Ландик Володимир Іванович

  1. Освіта
  2. Сімейний стан
  3. бізнес
  4. компромат

Освіта

Народився 27 грудня 1949 року в місті Часів Яр, Сталінської області.

У 1972 році закінчив Дніпропетровський металургійний інститут за фахом «ливарне виробництво».

Сімейний стан

Ландик одружений (дружина - домогосподарка). Виховав сина Романа (1974 р.н.).

Кар'єра

У 1972-1994 роках служив в управлінні з виконання покарань УМВС в Луганській області. Звільнився в запас у званні підполковника.

У 1994-1996 і 1999-2005 роках - директор луганського ТОВ «Норд-Сервіс».

У 1996-1999 роках - віце-президент донецького ВАТ «Норд», відомого виробленої їм побутовою технікою ТМ «NORD».

Народний депутат України V і VI скликань від Партії регіонів.

Член Партії регіонів. До 2005 року очолював Луганську обласну організацію Партії регіонів.

У 1998-2006 був депутатом Луганської міськради.

В ході президентської кампанії 2009-2010 рр. курирував 112 виборчий округ в Луганській області (рр. Свердловськ і Ровеньки).

У 2012 році, після скандалу з участю сина , Планував балотуватися в ВР самовисуванцем, проте незабаром відмовився від цієї ідеї.

бізнес

У 2008 році газета «Коментарі» приписувала Володимиру Ландику Старобільський механічний завод, медіахолдинг (телеканал «Ірта», дві радіостанції Європа плюс і Шансон, інформагентство «Іртафакс», газету «Вечірній Луганськ»), 33% ринку «Центральний», торговий центр « Дитячий світ », безліч об'єктів торгової нерухомості і близько 100 га землі в Луганську і області.

В цілому його статки оцінювалися в $ 61 млн. І він входить в десятку найзаможніших луганських політиків.

Контролює одну з загальнообласних телекомпаній (ІРТА), однойменний інтернет-сайт, FM-радіостанцію, газету «Вечірній Луганськ». Ландика називають «донецьким» як за партійним «окрасу», так і по духу - за агресивну манеру ведення бізнесу.

У 2010 році Володимир Ландик отримав 423,5 тисяч гривень сукупного доходу.

компромат

Бійка з даішниками

У березні 2011 року в Луганській області розгорівся конфлікт за участю народного депутата Володимира Ландика і співробітників ДАІ.

На вихідні 12-13 березня 2011 року "Мерседес" Володимира Ландика був зупинений за перевищення швидкості 91 км / год в населеному пункті.

Після після чого охорона депутата влаштувала бійку з інспекторами ДАІ через те, що ті нібито "вимагали хабар". В результаті постраждав один із співробітників. Інспектор ДАІ Луганської області Олексій Косяков, який зупинив автомобіль народного депутата Володимира Ландика за перевищення швидкості, потрапив до лікарні з тілесними ушкодженнями.

Депутат Володимир Ландік передбачає, що його даішники машину зупинили спеціально.

Тижнів зо два, максимум три, тому мені подзвонив начальник ДАІ міста і попросив номер машини, на якій я пересуваюся по місту, по своєму округу. А я ще запитав - а навіщо тобі моя машина? Він каже - ви, мовляв, поспішайте постійно, щоб вас менше чіпали. Я дав номери, і відразу зупинили

Разом з тим Володимир Ландик визнав провину свого охоронця в інциденті зі співробітником ДАІ. Після скандалу з побиттям ДАІшника охоронець народного депутата попросив вибачення у інспектора. «Мій помічник визнав, що був не правий. Я його підтримую в цьому, - сказав депутат. - Що саме відбувалося між ним і інспектором того дня, цього я не бачив ».

Депутат запевнив, що його помічник приїжджав до інспектора ДАІ Олексія Косякова в обласну лікарню, вибачився і запропонував допомогу, але ДАІшник сказав, що коштами на лікування забезпечений і відмовився від грошей. «Вони потиснули один одному руки. І оскільки помічник - мій підлеглий, то я зрозумів, що і мені треба вибачитися. Тим більше, зараз пост », - заявив В.Ландік

Перше повідомлення про те, що народний депутат від ПР Володимир Ландик наказав своєму водієві-охоронцю побити інспектора ДАІ, який зупинив його машину, нібито що несли по Луганську зі швидкістю 91 км / год, з'явилося в газеті «Сегодня», що входить в орбіту інтересів Ріната Ахметова . Сталося це навряд чи випадково і не виключено, що партійна група Рината Леонідович якимось чином зацікавлений в «шельмуванні» Володимира Ландика, який є братом одного із засновників Партії регіонів Валентина Ландика.

