Мала Алеф - Тижнева глава Ваикра

  1. крихітна буква
  2. Сперечатися з Б-гом
  3. Випадковість чи цілеспрямованість?
  4. духовне вправу

00 дня

00 годин

00 хвилин

00 секунд

Без розуміння єврейського тексту Тори, Святе Письмо так і залишиться для вас «китайською грамотою». Коли християнські місіонери намагаються схилити віруючих до свого образу мислення, Тора не випадково перетворюється на справжню загадку, і я питаю їх: «А ви читали Тору мовою оригіналу - івриті?» Вони зазвичай визнаються в тому, що уявлення не мають про те, як читати Тору на івриті.

Безсумнівно, будь-яку мову відкриває нам важливі смисли і значення на життєвому шляху, але воістину справжні, достеменні знання криються в тій мові, який створив Сам Предвічний для передачі Свого послання людям Безсумнівно, будь-яку мову відкриває нам важливі смисли і значення на життєвому шляху, але воістину справжні, достеменні знання криються в тій мові, який створив Сам Предвічний для передачі Свого послання людям.

Всім відома знаменита фраза М.В. Ломоносова «Карл П'ятий, римський імператор, казав, що іспанською мовою з богом, французьким - з друзями, німецькою - з ворогом, італійським - з жіночою статтю говорити пристойно ...» Що ж, в такому разі, можна сказати про мову Святого Письма, на якому звучить Танах, Біблія ?!

Скажімо коротко: іврит - мова божественності і духовної досконалості.

крихітна буква

Перше слово цієї тижневої глави - Ваікра - וַיִּקְרָא - «І кликнув» - містить орфографічні (дослівно: письмове, книжкове) відхилення, яке рідко знайдеш в Торі. Остання буква слова - алеф - написана в свиті Тори меншим розміром, ніж всі інші. Для чого Софрім так написали? Який урок хоче дати нам Творець?

Оскільки алеф - мала літера, на перший погляд, слово можна прочитати без нього: ваікар Оскільки алеф - мала літера, на перший погляд, слово можна прочитати без нього: ваікар. Дійсно, ми зустрічаємо це слово, коли Бог закликає Білама (Бемідбар 23: 4): ויקר אלהים אל בלעם. «Покликав Білама Бог».

Хоча два слова мають схоже значення, мидраш говорить нам, що слово Ваікраалеф) побічно висловлює люблячі, близькі взаємини, наприклад, в Йешаяѓу 6: 3, коли ангели щебечуть і звуть один одного (волають одне до одного). А слово ваікар (без алеф) натякає на несподівано трапилася духовну нечистоту; це схоже на те, коли ми навчали дитини користуватися горщиком, а він його випадково перекинув.

Сперечатися з Б-гом

«Твої руки занадто короткі, щоб битися з Б-гом». Такий цікавий заголовок я прочитав на афіші Бродвейського шоу кілька років тому. Однак, якщо вірити написаному, іноді дуже праведні люди наважуються сперечатися з Творцем (в Танахе описується ситуація, коли Якову довелося боротися з самим Богом, точніше, з ангелом, посланим Творцем, і деякі коментатори пояснюють, що отримане Яаковом в результаті боротьби нове ім'я «Ісраель» означає «боровся з Богом»).

Моше кілька разів сперечався з Богом, і в одному з діалогів, в слові використовується алеф. Моше, через свою скромність, хотів, щоб Бог сказав слово ваікар без алеф, показуючи тим самим, що Нд-вишній не відноситься до нього краще, ніж до Біламу. Але Нд-вишній, у Своїй любові і близькості до Моше рабейну, бажав, щоб той приписав в кінці слова алеф. Вони пішли на компроміс - слід написати малу алеф.

Чому Бог дозволив змінити Його волю в разі, коли Він хотів висловити Своє ставлення до Моше по-особливому! Можливо, цей компроміс і є суть відносин. У будь-яких конфліктах і протиріччях є місце компромісу, в іншому випадку - перед нами гра в одні ворота. Якщо одна зі сторін завжди поступається іншій, на скривдженої стороні накопичується невдоволення і переповнюється негативна енергія емоцій.

Мезузи, що кріпиться до одвірка, підкреслює цю саму думку. Щодо зміцнення мезузи на перпендикулярній до землі поверхні існують дві точки зору. Одне стверджує, що мезузу треба кріпити вздовж поверхні, інше - поперек. Наша традиція вимагає, щоб ми кріпили її під нахилом - ні вертикально, ні горизонтально. Будинок, в якому панує гармонія, часто будується на компромісі.

Випадковість чи цілеспрямованість?

Коли ми дописуємо алеф в цьому особливому випадку на івриті, нам по-новому відкривається значення слова. Буква алеф - єдиний знак, що стоїть між Ваікра і ваікар - випадковість чи цілеспрямованість? Чи може бути таке, що Б-г випадково прийшов до Біламу і покликав його? Невже Нд-вишній безцільно прогулювався по стежці? Ні! Творець не може «з'явитися» перед кимось просто так; це суперечить Божественної суті, за визначенням. Проте цілком імовірно, що Білам сам ставився до Б-гу випадковим чином. Якщо Моше всюди бачив руку Нд-що може, то для Білама явище Творця в його житті було подібно випадковій зустрічі з Суперменом, що приходять на допомогу під час лиха.

Що б з вами не сталося, ви можете розглядати будь-які події крізь призму випадковості, безглуздого збігу обставин у всесвіті, як прояв хаосу Що б з вами не сталося, ви можете розглядати будь-які події крізь призму випадковості, безглуздого збігу обставин у всесвіті, як прояв хаосу. Але наше призначення - побачити Бога у всьому: від крихітної молекули, найменшого атома до Чумацького Шляху, і за межами Всесвіту; кожне явище - це не випадковий задум: ​​є своя закономірність у всьому - від складного фасеточного очі мухи до орбіти на планеті Плутон.

Алеф - перша буква єврейського алфавіту, гематрія якої дорівнює одиниці, і найчастіше вона представляє собою Єдиного Бога, унікального і виняткового. Іншими словами, буква алеф - досконалість, що додає особливого сенсу будь-якої події. Коли є алеф, все життя наповнюється метою і сенсом. Коли ж алеф відсутня, життя стає випадковістю, а тому наповнюється енергією нечистоти.

духовне вправу

На цьому тижні, зверніть увагу на три відбулися події і запитайте себе:

  • «Що послужило причиною, якщо Нд-вишній дозволив такому статися або статися?
  • Який витягну я урок?
  • Яка користь криється за всім тим, що сталося?
Який урок хоче дати нам Творець?
Випадковість чи цілеспрямованість?
Який витягну я урок?
Яка користь криється за всім тим, що сталося?