Московський державний академічний симфонічний оркестр зробить гастрольний тур по містах Росії, присвячений 75-річчю колективу.

[Версія для друку] [Версія для друку]   З 1 жовтня по 4 листопада 2018 року МГАСО зробить гастрольний тур, присвяченій 75-річчю колективу, по 20 містам Росії

З 1 жовтня по 4 листопада 2018 року МГАСО зробить гастрольний тур, присвяченій 75-річчю колективу, по 20 містам Росії. На Південному Уралі колектив виступить в двох містах:

  • в м Магнітогорсе концерт відбудеться 15.10.2018 о 18:30 в Палаці культури металургів ім. С. Орджонікідзе. У програмі концерту Бетховен - симфонія № 7, російські композитори Вальси і полонези.

  • в м Челябінську концерт відбудеться 17.10.2018 о 18:30 в Концертному залі ім. С.С. Прокоф'єва. У програмі концерту Брамс - симфонія № 4, російські композитори Вальси і полонези.

МГАСО - один з найстаріших вітчизняних симфонічних колективів, в його складі грають талановиті музиканти, лауреати міжнародних конкурсів, дбайливо зберігають традиції російської виконавської школи. Художній керівник і головний диригент оркестру - Народний артист Росії, Лауреат Державної премії Росії, Павло Коган - один з яскравих представників великої музичної родини.

Для довідки: МГАСО був заснований в 1943 році Урядом СРСР і є одним з найстаріших симфонічних оркестрів Росії.

Першим головним диригентом колективу став диригент Большого театру Народний артист СРСР Лев Штейнберг. Він очолював оркестр до кінця життя (1945). Потім керівництво МГАСО здійснювалося такими уславленими радянськими музикантами, як Микола Аносов (1945 - 1950), Лео Гінзбург (1950 - 1954), Михайло Теріан (1954 - 1960), Вероніка Дударова (1960 - 1989). Завдяки співпраці з ними оркестр став одним з кращих симфонічних ансамблів країни, але був відомий, в першу чергу, виконаннями російської і радянської класики, в тому числі прем'єрами творів С.С. Прокоф'єва, М.Я Мясковського, Д.Д. Шостаковича, Р.М. Глієра.

Нова ера в історії МГАСО почалася під керуванням Павла Когана. Маестро зайняв посаду художнього керівника і головного диригента оркестру в 1989 році і відразу реформував репертуар колективу, збагативши його творами європейської та американської музичної літератури.

Візитною карткою оркестру стали грандіозні монографічні цикли повних зібрань симфонічних творів найвидатніших композиторів: Й. Брамса, Л. ван Бетховена, Ф. Шуберта, Р. Шумана, Р. Штрауса, Ф. Мендельсона, Г. Малера, А. Брукнера, Я. Сібеліуса , А. Дворжака, П.І. Чайковського, А.К. Глазунова, С.С. Рахманінова, С.С. Прокоф'єва, Д.Д. Шостаковича, А.Н. Скрябіна, Г. Берліоза, К. Дебюссі, М. Равеля. Масштабні програми колективу складаються з симфонічної, оперної та вокально-симфонічної класики, робіт сучасних композиторів, безлічі забутих і незнайомих слухачам творів.

Завдяки різноманітності програм і незмінно високому рівню їх виконання МГАСО заслужив повагу і любов слухачів у своїй країні і за її межами. Оркестр щорічно дає концерти у Великому залі Московської консерваторії і Концертному залі ім. П.І. Чайковського, в тому числі в рамках популярних персональних і змішаних абонементних циклів. Колектив регулярно виступає у Великому залі Санкт-Петербурзької академічної філармонії ім. Д.Д. Шостаковича і на сценах інших міст Росії, а також проводить турне за кордоном - протягом останніх двадцяти п'яти років гастролі МГАСО відбулися більш, ніж в п'ятдесяти країнах, включаючи США, Великобританію, Японію, Іспанію, Австрію, Італію, Німеччину, Чехію, Польщу, Угорщину, Францію, Південну Корею, Австралію, Китай і Швейцарію.

Колектив створив колекцію записів, що включає CD і DVD зі студійними і «живими» виконаннями, радіо- і телевізійні трансляції. У 1990 році компанія Pioneer зробила «живу» запис фортепіанного і скрипкового концертів Чайковського та Симфонії № 10 Шостаковича у виконанні МГАСО і Маестро Когана (солісти - Олексій Султанов, Максим Венгеров). На початку 90-х років був випущений фільм «Подорож з оркестром» про гастролі МГАСО під керуванням Павла Когана в Європі і Санкт-Петербурзі. Широко відомий і користується великою популярністю цикл творів Рахманінова, виданий лейблом Alto: створені МГАСО і П. Коганом інтерпретації трьох симфоній і «Симфонічні танці» композитора очолили списки всіх існуючих причетний.

Оркестр пишається своїм партнерством з видатними диригентами і солістами: Євгеном Светлановим, Кирилом Кондрашиним, Олександром Орловим, Натаном Рахліним, Самуїлом самосудом, Валерієм Гергієвим, Давидом Ойстрахом, Емілем Гілельсом, Леонідом Коганом, Володимиром Софроницького, Сергієм Лемешевим, Іваном Козловським, Святославом Кнушевицкого, Святославом Ріхтером, Мстиславом Ростроповичем, Данилом Шафраном і багатьма іншими.
Співпраця з Павлом Коганом принесло оркестру репутацію колективу, який пропагує найвищі стандарти артистичної майстерності, який демонструє художній підхід до формування програм, що має широке коло вірних шанувальників у всьому світі. Від концерту до концерту цей чудовий тандем повністю виправдовує свій статус. МГАСО ніколи не зупиняється на досягнутому і невтомно прагне до ще не завойованим вершин.

Концерт відбувається за підтримки Міністерства культури РФ Ювілейний тур (до 75-ти річчя колективу)


Виявивши в тексті помилку, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.