Газета Сегодня стала тільки рупором скандалу, але «злили» їй інформацію «джерела в МВС», що може означати тільки одне - хтось із досить серйозних «друзів» Ландика дав на це добро, інакше про цей інцидент ніколи і нікому не стало б відомо. Та й навряд чи комусь із луганських міліціонерів просто так спало б на думку зупиняти машину впливового «регіонала», якого вони повинні знати в обличчя. У будь-якому випадку, зрозуміло, що Ландик виявився головним героєм скандальної історії, у чому могли бути зацікавлені, перш за все, його земляки - однопартійці: лідер парламентської фракції ПР Олександр Єфремов і його соратник віце-прем'єр Віктор Тихонов.

Слід нагадати, що до 2005 року саме Володимир Ландик був головою Луганської облосередку ПР, але в цьому кріслі його «підсидів» Єфремов, який на пару з «сепаратистом» Тихоновим тоді став головною місцевої «зіркою» «біло-блакитного» руху Луганщини. І до цього Ландик не дуже ладнав з тандемом Єфремов-Тихонов, а з тих пір, як Ландик втратив вплив на партійні структури області, він і зовсім образився на цю парочку.

Причому образився настільки, що не соромився надавати в своїх ЗМІ інформаційну підтримку опозиційного БЮТ та головному супернику мера- «регіонала» Сергія Кравченка висуванця КПУ Спиридону Кілінкарову. І, якби не впливу в ПР Ландика-старшого з Донецька, швидше за все, Ландик-молодший вже давно б опинився в за бортом партії. І ось історія з ДАІ стала хорошим приводом помститися Ландику за його «дисидентство», - пишуть «Коментарі»

Розправа над LB.ua

У червні 2012 року народний депутат від Партії регіонів Володимир Ландик звернувся до прокуратури Печерського району Києва з вимогою порушити кримінальну справу за статтею 163 Кримінального кодексу України (порушення таємниці листування вчинені щодо державних чи громадських діячів).

Дана стаття передбачає покарання у вигляді ув'язнення від трьох до семи років. У заяві Ландика фігурують шеф-редактор LB.ua Ксенія Василенко (Соня Кошкіна), головний редактор Олег Базар і фотокор нашого видання Максим Левін. Про це LB.ua стало відомо із запиту прокуратури Печерського району, що надійшов 27 червня 2012 року в редакцію.

Депутата обурила публікація за 18 листопада 2011 року « Ландик-старший рятує сина за допомогою технологів і «правильних» коментарів на сайтах »

Після публікації новини «Ландик-старший рятує сина за допомогою технологів і правильних коментарів на сайтах». Володимир Ландик дозволив собі агресивні коментарі на адресу LB.ua, зокрема зажадав, щоб шеф-редактор видання «оприлюднила свої гігієнічні прокладки». Але в прокуратуру звернувся лише вісім місяців по тому.

4 липня 2012 року на LB.ua було опубліковано відкритий лист Соні Кошкіній від імені Володимира Ландика, на яке була відповідь від Соні Кошкіній з вибаченнями на адресу Ландика. На наступний день Ландик звернувся до прокуратури з проханням припинити кримінальне переслідування журналістів LB.ua за його зверненням.

Незважаючи на це 18 липня прокуратура порушила кримінальну справу за фактом вчинення злочину ( «Порушення таємниці листування або іншої кореспонденції державного діяча»). У той же день видання «Лівий берег» закрило доступ до свого контенту і оприлюднило на головній сторінці сайту фотографії чиновників, яких вважало відповідальними за порушення справи: глави Адміністрації президента Сергія Льовочкіна, першого заступника генерального прокурора Рената Кузьміна, першого віце-прем'єр-міністра Валерія Хорошковського і радника президента Андрія Портнова - з підписом: «Запитайте у них, де LB.ua». При цьому, Льовочкін і Хорошковський засудили порушення справи. Прес-служба президента Януковича випустила повідомлення про те, що президент висловив своє занепокоєння і доручив перевірити законність відкриття справи. США закликали владу України припинити переслідування у цій справі і забезпечити плюралізм і незалежність ЗМІ.

01.06.2016

А я ще запитав - а навіщо тобі моя машина?