Москва як планета

Сьогоднішній місто в роботах кращих фотографів столиці

Минулої суботи в парку «Музеон» відкрилася виставка робіт фіналістів II конкурсу міський фотографії «Планета Москва», що проводиться під егідою столичного будкомплексу. На стендах представлені 84 роботи професійних фотографів і талановитих аматорів. У центрі уваги авторів - оновлюється, динамічна, багатогранна Москва наших днів.
Організатори запропонували учасникам конкурсу кілька сюжетів: «Місто історії та культури», «Динаміка мегаполісу», «Москва в новому ракурсі», «Москва і москвичі. Комфортний місто ». Крім того, фотографам було запропоновано поглянути на наше місто з дахів знакових висотних об'єктів міста - храму Христа Спасителя, вежі «Федерація» і інших. Всього на конкурс надійшло 2500? Знімків від 230 авторів. Кращі роботи були відібрані для показу на Кримській набережній.
Ідею конкурсу організаторам підказала сьогоднішня московська реальність. «Чотири роки тому мер Сергій Собянін поставив новий вектор столичної містобудівної політики. Його можна висловити однією фразою: Москва повинна стати комфортним для всіх містом. Опубліковані нами документи про новини будівництва не всім зрозумілі. Тому ми і вирішили розповісти про зміни в Москві доступною мовою фотографії », - повідомив журналістам на відкритті виставки керівник департаменту містобудівної політики Сергій Льовкін. На вернісаж прийшли і багато авторів представлених знімків. Захід став хорошим приводом поговорити не тільки про творчість столичних фотографів, а й про що відбуваються в Москві зміни, про плани будівництва, про появу в місті нових пішохідних зон.
У кожного з авторів-фіналістів - своя, індивідуальна Москва. Але зібрані разом, ці знімки утворюють справжній світ, цілу планету. На ній світить сонце і йдуть дощі, тут працюють і відпочивають люди, мчать автомобілі і будуються нові будівлі. На знімках представлені у всій красі чудові пам'ятники архітектури і цілі ансамблі - наприклад, царська резиденція «Ізмайлово», Новодівочий монастир, ВДНХ. Автори намагалися передати стрімкість міського ритму і в той же час нагадати, що в нашому місті існують і тихі куточки. Деякі добре знайомі споруди постають тут в несподіваних виразних ракурсах. В об'єктив учасників конкурсу потрапили найрізноманітніші епізоди міського життя - розмови пасажирів в метро, ​​святкові гуляння в парках, прибуття поїзда «Сапсан» на перон Ленінградського вокзалу. На фотографії Едуарда Кудрявіцкого відображені різнокольорові «млини Кузнецького Моста» (арт-проект французьких дизайнерів «Світлові інсталяції»), а на знімку фотокореспондента «Московської перспективи» Анатолія Белясова - дівчина, яка виконує на велосипеді «танець» під латиноамериканську мелодію ... Героєм фотографії Дениса Абрамова став робітника-муляра з одного зі столичних будівництв. «Немає нічого прекраснішого людини, працею якого Москва перетворюється на квітучий сад», - вважає автор. Цей знімок, «живий і природний», високо оцінив і Сергій Льовкін. Всі ці різні за стилем і інтонації роботи об'єднують симпатія до рідного міста, бажання розповісти щось нове про нього і його жителів, осягнути «душу» Москви, нерв її сучасності.

Всього на конкурс надійшло 2500?