Московська влада визначили 220 місць для автомийок і шиномонтажу

Фото: ТАСС / Михайло Метцель

Столична влада визначили 220 місць для автомийок і шиномонтажу. Москомархитектура розробила проект схеми розміщення цих об'єктів, розповіли M24.ru в прес-службі Моськомархитектури. Керівник департаменту торгівлі Олексій Немерюк пояснив M24.ru, що пілот може бути запущений вже цієї весни. За його словами, департамент розглядає два варіанти передачі автомийок і шиномонтажу бізнесу: місто або сам поставить легковозводімих конструкції для цих об'єктів і здасть його "під ключ" орендарям, або самі підприємці займатимуться будівництвом, дотримуючись вимог влади.

"Навесні проведемо пілот, до літа буде рішення, успішний він чи ні. У пілота буде брати участь один-два об'єкти, цього вистачить, щоб зрозуміти зацікавленість бізнесу", - зазначив Немерюк. За його словами, зараз зайнятися таким видом бізнесу непросто: необхідно побудувати капітальну споруду або гараж. За його словами, за новою схемою можна буде використовувати легковозводімих конструкції. "Пропонуємо перейти до формату легких конструкцій, які застосовуються в Європі. Для наших кліматичних умов це підійде", - зазначив Немерюк. Чиновник пояснив, що нові вимоги істотно здешевлять вартість об'єкта. Він зазначив, що "некапітальної споруда стоїть близько 5 мільйонів", вартість же капітальної будови чиновник не уточнив, зазначивши, що вона "набагато вище".

Немерюк сказав, що за новою схемою бізнесу запропонують або вільні земельні ділянки, або з готовими мийками. За його словами, остаточне рішення буде прийнято після того, як пройде пілот по установці "під ключ" звичайних кіосків. "Якщо бізнес і громадськість позитивно відреагують ну цю ініціативу, і ми побачимо, що бюджетні витрати на установку кіосків окупаються, то за новою схемою розміщення автомийки та шиномонтажі теж поставить місто", - сказав Немерюк.

У Москомархітектуре M24.ru повідомили, що в проекті нової схеми розміщення автомийок і шиномонтажей - 220 об'єктів. Однак конкретні адреси відомство поки не називає. Нагадаємо, схему розміщення нестаціонарних автомийок і шиномонтажей комітет з архітектури почав розробляти влітку минулого року. Згідно техзаданию, максимальна площа автомийки складе 100 квадратних метрів, шиномонтажу - 25 квадратних метрів. Мийка повинна буде мати замкнутий цикл водооборота, можливість підключення до електромереж, парковку і забезпечення транспортного обслуговування об'єкта.

У транспортному комплексі схвалили нестаціонарні автомийки. Однак, як пояснив співрозмовник M24.ru, при виборі місця розміщення об'єктів "має бути враховано кількість транспорту, що прибуває на мийку, наявність мережі громадського транспорту, організація в'їздів і виїздів, а також наявність парковки за межами вулично-дорожньої мережі".

У минулому році в Москві проходив масштабний проект зі знесення самовільних автомийок. Серед них були як капітальні, так і некапітальні об'єкти. Близько 300 автомийок були визнані незаконними. Після цього мер доручив розробити схему розміщення автосервісів і шиномонтаж. Після затвердження схеми вони будуть виставлені на відкриті торги.

Нагадаємо, що вже в березні департамент торгівлі планує також провести пілотний проект і розмістити в центрі міста звичайні кіоски нового типу. Їх побудує місто, а потім віддасть в оренду бізнесу на п'ять років. Об'єкти розіграють на аукціоні. Кіоски, що належать місту, з'являться додатково до вже наявних ятках. Павільйони будуть зроблені за єдиним проектом і будуть відповідати міському дизайну. Кіоски будуть видаватися "під ключ" з усім необхідним торговим і холодильним обладнанням, з повним підключенням до міських комунікацій. Таким чином, практично відразу після укладення договору орендар зможе почати торгівлю, що спрощує ведення бізнесу. Стартова ціна виставлених на торги кіосків в середньому складе 930 тисяч - 1 мільйон рублів за кіоск площею 6 квадратних метрів і 3 мільйони рублів за міні-маркет площею 100 - 150 квадратних метрів.


Член президії московського відділення "Опори Росії" Олександр Жарков розповів, що в Москві зараз спостерігається нестача шиномонтажей та автомийок. Він підкреслив, що в минулому році в місті було знесено більше 300 таких об'єктів, які рішенням уряду Москви були визнані побудованими самовільно. "Важливо, щоб підприємці брали участь в підборі нових місць для майбутніх автомийок і шиномонтаж. Там повинно бути зручне розташування, яке б забезпечувало приплив клієнтів ", - пояснив експерт.

Посилання по темі

На думку Жаркова, місту вигідно, щоб бізнес сам на свої гроші зводив нові об'єкти з обслуговування автомобілів. "У нинішній економічній ситуації місто не повинен витрачати свої гроші на будівництво об'єктів для бізнесу. Але якщо підприємці будуть самі будувати автомийки та шиномонтажі, то окупність цього проекту складе приблизно 5-10 років. Це означає, що терміни оренди місць повинні бути не менше 10 років, а краще більше. Інакше підприємці можуть не окупити вкладені ними кошти. Бізнесу важливо мати стабільні умови роботи, щоб розвиватися ".

Голова Національного антикорупційного комітету Кирило Кабанов зазначив, що сьогодні цей бізнес досить закритий. "Помити машину в Москві в середньому коштує від 500 рублів. Всього в столиці близько 3,8 мільйона легкових автомобілів. Якщо виходити з теорії, що зазвичай автомобіль миють раз на місяць, то приблизний оборот коштів в цьому бізнесі становить 1.9 мільярдів рублів на місяць. Далі ця сума ділиться в різних частках між гравцями на ринку ", - розрахував експерт.

Бізнес-омбудсмен столиці Михайло Вишегородцев згоден, що тримати автомийки та шиномонтажі - високоприбуткове підприємство. "До мене зверталися підприємці, які хочуть відкрити мийку, і питали, коли Москомархитектура розробить проект по їх розміщенню, щоб встигнути під час взяти участь в аукціоні", - говорить бізнес-омбудсмен. Вишегородцев впевнений, що конкуренція за право оренди майданчиків для мийок або вже готових побудованих об'єктів "під ключ" серед підприємців буде дуже високою незалежно від формату, обраного містом.

Марина Курганська, Анастасія Мальцева

сюжет: проекти