Московський державний академічний театр танцю «Гжель»

  1. Дійові особи та виконавці: Замовник-меценат: Театр «Гжель» Сценарист-проектувальник: Asia Music...
  2. Сцена - перша
  3. звукові варіації
  4. трансляційний хоровод
  5. Суфлер танцюристу не помічник?
  6. В темпі «Алегро»
  7. трагічний антракт
  8. блакитне адажіо
  9. світловий дивертисмент
  10. Чарівне па-де-де в операторській
  11. Оплески, завіса
  12. реверанс

Дійові особи та виконавці:
  • Замовник-меценат: Театр «Гжель»
  • Сценарист-проектувальник: Asia Music
  • Режисер-постачальник: Asia Music
  • Інсталятор-постановник: Asia Music
  • Світлове оформлення: Asia Music
  • Звукове оформлення: Asia Music
  • Художники сцени: Asia Music

увертюра

Московський державний академічний театр танцю «Гжель» знайшов нову сцену на північному заході столиці. Унікальний балетний колектив, що працює одночасно в двох хореографічних напрямках (народно-сценічний танець і класичний балет) був заснований в 1988 році відомим хореографом, народним артистом Росії, професором Володимиром Захаровим. Шлях до свого театру у творчого колективу вийшов довгим.

Ще в 2001 році Уряд Москви виділив колективу будівля типового кінотеатру, споруди 1965 року народження, на 800 місць. Приміщення було досить старе, і, звичайно, не передбачало сцени для проектів великого танцювального колективу, і постановок класичних театральних вистав. Не було місця і для розміщення верхньої механіки сцени, систем кріплення, підходів для обслуговування складної техніки. Крім того, трупі був необхідний додатковий зал для репетицій. Етапи проектування, узгодження і фінансування затягнулися на роки. Нарешті торги 2010 року прискорили всі процеси, і реконструкція все-таки почалася.

Знову ж правильним підходом, можна вважати тендер по вибору інсталяційною компанії для театру «Гжель», проведений ще на етапі будівельних робіт. Це дозволило зробити грамотну ятати силових ліній і зробити розводку електро-кабелів до місць встановлення обладнання ще до початку оздоблювальних робіт. Подібні історії відбуваються нечасто. Замовники, як правило, вважають, що установкою світла і звуку займуться вже після завершення обробки, і, тим самим, подвоюють обсяги робіт, витрати і час здачі об'єкта.

Сцена - перша

Красиві, яскраві, емоційні і вивірені танцювальні номери трупи «Гжель» завжди купаються в бурхливих оваціях глядачів. Механіка сцени, як і танцюристи, повинна працювати злагоджено, точно і легко. Але щоб досягти цього, необхідно правильно підібрати обладнання, грамотно розмістити механізми і вибудувати роботу всіх непомітних, але таких важливих супутніх танцю складових. Необхідно було вмістити все механооборудованіе в невелику глибину сцени. Довелося навіть рознести дороги по вертикалі, щоб вони не заважали один одному, і не суперечили будівельним нормам.

В результаті, над сценою успішно розмістилися: антрактно-розсувний завісу з арлекіном, три попланових завіси і екран сім декораційних штанкетних підйомів, п'ять софітних підйомів, три площинних софіта на вальних лебідках, і один ручний декораційний підйом. Для управління цим серйозним арсеналом довелося змонтувати робочу галерею. Зараз, піднімаючись на неї, можна побачити картину «роботи сучасних монтажників-імпресіоністів» з хитро сплетених сріблястих тросів і спиць, сірих балок, помаранчевих кабелів, масивних чорних ферм і звиваються стрічок софітних шлейфів. Динаміки в неї додає обертання яскраво-жовтих барабанів вальних лебідок, що нагадує нескінченний тур балетних фуете.

звукові варіації

Коли в театрі звучить жива музика - це ідеальний варіант звукового оформлення вистави. Керівник колективу спочатку планував розмістити в глибині сцени місця для музикантів, хоча, для повноцінного оркестру цього простору, безумовно, було недостатньо. Тому завданням фахівців по звуку став підбір і налаштування обладнання таким чином, щоб максимально наблизити звучання до живого.

Для цього з боків сцени з'явилися лінійні масиви системи FOH SLS Audio (США). Це обладнання за своїми характеристиками належить до класу Hi-End для великих залів. Треба відзначити, що вся армада лінійних масивів, що складається з дванадцяти елементів, приводиться в рух лише двома компактними німецькими підсилювачами Hoellstern Delta 14.4, ексклюзивно поставляються компанією Asia Music на російський ринок. Низькочастотна секція FOH розташовується в передній частині сцени, в заздалегідь підготовлених нішах. Лінійні масиви працюють на глядацьку залу, а звук над сценою забезпечують акустичні системи високоточного звуковідтворення SLS Audio 115RT, що працюють «прострілами» в позиції sidefill, що дозволяє озвучити весь планшет сцени.

