Marco Concert

  1. Зима близько - а музика ще ближче
  2. Main Theme
  3. Houses and Characters
  4. Music is coming

Зима близько - а музика ще ближче   Поки питання про правителя 7 королівств все ще не вирішене, титул одноосібного вождя музичної складової Ігри Престолів цілком належить ірано-німецькому композитору Раміну Джаваді, найбільш відомому завдяки музиці до фільмів «Варкрафт», «Залізна людина» і «Тихоокеанський кордон»

Зима близько - а музика ще ближче

Поки питання про правителя 7 королівств все ще не вирішене, титул одноосібного вождя музичної складової Ігри Престолів цілком належить ірано-німецькому композитору Раміну Джаваді, найбільш відомому завдяки музиці до фільмів «Варкрафт», «Залізна людина» і «Тихоокеанський кордон». З 2011 року Рамін пише музику для самого популярного сучасного серіалу, отримує десятки нагород, серед яких - престижна премія Американського товариства композиторів, і не планує зупинятися.

Main Theme

За задумом авторів, головна тема серіалу - та, що грає під час титрів на початку і в кінці серії і в особливо важливих сценах - повинна бути присвячена подорожі, достатку локацій і персонажів в серіалі. Коли продюсери попросили Джаваді уникнути флейт і скрипок, які, на їхню думку, наповнили жанр фентезі, він вирішив використовувати віолончель в якості ведучого інструменту. Будучи удостоєний честі подивитися перші дві серії задовго до прем'єри серіалу, Джаваді почав з рифа, навколо якого будується головна тема. Мелодію відкривають струнні інструменти в мінорній тональності, яка з часом замінюється мажорній, а потім знову повертається в мінорну. Сам Джаваді каже, що таким чином він хотів показати реверсивний коло затишшя і змови, драматичну непередбачуваність серіалу. Потім в потік основної мелодії вводиться віолончель, супроводжувана сольною скрипкою, що відображає взаємодію між різними персонажами. Потім мелодію повторює вже весь оркестр. У наступному розділі мелодія змінюється, що Джаваді описує як «почуття пригоди», і триває повторенням, яке включає в себе хор з 20 жіночих голосів, записаний в Празі, як і інструментальні частини. Закінчується головна тема поєднанням цимбали і кантеле, які створюють «мерехтливий» звук, передбачаючи епізод серіалу.

Houses and Characters

Крім безпосереднього музичного фону кожної серії, Рамін Джаваді повинен був придумати лейтмотиви для основних будинків, окремих місць і персонажів. Звичайно, не всі герої удостоїлися своєї власної теми, враховуючи їх приголомшуюче кількість. Тема Будинки Старк майже повністю грається на віолончелі, а музика для окремих членів головної сім'ї Півночі - лише варіація цієї мелодії. Арья стала першою з Старков, для кого придумали персоналізований мотив. Вперше його можна почути в 3 серії 1 сезону, коли Арья бере урок фехтування. Музика для Джона Сноу була створена тільки в 6 сезоні (в 9 серії під назвою «Битва Бастардо»), до цього він задовольнявся все тієї ж віолончеллю Старков. Біля Будинку Ланністерів є своя пісня "The Rains of Castamere" у виконанні The National , Яка запам'яталася всім по «Червоної весіллі», але вперше звучала в 1 серії 2 сезону.

Теми персонажів в серіалі розвиваються разом з самими персонажами. Наприклад, мелодія Дайенеріс Таргаріен спочатку була незначною перебором струн віолончелі, але зі збільшенням кількості титулів і звань Матері Драконів, Раміну Джаваді довелося розширити перелік використовуваних інструментів. Таким чином, мелодію доповнили японські барабани тайко, індонезійські барабани бедуг і вірменська флейта дудук. Також в темі Дайенеріс можна почути окремі склади і слова на фантазійному валірійском мовою.

Теми для Білих ходок і Короля Ночі є скоріше звуковий стилізацією, ніж повноцінної мелодією. Для мотиву ходок символічно використовували рідкісну скляну гармоніку для створення «високого, моторошного і крижаного звуку». Оркестровка стала більш масштабною, коли армія мертвих постала у всій красі в останніх двох сезонах.

У деяких сценах можна спостерігати дисгармонію тем. Наприклад, в фіналі 6 сезону було зібрано щонайменше 5 мелодій - теми Дайенеріс, Теона Грейджоя, Бездоганних, драконів і головна тема серіалу.

Наприклад, в фіналі 6 сезону було зібрано щонайменше 5 мелодій - теми Дайенеріс, Теона Грейджоя, Бездоганних, драконів і головна тема серіалу

Music is coming

В кінці 2016 року Рамін Джаваді вирішив, що хоче развіртуалізіровать музичний світ Вестерос і придумав Game of Thrones Live Concert Experience, який включав в себе 24 концерту в Америці і Канаді. В інтерв'ю Джаваді говорив про турі:

«Я хочу адаптувати музику для живого виступу. Я можу дозволити собі ввести додаткового вокаліста або подовжити той чи інший уривок. Я більше не прив'язаний до картини, тому музика є самоціллю, вона розповість вам свою історію. ».

»

Останній концерт туру відбувся 2 квітня 2017 року Портленді, тому нам залишається лише накладати другий рівень віртуалізації і насолоджуватися масштабом сценографії живих виступів на Youtube.