Може, і правда відстрілювати?

На ідею телеведучої Першого каналу розстрілювати бродячих собак Смольний відгукнувся жахливої ​​статистикою: в Петербурзі двадцять чоловік в день піддаються нападам неадекватних тварин. На ідею телеведучої Першого каналу розстрілювати бродячих собак Смольний відгукнувся жахливої ​​статистикою: в Петербурзі двадцять чоловік в день піддаються нападам неадекватних тварин

Олександр Тарасенков / Інтерпресс

Особа першої кнопки країни Олена Малишева в програмі «Жити здорово» заявила: «Бродячих собак треба відстрілювати, і ніякі люди, які захищають права тварин, не повинні заважати життю людей». Багато хто визнав її фашистської, але і влади Петербурга поділяють тривогу телеведучої. Щороку 8 тисяч осіб стають жертвами собак, кішок, білок, мавп. Безконтрольні тварі змагаються в витончених способах насолити людству.

Взаємовідносини жителів Петербурга з фауною вписані в чітку владну вертикаль. Піраміду замикає Громадська рада при уряді з питань ставлення до домашніх тварин. Очолює його віце-губернатор Анна Мітянін, членами є 16 депутатів, чиновників, священиків, бізнесменів, благодійників. Здається, про тварин в Петербурзі кажуть багато.

У вівторок, 3 квітня, говорили про тварин під склепіннями Маріїнського палацу. Засідала комісія парламенту по екологічному захисту населення. Складається вона з двох єдиноросів Романа Коваля та Галини Назарової та представниці «Справедливої ​​Росії» Надії Тихонової, тому кворум треба було добирати. Допомогли члени урядової ради. Вони і поставили питання руба: доки?

За статистикою ради, який, в свою чергу, оперує даними Міського антирабічного центру (від латинського rabies - сказ), в середньому 8 тисяч чоловік щорічно звертаються за допомогою після незапланованих зустрічей з фауною. Рекордсменами незмінно є бездомні собаки - близько 2000-2500 випадків на рік. Ще пару тисяч інцидентів додають домашні «бобики» і «кульки».

З кішками не легше. Бездомні і пригріті, вони дають ще дві тисячі постраждалих щорічно. В окрему касту виділяють підвальних кішок.

«Ті ще звірі», - кажуть рабіолог і знаходять підживлення агресії в молочних блюдечках, люб'язно розставляються бабусями з перших поверхів, і діточок, які люблять протягувати цікаві долоньки в слухові вікна. Кожен сьомий потерпілий в Петербурзі - дитина.

На ринку сказу теж буває конкуренція, і з явних лідерів бере приклад екзотика. У 2014-му, наприклад, антирабічний центр зафіксував 22 напади лисиць. З року в рік реноме відлюдних підтримують білки, тхори, єноти, куниці, мавпи, щури і миші. Птахам теж палець в рот не клади - десятки випадків щорічно. Лідерами по атакам є ворони, зустрічаються нападу сов.

Способи злочинів теж удосконалюються. Якщо раніше за щепленням від сказу зверталися переважно покусані, то зараз в моду входять такі види травмування, як ослюнение і оцарапиваніе.

В день від тварин, за статистикою, страждають 20 дорослих і дітей. При населенні Петербурга 5,3 млн в рік припадає по одному нападу на 660 осіб. Напевно, це багато. Але скепсис рабіолог навряд чи підтримав би Слідчий комітет, який веде облік людських злодійств. У 2017 році здійснені 52138 злочинів, тобто хоча б одного городянина з 100 грабували, били, обкрадали, вбивали. Ще питання, кому потрібніше фахівці зі сказу, напевно розсудили б в Слідчому комітеті.

У Петербурзі, за даними Громадської ради при уряді, 1 млн домашніх кішок, 250 тисяч домашніх собак. Ще 7-8 тисяч бездомних собак, а кішки, що гуляють самі по собі, обліку не піддаються.

Але антирабічний центр тримає оборону впевнено, про що свідчать - судовий процес у 2015 році над вбивцею білки. Студент Єлисей Владимиров застрелив її в ЦПКіВ, вважаючи ганьбою відступати. такий ось діалог відбувся у прокурора з підсудним:

- Іншої можливості не було вичерпати конфлікт?

- Напевно, була. Але тікати від білки - це якось ...

- Нижче гідності? Переважно розстріляти?

- А раптом би наздогнала і напала ...

Експертом в суд була викликана фахівець антирабічного центру Ірина Антипина, яка прищеплювала Єлисея після побачення з білкою. Вона не залишила каменя на обвинувальному редуті прокуратури. Ірину Олександрівну, за її зізнанням, жахає велика кількість хвостатих в міських парках:

«Влаштували, розумієш, шоу. Повзають, стрибають, жебракують. Заражають людей, дряпаючи і кусаючись. Досить просто послюнявіл пальчик при годуванні. Від білок треба позбавлятися. Це найнебезпечніші дикі тварини в Петербурзі ... Убивши білку, підсудний, може, двох-трьох дітей врятував ».

Олександр Єрмаков, «Фонтанка.ру»


© Фонтанка.Ру

Вони і поставили питання руба: доки?
Нижче гідності?
Переважно розстріляти?