МОДЕЛЬ усній ЧАСТИНИ ДПА-9 З РОСІЙСЬКОЇ МОВИ

5 вересня на прес-конференції в Ситуационно-інформаційному центрі Рособрнадзора відбулася презентація моделі підсумкової співбесіди з російської мови для учнів 9 класів.
Рособрнадзор в період з 28 вересня по 8 жовтня проведе широкомасштабну апробацію моделі підсумкової співбесіди з російської мови для учнів 9 класів. Напередодні апробації фахівці відомства розповіли про те, що буде представляти із себе усний іспит.
Усну співбесіду з російської мови вводиться в рамках реалізації Концепції викладання російської мови та літератури для перевірки навичок усного мовлення у школярів. Планується, що проходження підсумкової співбесіди в подальшому стане для випускників дев'ятих класів допуском до державної підсумкової атестації.
Пілотна апробація двох моделей усної частини ДПА з російської мови, усної співбесіди з викладачем і комп'ютерної форми іспиту, проводилася в жовтні 2016 року в Московській області, Республіці Татарстан і Чеченській Республіці. Участь в ній взяли близько 1,5 тисячі учнів.
За підсумками апробації та суспільно-професійного обговорення була доопрацьована модель усної частини ДПА, що представляє собою співбесіду навчається з викладачем. Її широкомасштабна апробація буде проведена восени 2017 року 19 регіонах РФ.
Після її нової широкомасштабної апробації буде прийматися рішення про можливість введення усного іспиту в штатний режим, - повідомив керівник Рособрнадзора Сергій Кравцов.
Керівник федеральної комісії розробників КІМ ЄДІ і ОГЕ з російської мови Ірина Цибулько розповіла, що усний іспит буде націлений на перевірку навичок спонтанного мовлення - на підготовку учаснику буде даватися близько хвилини.
Модель підсумкової співбесіди з російської мови включає наступні типи завдань:
1) читання тексту вголос;
2) переказ тексту із залученням додаткової інформації;
3) монологічне висловлювання за однією з обраних тем;
4) діалог з екзаменатором-співрозмовником.
Всі тексти для читання, які будуть запропоновані учасникам співбесіди, - це тексти про видатних людей Росії, таких як перший космонавт Юрій Гагарін, знаменитий хірург Микола Пирогов, наші сучасники Доктор Ліза (Єлизавета Глінка) і доктор з Красноярська, який в складних умовах провів операцію і врятував життя дитині.
На виконання роботи кожного учасника буде відводитися близько 15 хвилин. В процесі проведення співбесіди буде вестися аудіозапис.
Оцінка виконання завдань роботи буде здійснюватися експертом безпосередньо в процесі відповіді за спеціально розробленими критеріями з урахуванням дотримання норм сучасної української літературної мови.
В даний час ведеться робота по внесенню змін до чинного Порядку проведення державної підсумкової атестації за освітніми програмами основної загальної освіти в частині регламентує організацію та проведення підсумкової співбесіди з російської мови.
Планується, що підсумкове співбесіду випускники 9 класів будуть проходити в своїх школах. Оцінюватися воно буде по системі «залік» / «незалік».
Участь регіонів у апробації підсумкової співбесіди в цьому році добровільне і його результати не впливатимуть на допуск учнів до ДПА-9 в 2018 році.
Ірина Цибулько висловила надію, що педагогічне співтовариство візьме активну участь в обговоренні моделі.
Демонстраційний варіант завдань підсумкової співбесіди з російської мови в 9 класі опублікований 5 вересня на сайті Федерального інституту педагогічних вимірювань в розділі ОГЕ / Демоверсії, специфікації, кодифікатори

Детальніше - https://vk.com/club33183020