Москва розмальована

  1. багряні вітрила
  2. «Сусіди»
  3. Ведмідь з м'ячем
  4. "А Я"
  5. "Хто ти?"
Фото: mos.ru

Цей вид вуличного мистецтва більше схожий на картини або навіть на фотографії

Час виявляє себе через предмети матеріального побуту. Держави і народи йдуть в історію, залишаючи твори мистецтва, архітектуру, зібрані реставраторами і виставлені в музеях осколки грецьких амфор, колись укладали в себе вино або воду. Що ми знаємо про китайської династії Мін? Неспеціаліст чув тільки про дорогоцінну крихку вазу.

Ми живемо в дивовижний час, яке, здається, не претендує залишитися в століттях, але радіє як дитя кожному миті. Що від нас залишиться у віках, якщо всесвітня мережа разом припинить існування - мабуть, що зовсім трохи. Але це не привід для смутку, а можливість зануритися в момент як ще ніхто і ніколи в нього не був занурений. «Зупини мить», - ось це, напевно, говорить сучасне мистецтво і глядачеві, і самому собі. У всякому разі, про це кричить мистецтво графіті, давно переступили пороги музеїв (виставка Бенксі в ЦДХ, від якої, він, правда, під завісу відхрестився, тому приклад).

Фасади радянських будівель прикрашали мозаїчні полотна, сьогоднішній місто прикрашає себе за допомогою графіті.

Великі малюнки, а точніше сказати, мурали, стали часто з'являтися на стінах будівель або в підземних переходах Москви. Вони відрізняються своєю масштабністю і завжди наносяться за узгодженням з владою. Цей вид вуличного мистецтва більше схожий на картини або навіть на фотографії. А одна з головних задач яскравих і концептуальних Мураль - перетворити зовнішній вигляд міста.

«Зустрінемося біля будинку з ведмедем», - останнім часом такою фразою вже не здивувати столичних жителів, тому що звичайна багатоповерхівка може бути не тільки «з ведмедем», а й з підводним світом, легендарними акторами, фантастичними персонажами, і все це намальоване.

багряні вітрила

Бартеневская вул., 23/2

Іноді над створенням Мура працює не одна людина, а ціла команда художників. Так, наприклад, західне море для жителів Південного Бутова створювали Катя Rafi, Сергій Scol, Олександр Jem. Картина нанесена на трансформаторну будку, і в будь-яку погоду подумки повертає у відпустку всіх подивилися на неї.

«Сусіди»

2-й Грайвороновскій пр-д, 38/1

2-й Грайвороновскій пр-д, 38/1

Найбільший мурал Москви знаходиться неподалік від метро «Текстильники», в районі новобудов Грайвороново. Розпис дійсно грандіозна, щоб охопити її поглядом всю, треба відійти від стіни метрів на двадцять (Іванов зі своїм «явищем Христа народу» скромно поступився місцем молодим). Робота називається «Сусіди», і її автор Рустам Qbic показує двох хлопчиків, які переписуються між собою, а по шляху один до одного їх листи перетворюються в птахів (як тут не згадати заборонений нині «Telegram»).

Ведмідь з м'ячем

Профспілкова вул., 87/49

, 87/49

Найчастіше мурали створюються спеціально до певної події або в рекламних цілях. Нещодавно біля метро «Бєляєво» на стіні дев'ятиповерхового будинку з'явився величезний ведмідь з м'ячем в лапах. Його творець, мексиканський художник Фарід РУЗД, побачив в образі ведмедя всю Росію зразка цього спекотного футбольного літа. Чиїми очима футбольний ведмідь дивиться сьогодні на світ зі своєї дев'ятиповерховому висоти - Дзюби, Акінфєєва, Черчесова - кожен глядач вирішить для себе сам.

"А Я"

Профспілкова вул., 102/47

, 102/47

Біля метро Бєляєво московська арт-група ZUKCLUB прикрасила багатоповерховий будинок стіхограммой Дмитра Пригова. Букви розставлені в хаотичному порядку, - ледве кинувши погляд на стіну, вихоплюєш окремі фрази: «Не ти", "не він", "не вони», «чи не ви», «не ми». У самому центрі височіють дві великі літери: «А Я». Мистецтво не терпить однозначності, розумій хто це «я», як знаєш. Але виглядає ефектно.

Картини з'являються на стінах столиці і в рамках фестивалів міської культури. Одне з таких заходів називається і кожен раз після свого проведення залишає безліч приголомшливих арт-об'єктів. Мурал Андрія Гаразд «Комуналка» на Бібіревской вулиці був створений в рамках столичного фестивалю «Краще місто землі». На стіні дванадцатиповерхового художник зобразив нашарування різних будинків. За словами автора, сенс - показати циклічність людських прагнень. Спочатку люди хочуть вирватися з вутлих сільських будиночків в комфортні міські квартири, але потім втомлюються від суєтного життя, і в кінці знову повертаються ближче до природи.

"Хто ти?"

Великий Кисловський провулок, д. 8

17-метровий велетень, що виріс на стіні підстанції «Нікітська» в Великому Кисловском провулку, народився завдяки художникам Павлу Мо і Паші Касу. Вони назвали роботу «Хто ти?», І відразу стає ясно чому. Велетень розглядає кожного проходить повз через гігантську лупу.

Скласти точну карту всіх московських Мураль неможливо. Малюнки не тільки стали частіше з'являтися на стінах міста, а й зникати. Багато картин зафарбовують, тому що вони втрачають актуальність. Інші прибирають, щоб звільнити простір для нових творінь. Наприклад, зовсім недавно зі стіни будинку номер шість на Старій Басманний вулиці пропав відомий багатьом городянам «Чоловік під водою». Його здивоване обличчя з відкритим під водою ротом було так реалістично виконано бельгійським художником Бартом Смітсом для фестивалю «Краще місто землі».

Мабуть, що це і є головне, що відрізняє міське графіті - це не ти його розглядаєш, а воно тебе, воно щось прагне повідомити, чи навіть дізнатися про тебе. Деякий час назад по всьому місту один вуличний художник зі стін будинків задавав перехожим намальований балончиком питання: «Навіщо?» Чи не воно, мистецтво - навіщо, а ми - в цьому світі, який може бути наповнений красою, радістю, фарбами, але так часто прагне цього уникнути, промайнути повз прекрасної миті, навіть не озирнувшись на всі боки

Що ми знаємо про китайської династії Мін?
Хто ти?
Деякий час назад по всьому місту один вуличний художник зі стін будинків задавав перехожим намальований балончиком питання: «Навіщо?