Людина тижня: Інна Шевченко

Сам по собі документ не є чимось незвичайним, так як Французьке бюро захисту біженців та осіб без громадянства ще 9 квітня ухвалило позитивне рішення, хоча відомо про нього стало тільки зараз. Дівчина подала прохання про політичний притулок у Франції в лютому цього року.

Важливість даного документа, за словами самої Інни Шевченко, полягає в тому, що він є «стратегічним» плацдармом для всього руху Важливість даного документа, за словами самої Інни Шевченко, полягає в тому, що він є «стратегічним» плацдармом для всього руху. Після отримання заповітного документа, 23-річна Інна Шевченко планує почати роботу з розвитку руху в Європі. За її словами, для подальшого розвитку руху, якому необхідно було влаштуватися в певній країні.

«Так, я зовсім недавно отримала офіційний документ, який підтверджує, що Франція визнає мене в якості політбіженця. Це рішення - стратегічне рішення для Femen у Франції, тому, що наша штаб-квартира переїхала до Франції, тут нам вдалося відкрити перший тренувальний табір жіночого активізму », - повідомила дівчина РІА« Новини ».

Лідер руху Femen приїхала до Франції в серпні 2012 року з туристичною візою. У вересні 2012 року Femen відкрило в Парижі свій «тренувальний центр» для активісток «нового феміністського руху».

Особливого вибору у дівчини не було, хоча б вже потім, що в Україні їй загрожують переслідування за одну з акцій на підтримку посаджених в Росії учасниць групи Pussy Riot, коли Інна Шевченко спиляла дерев'яний хрест в центрі Києва.

Київська міліція тоді завела кримінальну справу за ч.2 ст.296 ( «Хуліганство») КК України, а президент країни Віктор Янукович на зустрічі з лідерами релігійних конфесій публічно закликав главу МВС «суворо покарати» організаторів «хрестоповалу».

Це далеко не єдина акція, яка «зробила перші шпальти» європейських газет. Дівчата з українського руху Femen регулярно проводять епатажні перформанси та акції, завжди виступаючи топлес. За їх словами, основною метою їх руху є боротьба з сексизмом і дискримінацією жінок. Однак деякі ЗМІ помилково називають рух феміністським, хоча, за словами самих дівчат, вони ставлять перед собою зовсім інші цілі.

Вперше рух голосно заявило про себе під час акції в листопаді 2009 року, коли організація провела мітинг біля будівлі Міністерства освіти і науки, вимагаючи створити комісію для розслідування фактів сексуальних домагань ректорсько-викладацького складу по відношенню до студенток. Акція була проведена у зв'язку з арештом ректора Київської академії водного транспорту Василя Михайлова, якого підозрюють у виготовленні порнофільмів за участю неповнолітніх дівчат від 12 до 16 років.

17 березня 2010 року біля стін Кабінету міністрів рух провело акцію проти «узурпації чоловіками всіх керівних посад у Кабінеті міністрів України». Одна з учасниць була затримана міліцією за публічне оголення.

21 грудня 2012 близько посольства Єгипту в Стокгольмі разом з єгиптянкою Алієй Магда аль-Махді провели акцію «гола революція», яка була спрямована проти всіх релігій, які дискримінують жінок.

«Femen» неодноразово проводила акції проти жіночої проституції на Україні під гаслом «Україна - не бордель!». За словами Інни Шевченко, тепер українська та іноземна преса знає, що «Україна - не країна повій, а країна голих дівчат, що борються з проституцією і секс-туризмом».

У Франції вони також не раз ставали «героїнями дня». Femen провела 15 жовтня 2012 року акцію проти педофілії близько міністерства юстиції Франції. 18 листопада 2012 року активістки спробували зірвати мітинг противників одностатевих шлюбів.

В кінці квітня кілька учасниць скандального українського руху Femen атакували главу католицької церкви Бельгії - архієпископа Андре-Жозефа Леонарда. Увірвавшись до зали напівголі активістки облили водою главу церкви. А в травні була проведена акція в Нотр-Дам де Парі.

Як і у всій Європі, ставлення до дівчат з Femen у Франції досить неоднозначне. Багато хто критикує їх, в тому числі і феміністки, однак чимало у руху і прихильників. Ряд французьких журналістів і простих громадян вважають, що дівчата чітко розуміють свої цілі і обраний ними метод протесту нічим не гірше інших. А багато хто просто вважають їх красивими, а акції - нешкідливими.

Варто відзначити, що більшість французів не бачать ніякої загрози в тому, що Femen вирішили влаштуватися у Франції. За словами ж дівчат, Франція є однією з найпрогресивніших країн в питанні рівноправності і поваги до жінок, тому ніяких конфліктів з місцевим населенням вони не очікують.

До того ж, лідер руху Інна Шевченко, вже давно влаштувалися в Парижі, ще в 2012 році відкрила тут «тренувальний табір» для нових прихильниць До того ж, лідер руху Інна Шевченко, вже давно влаштувалися в Парижі, ще в 2012 році відкрила тут «тренувальний табір» для нових прихильниць.

«Рух народилося на Україні, але там ми довгий час взагалі боялися називатися феміністками, - розповіла РБК daily одна з лідерів і засновниць Femen Інна Шевченко. - Протягом уже п'яти років ми отримуємо сьомий чи восьмий відмова в реєстрації. Спочатку нас називали екстремістами, таке пояснення було, що нам відмовлено тому, що на Україні немає необхідності в такій жіночій організації із захисту жіночих прав. Таких абсурдних моментів у Франції не було ».

Зареєструвати відділення Femen в Парижі вдалося без особливих проблем, діяльності організації влади не заважають - за винятком тих випадків, коли справа доходить безпосередньо до публічного оголення. Так що паризький офіс Femen став фактичної штаб-квартирою міжнародного руху.

Цікаво, що лідеру руху і куратору єдиною в світі штаб-квартири руху, який встиг за п'ять років зробити чимало шуму, кілька тижнів тому виповнилося всього 23 роки.

Інна Шевченко народилася 23 іюня1990 року в місті Херсон. Як розповідає сама Інна, дитинство у неї було «звичайне, як у всіх дівчаток».

«Мене виховували як типову українську дівчинку, яку вчили мовчати і не сперечатися, - розповіла дівчина. - Мене, звичайно, це не влаштовувало »

Вона зізнається, що в дитинстві було дуже близька до батька, який служив військовим офіцером Вона зізнається, що в дитинстві було дуже близька до батька, який служив військовим офіцером. Навчалася в херсонській школі №4 і хотіла вступити до університету.

Політикою дівчина стала цікавитися в досить юному віці, а саме - в той момент, коли в Україні почалася Помаранчева революція.

У 17 років вона вступила до київського університету ім. Тараса Шевченка на факультет журналістики, який закінчила з відзнакою. Уже в університеті Інну захлеснула активна громадська діяльність. До Femen вона приєдналася на початку 2009 року. Її першою акцією в складі руху була акція протесту проти проституції під гаслом «Україна не бордель», яка пройшла 23 травня 2009 року.

«Я ніколи не була згвалтована, я ніколи не був жертвою жорстокого поводження з боку чоловіків. Мої переконання - це не реакція на якусь конкретну подію. Вони прийшли поступово. Чим більше ми протестували, тим частіше я бачила, з якою злістю поліція намагається нас зупинити, необгрунтовано користуючись своєю перевагою в силі і положенні », - розповіла Інна.

Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!

Читайте також