Музичні портрети художниці Світлани Богатир

Портрет асоціюється зі створенням візуального образу людини в формі, лініях і фарбі живого особи через призму бачення його художником Портрет асоціюється зі створенням візуального образу людини в формі, лініях і фарбі живого особи через призму бачення його художником. Але портрети художниці Світлани Богатир особливі. Вони не схожі на традиційне уявлення про портретного живопису і створені з цифр, нот і різних знаків, використовуваних в музичній графіку. Між поняттями звук, образ і число художниця впевнено поставила знак рівності.

Музика - це сповідь душі

Художниця закохана в музику і глибоко впевнена, що вплив прекрасних звуків на все живе безмежно. А музику і живопис об'єднує головне: вони абсолютно не потребують перекладу, їх мова зрозуміла всім, потрібно тільки вміти слухати і вміти бачити.

В її творчості музика займає особливе місце, і, на думку майстра, в музиці прихована таємниця людської душі. А кожна людська сутність є маленькою, але унікальною персональної всесвіту. Тому будь-який талановитий художник за допомогою музики, зображення або художнього слова втілює ментальні образи. Практично кожного творця в мистецтві приваблює не те що мабуть, а то, що приховано від людського ока. Тут Світлана Богатир повністю розділяє слова Сент-Екзюпері, що найголовніше очима не побачиш.

Музичні портрети - це приголомшлива подача бачення зовнішності і духовності композиторів і музикантів, використовуючи ноти і різні музичні знаки. Сама художниця зізнається, що, дивлячись на людину, вона вже бачить його портрет з нот або певних цифр. Ці знаки опрацьовувалися протягом століть, вони точні і виразні, тому художниця використовує їх, як уже готові елементи.

Мистецтво - це симбіоз почуттів, думок і майстерності, які знаходяться в згоді і гармонії. Робота над кожним портретом викликає свої певні почуття і думки. Наприклад, про портрет Стравінського автор висловлюється, що відчуває в його сутності і музиці язичницьке начало.

Багато філософів і вчені стверджували, що математика і звук перебувають у родинних стосунках. Піфагору, наприклад, належать слова, що математика і музика є двома способами налаштувати душу в унісон з гармонією. А німецький математик і філософ Лейбніц був упевнений, що, музицируя, душа несвідомо вправляється в математиці. Важко сперечатися з такими авторитетами. Світлана ж Богатир своєю творчістю і музичними портретами підтверджує ці думки.

Невелика біографічна довідка про художницю Світлану Богатир

Художниця народилася в Києві, навчалася живопису в Москві і в радянські часи була відома дуже невеликому колу глядачів, оскільки її твори експонувалися тільки на закритих виставках. З початку 90-х років життя художниці протікає то у Франції, то в Москві. Але виставки в Росії стали проходити тільки з 2008 року. Однак її роботи вже прикрашають зали Третьяковки і Російського музею. Чимало картин є гордістю приватних колекцій.

Про свої роботи автор говорить, що вони світлі і не несуть агресію і морок, які, на жаль, існують не тільки в реальному житті, але і в мистецтві. А з музичним світом її зв'язок з кожним роком стає тісніше.

Ніна Терлецька