Легендарний "Космос" і центр балету: що відкрили на ВДНГ за рік

  1. "Космонавтика й авіація" в павільйоні "Космос"
  2. Міжнародний центр балету в "Атомної енергії"
  3. Музей кіно в "Водному господарстві"
  4. будинок книги
  5. музей бджільництва
  6. Дім культури
  7. Фізкультура і спорт
  8. Виставковий центр в "гідрометеорології"

12 квітня, в День космонавтики, на ВДНГ відкрили відреставрований павільйон "Космос" з найбільшим в Росії музейно-виставковим центром "Космонавтика й авіація". Про те, що чекає гостей в цьому центрі і які ще павільйони відкрили на ВДНГ останнім часом, читайте в добірці порталу Москва 24.

"Космонавтика й авіація" в павільйоні "Космос"

12 квітня, в День космонавтики, на ВДНГ   відкрили   відреставрований павільйон Космос з найбільшим в Росії музейно-виставковим центром Космонавтика й авіація

Фото: Агентство "Москва" / Анастасія Степичева

Відвідувачі центру побачать понад 120 зразків техніки, в тому числі макети "Супутника-1", космічного апарату "Глонасс-К" і найбільший експонат - повнорозмірний макет орбітальної станції "Мир". У центральній зоні експозиції можна буде побачити копії космічних кораблів "Союз" і "Схід", а також багаторазового апарату, що повертається "Алмаз" і МКС.

Під самим куполом на висоті понад 30 метрів встановили макет геостационарного космічного апарату "Луч-5А". Експонат вагою понад тонну входить в експозиційний розділ "Космодром майбутнього".

Крім того, гості "Космонавтики і авіації" зможуть побачити дві тисячі архівних документів, фото- і відеоматеріалів. А щорічно центр зможуть відвідувати 20 тисяч осіб.

Фото: портал Москва 24 / Володимир Яроцький

Будівля павільйону є об'єктом культурної спадщини федерального значення. Під час реставрації відновили декор і скляний купол. На місце повернули золоту люстру у вигляді кремлівської зірки.

Перед відкриттям павільйону Сергій Собяін зазначив у своєму Twitter, що ще кілька років тому в цьому історичному павільйоні торгували розсадою і віниками.

За минулий рік на території ВДНГ відновили сім історичних павільйонів. Таких масштабних робіт на ВДНГ не вели з 1954 року. Багато павільйони кардинально змінили своє призначення.

Міжнародний центр балету в "Атомної енергії"

Фото: портал Москва 24 / Михайло Сипко

У минулому році в павільйоні № 62 відкрився Міжнародний центр балету. там москвичі можуть навчитися як класичним, так і народних танців, джаз-модерну і іншим видам хореографії. Також в центрі проводять заняття з йоги. В цілому курси можуть відвідувати як початківці танцівники, так і майстри. З розкладом можна докладніше ознайомитися на сайті .

Також в балетній школі проводяться тематичні виставки, театральні, освітні, наукові, арт-резіденціальние і інші програми.

У різний час павільйон називався і "Будівельні матеріали", і "Охорона природи", і "Атомна енергія", і навіть "Легка промисловість". Сама будівля була побудована в 1954 році і є пам'ятником архітектури. У листопаді 2015 го павільйон, який перебував в аварійному стані, передали Фонду в підтримку міжнародного центру балету на 15 років. І за два роки будівля повністю відреставрували за рахунок інвестора.

Музей кіно в "Водному господарстві"

Фото: портал Москва 24 / Микита Симонов

музей кіно відкрився в жовтні минулого року. Зараз в будівлі працюють три кінозали, зони для постійної експозиції та тематичних виставок, аудиторії для лекцій з історії та теорії кіномистецтва, кінобуфет і фірмовий магазин.

На постійній експозиції можна побачити костюми кіногероїв, знімки зі знімальних майданчиків, історичні афіші та плакати, діафільми, ескізи, кіно- та фототехніку, живопис, графіку, меблі та книги. У музеї гості можуть відвідати меморіальний кабінет Сергія Ейзенштейна з його особистими речами, малюнками і рукописами, а також там зберігаються фонди Державного центрального музею кіно.

