російського глядача - перекладу, дублювання, субтитрування і т.д. Нам дуже хочеться, щоб, незважаючи на те, що канал показує закордонне кіно, він розмовляв з російською аудиторією на хорошій російській мові. Адже наш канал позиціонує себе як просвітницький, а це, в першу чергу, торкається мову спілкування.

Адже наш канал позиціонує себе як просвітницький, а це, в першу чергу, торкається мову спілкування

Куди прямує «Русский Діскавері»?

Ми дуже трепетно ​​ставимося до почуття власної гідності нашого глядача. Перед нами стоїть завдання - просвіщати і розважати глядача так, щоб він не відчував себе приниженим істотою з обмеженими розумовими здібностями, як це буває на інших каналах. Ми намагаємося розмовляти з нашим телеглядачем так, як спілкуємося з добрим другом - з гумором, симпатією, дружелюбно, по-можливості, розповідаючи дійсно цікаві речі, чого б вони не стосувалися.

Ви задали для себе дійсно високу планку. Будете закликати на допомогу «зірок»?

Першопрохідцем вже став Василь Ліванов. У вихідні він представив на нашому каналі улюблені російські фільми. На час літніх канікул ми вирішили влаштувати розвага не тільки дітям, а й дорослим - і підготували до показу фільми, які стали фактором нашої власної долі - «Собаче серце», «Здрастуйте, я Ваша тітка!», «Людина-амфібія» та інші . Звичайно, більш іронічного і улюбленого всіма поколіннями актора, ніж Василь Борисович Ліванов для подання лінії кіно неможливо було придумати. Він із задоволенням відгукнувся на це запрошення, ми домовилися і про продовження співпраці.
Зараз ведемо переговори ще з цілою низкою видатних людей. Безсумнівно, це будуть приємні для глядачів зустрічі.

«Рамблер» представляє унікальне поєднання - Інтернет і телебачення, два в одному флаконі. Чи будете Ви розвивати Інтернет-мовлення?

Ми ведемо паралельне мовлення в Інтернеті. Але на сьогоднішній день якість цієї картинки не дуже вражаюче. Безсумнівно, він-лайновий мовлення дозволяє дивитися програми там, де немає можливості отримувати телевізійний сигнал і це дає можливість скласти уявлення про програму і зрозуміти, потрібен цей канал якогось конкретного глядачеві. На сьогодні, це, скоріше функція інформаційна, а не естетична. Особисто я, наприклад, вважаю за краще дивитися хороше документальне кіно з екранів телевізорів.


Ви зовсім недавно встали біля керма «Русского Діскавері». Чи комфортно Вам в новій ролі?

Дуже приємно працювати в невеликій команді однодумців, приємно мати справу з телевізійним матеріалом такого сорту. Тому з точки зору душевного комфорту вектор змістився в хорошу сторону.

Будь-метровий канал передбачає величезну кількість речей, які робити необхідно, але не завжди хочеться. Коли проект менше за своїм охопленням тематичним і більше відповідає твоїм власним інтересам, це дозволяє в більшій мірі займатися тим, чим хочеться і що цікаво тобі самому.

Нічого поганого не можу сказати про колег, що займаються політичним або інформаційним мовленням. Але для мене можливість звільнитися від цього вантажу була дуже приємною. Із задоволенням замість цього займаюся програмами про тварин і подорожах, наукові відкриття і т.д.

Що Вам ближче - дивитися кіно, сидячи біля екрану телевізора або спостерігати за живою картинкою, беручи участь в зйомках?

Я багато поїздив і в різних місцях знімав. Вдалося побувати і в Африці, коли ми з Парфьоновим робили фільм «Живий Пушкін», і в Америці, коли знімався для «Першого каналу» проект «Імперія видовищ». Порівняно недавня моя робота «Хто ти, король Артур?», Фільм, який я робив на гранд Міністерства культури, дозволила об'їхати Англію і Францію. Причому, вдалося потрапити в справжню провінційну Англію і заповідні куточки Франції, пов'язані кельтської міфологією - місця, куди туристів не возять. Я дуже вдячний професії за те, що вона дозволяє опинятися в таких рідкісних місцях і зустрічатися з вражаючими людьми в самих різних куточках Землі.

Світлана Мельникова

Куди прямує «Русский Діскавері»?
Чи не вважаєте Ви перехід на «Рамблер-ТВ» пониженням на посаді?
А куди ж накажете піти талановитим російським авторам і режисерам-документалістам?
Невже на каналі не знайдеться місця вітчизняним програмам?
Куди прямує «Русский Діскавері»?
Будете закликати на допомогу «зірок»?
Чи будете Ви розвивати Інтернет-мовлення?
Чи комфортно Вам в новій ролі?
Що Вам ближче - дивитися кіно, сидячи біля екрану телевізора або спостерігати за живою картинкою, беручи участь в зйомках?
Порівняно недавня моя робота «Хто ти, король Артур?