Крім того, на авансцені встановлені чотири компактних монітора SLS 112 RM, також відрізняються надточним звуковідтворенням. У систему моніторингу і «прострілів» внесена спеціальна затримка за часом щодо основних систем звуковідтворення FOH забезпечує чітке звучання на планшеті сцени, і компенсує небажані відзвуки від систем FOH. Для танцюристів особливо важливо точне попадання в ритм музиці, а найменші розбіжності мелодії і рухів артистів можуть зіпсувати враження навіть від самої прекрасної постановки з самими віртуозними виконавцями.

Репетиційний зал (він же навчальний клас), під який в театрі була виділена частина фойє, також потребував якісний звук. Він був обладнаний акустичними системами EuroSound PORT 12A: компактними, легкими, потужними, а, головне, що забезпечують чіткий чистий звук для танцюристів.

трансляційний хоровод

Система трансляції виконує завдання, схожі з функціями кордебалету в трупі. Це невеликі динаміки, вбудовані, як правило, в стелю, розставлені рівномірно по всьому приміщенню театру, включаючи фойє, буфет, роздягальні та інші загальнодоступні місця. Режисується ця технічна трупа центру: системи управління, де вирішується, чи необхідно по всіх колонках відправити єдиний сигнал або, наприклад, окремі в різні зони.

Як трансльованого звуку може бути фонова музика, текстова інформація, рекламні ролики, а в разі небезпеки пожежна сирена. Але, головне призначення системи трансляції, звичайно, театральні дзвінки. В даному проекті були використані вбудовані колонки ProAudio CS 10, прості і надійні з прекрасними акустичними характеристиками, чітко передають мова, а також володіють широким частотним діапазоном, якісно передає музику.

Суфлер танцюристу не помічник?

Колись суфлер в театрі ставився до розряду непомітних, але незамінних працівників. Сьогодні його функції в Театрі «Гжель» виконує система внутрішнього зв'язку ASL Intercom. Вона проста, аналогова, але на її основі, за допомогою найпростіших блоків, інженерам компанії Asia Music вдалося реалізувати складну схему Intercom комутації. Вона дозволяє з пульта помічника режисера відправляти голосові повідомлення не тільки машиністу сцени, художнику по світу, звукорежисеру, але, і по чотирьох точках залу, операторам стежать прожекторів (званих на театральному сленгу «пушкарями»). У той же час, художник по світлу може звертатися і до «гармашів», і до помічника режисера. Таким чином, кожен адресат має двосторонній зв'язок. Завдяки багатофункціональним системам ProAudio MS-130 і атенюатори ProAudio AT15 реалізовано оповіщення від пульта помічника режисера в усі технічні приміщення театру, з регулюванням гучності безпосередньо в кожній точці.

В темпі «Алегро»

Відеоряд вже міцно увійшов в технології сучасного театрального декору. Він підсилює динаміку дії, дозволяє миттєво змінювати задній план, створюючи відповідний емоційний настрій. Раніше про такі можливості класичний театр міг тільки мріяти, а зараз, без цих буденних речей храм мистецтва уявити вже неможливо. Екран, змонтований в глибині сцени Театру «Гжель», використовується для моушен-дизайну в реалізації сміливих творчих ідей танцювальних постановок. Проектор Christie DHD800, який використовується в інсталяції, дозволяє транслювати відеозображення на екран за допомогою звичайного ноутбука і презентаційного масштабатором Kramer 727. Особливістю даної моделі є наявність спеціальної шторки, яка дозволяє миттєво прибирати зображення і залишати чорний екран без небажаних відсвітів.

трагічний антракт

На превеликий жаль, у самому розпалі робіт, пішов з життя засновник і беззмінний керівник колективу Володимир Захаров. Театр позбувся головного організатора реконструкції, а будівельники - генерального замовника, який брав всі рішення. На деякий час роботи були припинені, щоб відновиться при новому керівництві театру.

блакитне адажіо

Ніжно блакитний інтер'єр залу доповнили світло-сині крісла Alina CTC-623 з гладкою і м'якої тканини з великим плетінням під «рогожку». Конструкція проста і зручна: глибоке і комфортне сидіння, висока ергономічна спинка з масивної ортопедичної подушки на витонченому дерев'яній основі, шпоновані під горіх, дерев'яні підлокітники, легко піддаються вологого прибирання.

Варто відзначити, що безшумний механізм трансформації є обов'язковою вимогою при інсталяції театрів. Зал «Гжели» розрахований на 433 місця, з яких на 14 були встановлені мобільні крісла для людей з обмеженими можливостями. Постачанням стільців також займалася компанія Asia Music.