Будівля павільйону було побудовано ще на початку 1950-х. Детальніше про його експонати і роботі можна дізнатися на офіційному сайті .

будинок книги

Фото: vdnh.ru

У відреставрованому павільйоні № 516 зараз працює книжковий клуб. Тут можна знайти і почитати різну літературу. Плюс, в клубі регулярно проходять дискусії і освітні проекти.

Будинок поділений на кілька тематичних зон. Класичний читальний зал сусідить із зоною для відпочинку з диванами, пуфиками і пледами. У лекторії проводяться зустрічі з письменниками та літературні вечори. Там же проходять презентації нових книг і кінопокази. У павільйоні також працюють кафе і книжковий магазин.

У бібліотеці "Будинку книги" є як художні твори, так і нон-фікшн, в тому числі рідкісні малотиражні видання. Підібрати книги гостям допомагає професійний літературознавець.

Детальніше про роботу павільйону - за посиланням .

музей бджільництва

У музеї відвідувачів чекає безліч експонатів, пов'язаних з роботою бджолярів. Там можна побачити одяг і інструменти бортників 300-річної давності і сучасних бджолярів, старовинні воскові свічки і посуд для зберігання меду.

У павільйоні працюють інтерактивно-ігровий і мультимедійний зали, де проходять тематичні ігри та показують фільми про життя бджіл. У зоні VR за допомогою технологій віртуальної реальності можна відчути себе справжнім бджолярем і взяти участь у всіх етапах виробництва меду. Також в музеї можна купити натуральну продукцію пасічників і сувеніри.

Власне, павільйон № 28 був побудований в 1954 році, в той час він називався "Головхліб". У 1990-і і нульові роки в цьому павільйоні, як і в багатьох інших, велася роздрібна торгівля.

Дім культури

Фото: vdnh.ru

Павільйон № 84 "Будинок культури" відкрили в грудні минулого року. Сьогодні в ДК працюють молодіжна студія брейк-дансу, музичні студії, школи танцю і Театр художнього слова і мініатюр.

У будівлі відновили всі елементи зовнішнього і внутрішнього декору, ліпнину очистили від пізніх нашарувань фарби. Крім того, там відновили покрівлю, вхідні двері, вікна і сцену. Реставраторам вдалося повернути первісний вигляд навіть справжнім люстр.

Павільйон був побудований в середині минулого століття і з тих пір не ремонтувався. До 1959 року він називався "Колгоспний будинок культури". Будівля з портиком в дусі італійських вілл Палладіо стало важливим культурним центром ВСХВ.

Фізкультура і спорт

Фото: vdnh.ru

У відреставрованому павільйоні № 27 "Фізкультура і спорт" працює зал для занять кроссфітом, кросслайтом, гімнастикою, важкою атлетикою та іншими видами спорту. У залі є обладнання для різноманітних тренувань і розтяжки: функціональна рама, гребні та велотренажери, GHD-тренажер для підйому корпусу та інші.

Зараз в павільйоні по суботах проходять безкоштовні тренування по кроссфіту. З собою потрібно взяти тільки зручний спортивний одяг і кросівки, а все необхідне спорядження нададуть на місці. Для новачків підготували вступний курс - Кроссфіт on-ramp, в рамках якого професіонали покажуть, як правильно віджиматися, виконувати вправи з гирею, штангою та іншими снарядами.

Виставковий центр в "гідрометеорології"

Фото: vdnh.ru

У павільйоні № 16 "Гідрометеорологія" біля Хованського входу рік тому відкрився виставковий зал і інформаційний центр. Там працює безкоштовний wi-fi, відвідувачі можуть завантажити додаток "Путівник по ВДНХ", подивитися афішу заходів і залишити відгук. Тут можна також зарядити гаджет і отримати карту виставки або путівник (в головному залі павільйону проходять виставки сучасного мистецтва).

Павільйон збудували в 1954 році, і до 1966-го він називався "гідрометеослужби". У радянські роки там працював музей, в якому можна було дізнатися, чим займаються метеорологи і як складаються прогнози. У 1990-х роках тут теж велася торгівля.

Під час реставрації в будівлі підсилили фундаменти, повністю поміняли покрівлю, скління вежі і вітражне скло. У павільйоні відтворили автентичну гранітну сходи на другий поверх