Масляна: свято, як зустрічати, що робити, дні, традиції, рецепти млинців, відео

  1. Історія і походження свята
  2. Тлумачення масляного тижня і традиції
  3. Відео - флешмоб на Масляну
  4. Рецепт млинчиків на воді - масляні
  5. Відео - шоколадні смачні млинці

Доброго времени суток, дорогий читачу Доброго времени суток, дорогий читачу. Прийшла довгоочікувана весна, тане сніг, починаю все частіше щебетати птиці. Всі ставляться до цього часу році по-різному. А для мене це як новий лист в книзі.

Я не бачу бруду і вогкості, я помічаю, що дні стають довшими, сонце світить яскравіше, а на вулиці пахне свіжістю і навесні. Настала та пора, коли потрібно проводити зиму і зустріти священне свято, який прийшов до нас від предків. Попереду масниця!

У цій статті я розповім вам, як правильно зустріти свято, які звичаї і традиції слід дотримуватися. Ми поговоримо про його історії. А початківцям господаркам, я розповім рецепт млинців, адже це традиційне частування в масницю.

Історія і походження свята

Витоки свята починаються з глибокої давнини, ще до появи на Русі християнства. Раніше це був язичницький свято відродження природи, і пов'язували його з днем ​​весняного рівнодення.

Але коли на Русі з'явилося християнство, свято стало релігійним і його дату стали пов'язувати з великим постом. У той час масницю іменували Сирного, а тиждень Сиропусним.

Слов'яни в цей день зустрічали новий рік, тому що його відзначали в березні. Вони не скупилися на пригощання і не обмежували себе в веселощі в цей день, тому що завжди вважалося, що як зустрінеш це свято, так і рік пройде. Можливо, що ви і зараз часто чуєте цю приказку.

Масляну в масах називали широкої, Обжорний, а іноді навіть разорітельніцей. Сама назва масниці виникло тільки в 16 столітті, тому що в цей період не можна було готувати м'ясо, але можна було молочні продукти, ось і доводилося пекти масні млинці.

Священний свято є не тільки в Росії і СНД. Його відзначає майже вся Європа. У Західній Європі взагалі влаштовують карнавали, на час проведення яких припиняються суперечки і скрізь коштує сміх і веселощі.

У Данії школярі влаштовують концерти. В Англії проводяться жіночі перегони з млинцями.

У кожній країні бути своя родзинка і варіація даного свята. Але він всюди вважається священним і уособлює відродження природи.

Тлумачення масляного тижня і традиції

Тлумачення масляного тижня і традиції

Свято Масляної триває цілий тиждень і передує Великому посту. Тому, потрібно гарненько відпочити і повеселитися в святковий тиждень.

З давніх-давен повелося, що людина, яка нудно проводить цей тиждень, буде не щасливий в прийдешньому році. Проходить час, з'являються нові свята, але свято Масляної продовжує жити. А кожен день масляного тижня несе певний сенс:

  • 1 - зустріч. У цей день робили опудало і возили його по селу на санях, наспівуючи при цьому веселі, життєрадісні пісеньки. Потім опудало встановлювали на горі зі снігу, яку використовували для катання на санках.
  • 2 - загравання. Настала пора розваг: катання з гір, уявлення, клоунади. Катанья на конях. В уявленнях головну роль займали Петрушка і масляної дід. А на вулиці можна було зустріти ряженую натовп.
  • 3 - ласунка. У цей день столи в будинках ломилися від страв. Крім млинців варили пиво. Відкривалася ярмарок, а в ній можна було купити, що душі завгодно. Там же можна було купити гарячого чаю, прямо з самовара.
  • 4 - розгул. Ще він називався широкий четвер, пік і середина всього веселощів. У цей день проводили кулачні бої, покликані для розрядки. Існував певний звід обмежень, за порушення яких карали. На такі бої іноді приїжджав подивитися Іван Грозний. Однак не варто забувати, що бої ці святкові, і спрямовані на веселощі.
  • 5 - тещин вечір. Під час свята на особливому рахунку були молодята, трохи менше уваги приділялося пошуку пари. Цей день був повністю спрямований на пошук другої половинки і прискорення весілля. Молодята ж зобов'язані були виїхати в місто на красивих санях і в ошатному вбранні, відвідати всіх гостей на своєму весіллі. А зяті ходили до тещі на млинці.
  • 6 - посиденьки зовиці. Невістки чекали рідних чоловіка на застілля до себе в гості.
  • 7 - проводи Масляної. Це день прощання, його називають «прощеним неділею». Прийнято було ходити один до одного в гості просити пробачення. У неділю тривали і інші гуляння, так само прийнято було спалювати опудало зими. А через ослабів вогонь від опудала стрибали молоді дівчата, щоб очиститися від гріхів.

Відео - флешмоб на Масляну

Крім перерахованих вище забав і звичаїв, існувало ще чимало речей, які прийнято було робити на Масляну. Наприклад, чоловіки забиралися на стовп, на якому висів презент. Діти і дорослі перетягували канати.

Ні в якому разі не сидите в чотирьох стінах, відзначайте це свято на вулиці, гуляйте, з таким розмахом, якого він вимагає. Відвідуйте рідних і близьких, не соромлячись пригощатися млинцями, адже це символ весни.

Млинці, як сонечко. Ходити по гостям добре, а до себе кликати гостей теж не забувайте. Не скупіться на стіл, приготуйте різноманітні страви, тільки м'ясо слід виключити.

Рецепт млинчиків на воді - масляні

Як я і обіцяла, розповім про рецепт традиційних млинців на воді. Вони трохи відрізняються від тих, які ми звикли бачити у себе на столі в інші дні. За основу млинців на Масляну взята гречана мука.

Інгредієнти для млинців:

  • Тепла вода 200 мл.
  • Коду звичайної температури 200 мл.
  • Сухі дріжджі 1 ч.л ...
  • Сіль 0,5 ч.л ...
  • Пшенична і гречана мука по 75 гр.

Спосіб приготування:

Дріжджі розчиняємо в теплій воді, потім додаємо сіль, цукор і пшеничне борошно. Все це перемішуємо, закриваємо щільно і прибираємо в тепле місце мінімум на годину.

Після чого необхідно додати гречану муку і половину приготовленої води кімнатної температури. Потім знову прибираємо на годину.

Коли тісто підійшло, виливаємо в нього залишки води і ретельно перемішуємо. Тісто готове. Випікайте млинці на змащеній маслом сковорідці. Частування прийнято подавати з медом або варенням.

Відео - шоколадні смачні млинці

Свято масниця священний. Шануйте своїх предків і дотримуйтесь звичаї, тим більше що розумні розваги і активний відпочинок нікому ще не зашкодили.

А самотні панянки зможуть знайти в ці дні свою любов, просто потрібно подивитися по сторонам. Якщо стаття здалася вам корисною, ви можете поділитися з друзями в соціальних мережах. Залишайте коментарі та підписуйтесь на новини, щоб завжди бути в курсі оновлень.

Читайте ще:

Млинці з маком на кефірі

Млинці з грибною начинкою

Млинці з банановим колесо до воза

Смугасті млинці на молоці

Класичні млинці на молоці

Старий Новий рік

Хрещення Господнє

Різдво Христове