Купити за безцінь: скандинавський аукціон, ставка, торги. Інтернет-аукціони

Скандинавський аукціон - це спосіб в азарті купити цікавий товар в кілька разів дешевше його вартості або ж новий розлучення на бабки Скандинавський аукціон - це спосіб в азарті купити цікавий товар в кілька разів дешевше його вартості або ж новий "розлучення" на "бабки"? В ході невеликого аналізу оглядач порталу www.interfax.by з'ясував, що і те, і інше.

Отже, товар виставляється на торги в Інтернеті з мінімально можливою ціною, а підсумкова вартість покупки може бути в кілька разів дешевше, ніж ця річ коштує в реальності. Наприклад, якщо подивитися на завершення торги на одному з подібних аукціонів в Білорусі, то рідкокристалічний телевізор LG 32LH2000 (його вартість в роздріб порядку Br1 600 000) "пішов з молотка" всього за Br27 180. Здається
неймовірним! Як же все виглядає насправді?

проста арифметика

Початкова ціна на товар на скандинавському аукціоні мізерно мала - близько Br100. Зареєстровані на сайті аукціону користувачі включаються в торги за вподобану річ. З кожною ставкою вартість лота підвищується на Br40. Однак за кожну зроблену ставку користувачеві доводиться платити. Зробити це можна за допомогою SMS або ж платіжних систем EasyPay або BelPay. У випадку з SMS (на перший погляд цей спосіб оплати зручніше і зрозуміліше для більшості) за одне повідомлення на певний номер з рахунку абонента буде списано Br2900 для абонентів velcom і life :) і Br3500 для підключених до МТС. У придбаному пакеті для ставок на скільки-там одиниць ціна кроку буде значно дешевше. А далі починається найцікавіше.

Якщо взяти за основу завершився за ціною Br89 860 аукціон, де лотом був зовнішній жорсткий диск Transcend StoreJet 25 Mobile 500 Гб, то можна шляхом нехитрих математичних обчислень прийти до одного дуже цікавого висновку. Даний аукціон закінчився на позначці Br89 860, при цьому було зроблено 2244 ставки. Це підтверджується розрахунками: Br89 860 - Br100 (початкова вартість лота) / Br40.

Переможець зробив 40 ставок, і його витрати в грі склали за даними з сайту аукціону Br20 000 (значить за право зробити наступної ставку переможець платив Br500). І на перший погляд організатор аукціону залишається в мінусі. Але це не так. Насправді, доходи з одного лота склали приблизно Br3 707 400. Звичайно, ця цифра дуже приблизна, а вийшла вона з наступного. 2244 ставок мінус 40 зроблених переможцем = 2204 ставок. Множимо на середню суму за право зробити один хід - Br1850 (це середнє арифметичне, яке склалося з суми оплати за одне SMS-повідомлення та плати за право зробити ставку при покупці пакета). Таким чином, інші учасники аукціону витратили Br4 077 400. Додаємо до цього витрати переможця і отримуємо суму Br4 097 400. І від неї віднімаємо роздрібну вартість пристрою Br390 000. Дохід просто гігантський.

Ставки зроблені, панове. Ставок більше немає

Цифри, отримані в ході математичного розрахунку, звичайно, умовні, але вони відображають загальну картину. Крім того, за неофіційними даними, частина ставок на подібних аукціонах робиться штучно - так званими роботами, завдання яких не дати купити товар людям нижче ціни, яка вигідна організаторам. Стверджувати подібне без доказів, звичайно, не можна. Але допустити - цілком. Через те, що деякі ставки робляться роботами, які, природно, не витрачають своїх грошей, знижується прибуток. У разі, якщо в сутичці за лот немає активності, або остання ставка зроблена роботом, то аукціон закривається - цим і обумовлюється така низька фінальна ставка. Ці дії підстьобують новачків, яким здається, що можна виграти iPhone всього за Br150 000, а також людей, дійсно беруть участь в торгах в останній їх стадії. Адже справжній азарт проявляється, коли торги ось-ось повинні завершитися.

Перевірити, чи діють на сайті роботи чи ні - досить просто. Треба подивитися на спілкування учасників в блогах або на форумі: боти ж не розмовляють. Так що, якщо на сайті є життя, то теоретично там можна щось виграти. На великих же аукціонах з великою кількістю учасників роботів може не бути зовсім.

тих, хто програв більше

Про це організатори скандинавського аукціону говорити не люблять. Вони афішують тільки виграші. А за бортом залишається сумна статистика: переможець один, а інші люди роблять ставки витрачають свої гроші на свій страх і ризик. Якщо лот цікавий, то їх можуть бути десятки. І ніхто не дасть гарантії того, що переможцем будете саме ви. Скоріше навпаки.

Причому ставки зроблені за допомогою SMS, по-перше, занадто дорогі, по-друге, учасник аукціону сплачує і за повідомлення, і відсотки за послуги оператора зв'язку. І найголовніше - такі ставки завжди приходять з затримкою. Тому якщо хтось зважиться на участь в подібному дійстві, напевно, краще придбати готовий пакет - по крайней мере, це обійдеться дешевше.

гарантії

Організатори скандинавських аукціонів заявляють, що всі беруть участь в торгах товари нові і в заводській упаковці. І якщо хтось і ризикне пропалити гроші таким ось способом, то краще спочатку переконатися, що на речі хоча б надається гарантія. Подібні відомості прописуються в договорі публічної оферти, який повинен бути доступний для скачування з сайту аукціону. Наприклад, на одному з білоруських порталів є подібний договір, де чорним по білому написано: "Організатор зобов'язаний виставляти на аукціон виключно нові товари, повністю укомплектовані виробником, без браку і дефектів, в непошкодженій заводській упаковці з заповненими гарантійними талонами".

Також треба дивитися на умови доставки. Якщо виграв аукціон людина живе у віддаленому селищі, то не факт, що йому взагалі зможуть привезти товар. Так в договорі на все тому ж сайті про умови доставки написано тільки, що "доставку товару учасник оплачує окремо". В якому розмірі і як розраховується вартість - ні слова.

Електронна рулетка

Так чи можна віднести скандинавський аукціон до лохотрон чи ні? З одного боку начебто так. Особливо якщо провести паралелі з лихими 90-ми, коли на ринках людям пропонували за дуже привабливою ціною купити техніку. Якщо клієнт клював на приманку, то тут же з'являвся підставний гравець, який пропонував трохи більшу суму за цю річ. Між ними влаштовувалося щось на зразок аукціону, і в підсумку бідолаха віддавав всі гроші в кишеню шахраїв - адже у підставної особи гарантовано було більше готівки. Таким чином, людини з вулиці умовно можна порівняти з торгів на скандинавському аукціоні гравцем, а підставну особу - з роботом.

З іншого - ніби й немає, так як реєстрація на сайті добровільна. Учасник підтверджує, що він старше 18 років, всі умови прописані в договорі, а на сайті є відповідні інструкції: організатори аукціону інформують гравців про умови проведення торгів. Так, вони не розповідають про всі тонкощі і моментах. Але за це їх формально покарати не можна.

Так що, вирішуйте самі як витрачати свої гроші, але будьте пильні!

Скандинавський аукціон - це спосіб в азарті купити цікавий товар в кілька разів дешевше його вартості або ж новий "розлучення" на "бабки"?
Як же все виглядає насправді?