світловий дивертисмент

Світлові прилади розташувалися на п'яти софітах над сценою шість сучасних автоматизованих приладів Clay Paky Alpha Spot HPE 700 класу Hi-End, із чималим набором характеристик, десять світлодіодних автоматизованих приладів заливного світла PR Lighting XLED 390, шість ультрафіолетових світильників Blacklight 400). Виносної міст оснащений шістьма автоматизованими приладами Clay Paky Alpha Profile 700 з функцією профілювання променя, трьома світлодіодними головами PR Lighting XLED 390, 4 чотирма ультрафіолетовими світильниками Blacklight 400.

У світлових ложах розмістилися по два прилади Clay Paky Alpha Wash700. На шести попланових вежах встановлено по одному приладу PR Lighting XLED 390 і по два профільних прожектора Selecon SPX Fixed Beam 19. З метою надання світла на соло танцюристів на балконі було встановлено два стежать прожектора Clay Paky Shadow Basic 1200. Незважаючи на те, що замовником був обраний мінімальний комплект обладнання, він цілком дозволив створити і теплу театральну атмосферу, і закриття буйство яскравих фарб, додавши динаміки, а також створити складні світлові картини із застосуванням трафаретів, призм і інших ефектів.

Чарівне па-де-де в операторській

Операторська - це, без сумніву, кульмінація інсталяції. Для того, щоб танцювальні постановки на сцені викликали захоплення глядачів, під час вистави тут йде напружена робота. Саме в ній, зосереджені всі важелі управління двох могутніх чарівників: светооператора і звукорежисера, що чаклують над неосяжними пультами з безліччю кнопочок, важелів, лампочок, вловлюючи інформацію на дисплеях, і одночасно вслухаючись у тишу працює електроніки ... тут важливо все.

«Серце» звукооператорської Театру «Гжель» - мікшерна консоль Midas Verona 480 на 48 каналів. Вона дозволяє управляти портальними системами, всіма моніторними лініями і виконує функцію мультіінструмент як для танцювальних вистав, так і для концертів із симфонічним оркестром. В арсеналі звукорежисера необхідний набір приладів для частотної та динамічної обробки Klark Technik Square-1D і DN370. Два потужних процесора для обробки вокалу TCElectronics M-One і M-Two дають ефект «відлуння» і «дилей» з регулюванням в найширшому діапазоні. Радіомікрофони парк забезпечує прийом від передавачів за допомогою високоякісних активних спліттеров.

Для зручності перемикання мультикори заводяться в пульт через патч-панелі на манер старовинних комутаторів, при цьому високу якість апаратури дозволяє уникнути втрати сигналу в вузлі. Для контролю звуку в залі для глядачів під час вистави, всередині операторської, встановлені малі монітори ближнього поля Yamaha HS80. Захист обладнання по мережі живлення в кожному реке забезпечують стабілізатори-розподільники Eurosound PSC-9100. Додатково, в них вбудовані дві висувні дімміруемие лампи для підсвічування лицьовій панелі приладів, незамінні під час заходів.

В системі управління світлом центральне місце відведено панелі управління світловим і медіа обладнанням FPS Road Hog Full Boar. З її допомогою художник по світлу розставляє на сцені і в залі ті акценти, без яких не буде створена необхідна атмосфера спектаклю. Звідси ж, з операторської, з пультів управління світчер, можливе включення / вимикання нерегульованих ліній силового обладнання, винесеного в діммерний.

Оплески, завіса

Перше, що бачить глядач у залі, це завіса. А ось встановлюється він практично в фіналі інсталяції, коли все «брудні» роботи завершені. Завіса - це дзеркало, візитна картка театру. Тому художниками компанії Asia Music були зроблені стопки ескізів, перш ніж був обраний головний візерунок, що виробляє захоплене враження на глядача. Назва колективу визначило біло-синю кольорову гаму, на синій оксамит були перенесені стилізовані малюнки порцеляни гжельских майстрів, взяті за основу оформлення. Білими китицями прикрасили розшитий візерунками арлекін, а темно-ультрамариновий колір завіси повторився в бічних кулісах, створюючи ритмічний візерунок. Що стосується задника, то він був виконаний з легкого білого шовку.

реверанс

Ведучий технічний спеціаліст проекту Олексій Дзвонів, ділячись враженнями від виконаної роботи, сказав: «Монтаж всіх систем проведений відповідно до розробленого проекту. Балетна трупа «Гжель», отримала сучасний театр з надійним обладнанням, з усіма необхідними функціями, і, тепер може радувати глядачів новими вражаючими постановками. Благо, всі технічні можливості для цього передбачені. Для нас найбільш цікавим був монтаж механіки сцени c установкою вальних лебідок, які використовуються нечасто. Хотілося б відзначити злагоджену роботу наших монтажників, які впоралися з величезним обсягом роботи по установці механіки всього за 120 днів! Сподіваємося, що нова сцена принесе багато радості і артистам, і глядачам ».


Суфлер танцюристу не помічник?