Масляна з 12 по 18 лютого 2018: як святкувати по днях тижня

Масляна з 12 по 18 лютого 2018: як святкувати по днях тижня. Масляна - це улюблений і довгоочікуване свято в багатьох російських сім'ях. З давніх-давен повелося так, що Масляну святкують цілих сім днів. Цей період так і називається Масляний тиждень. Причому з року в рік дата початку і закінчення масляного тижня варіюється. У 2018 році Масляна триватиме з 12 по 18 лютого. Кожен з семи днів масляного тижня 2018 має свою назву і свої традиції святкування.
Масляна з 12 по 18 лютого 2018: як святкувати по днях тижня

Масляна з 12 по 18 лютого 2018: як святкувати по днях тижня.
12 лютого 2018, субота - «Зустріч». Цей буде першим днем ​​Масляної в 2018 році. За звичаєм в понеділок треба робити опудало. За старих часів опудало виготовляли з соломи, наряджали в жіночий одяг і катали на санях по всьому селу. Потім це опудало встановлювали на вершині сніжної гори, де воно стояло до закінчення масляного тижня. За традицією кожна господиня 12 лютого 2018 року - в перший день Масляної 2018, буде накривати святковий стіл і пекти млинці. У цей день прийнято запрошувати гостей і пригощати їх млинцями.

13 лютого 2018, четвер - «загравання». За старих часів цей день Масляної особливо любили молоді хлопці і дівчата. Вони приділяли один одному знаки уваги, знайомилися, каталися на санях. Дівчата, які бажають скоріше вийти заміж, у другий день Масляної пригощають хлопців стравами, які вони приготували. Серед інших страв почесне місце, звичайно, приділяється млинців.

14 лютого 2018, п'ятниця - «Лакомка». З цього дня починається пора великих святкових застіль. Крім млинців господині готують інші смачні урочисті страви. У середу, 14 лютого 2018 року, зятів разом зі своїми дружинами потрібно ходити в гості до тещі на млинці.

15 лютого 2018, субота - «Розгул». Сама назва цього дня масляного тижня говорить за себе. З четверга зазвичай починаються святкові гуляння. За старих часів люди припиняли господарські роботи і присвячували час веселощів.

За старих часів люди припиняли господарські роботи і присвячували час веселощів

16 лютого 2018, четвер - «Тещині вечірки». У цей день за традицією теща повинна пригощати зятя млинцями. Однак для цього чоловік повинен покликати матір своєї дружини до себе в будинок в гості. Крім тещі і зятя за столом в цей день збираються всі домочадці, бажаючі скуштувати смачних млинців.

17 лютого 2018, п'ятниця - «посиденьки зовиці». На масляного тижня не тільки тещі частують млинцями, але молоді господині демонструють свої кулінарні здібності. Для цього вони запрошують в будинок всю рідню, подають на стіл різні частування і, звичайно ж, млинці. Після закінчення святкової трапези старша жінка з сімейства повинна або похвалити, або посварити молоду господарку. Якщо на її думку млинці не вдалися, вона дає поради і настанови, щоб в наступну Масляну невістка могла виправити свої помилки.

18 лютого 2018, неділя - «Проводи Масляної». У неділю, 18 лютого, закінчується Масляний тиждень 2018 . Цей день також називають Прощеною неділею. За традицією люди просять один у одного вибачення. В останній день Масляної проходять галасливі гуляння, народ проводжає зиму і зустрічає весну. Накривається багатий святковий стіл, де почесне місце займають млинці.

Накривається багатий святковий стіл, де почесне місце займають млинці

Масляна з 12 по 18 лютого 2018: як святкувати по днях тижня. Всю масляний тиждень з 12 по 18 лютого 2018 роки ви можете балувати себе і своїх рідних млинцями. Не полінуйтеся спекти смачні ласощі, адже вже 19 лютого 2018 року розпочнеться Великий піст.