Музикант Олексій Давлетшін: я хочу створити свою гітарну сім'ю

Щосереди в московському клубі "Форте" проходять незвичайні заходи під загальною назвою Guitar Summit with Alex Davletshin. Організовує зустрічі гітаристів-віртуозів Олексій Давлетшін - музикант, сам активно виступає і записує платівки.

На сьогоднішній день його Guitar Summit, мабуть, єдиний захід, де молоді музиканти і маститі професійні гітаристи можуть зійтися на одній сцені. З'ясовується, що не самий затребуваний на сьогоднішній день інструментальний гітарний формат, хоча і з труднощами, але починає збирати свою публіку.

З'ясовується, що не самий затребуваний на сьогоднішній день інструментальний гітарний формат, хоча і з труднощами, але починає збирати свою публіку

facebook.com/alex.davletshin.3

Оглядач m24.ru Олексій співочих зустрівся з Олексієм Давлетшина, щоб розібратися навіщо йому це треба.

- Ти родом з Казані - міста з давніми джазовими традиціями. Як вийшло, що ти зі своїми фестивалем виявився в Москві?

- Казань в цьому сенсі особливе місто. Один з найбільших джазових фестивалів в нашій країні відбувся саме там. Я пам'ятаю, як американські музиканти тягли контрабас через наші казанські нетрі. Навколо гопники, а вони пробиралися, щоб зіграти концерт у нашій музичній школі. До речі, це було унікальна дитяча джазова музична школа. Можливо, єдина в Союзі.

Я приїхав в 17 років надходити в Гнесинськоє училище, в яке благополучно не надійшов, хоча у мене в атестаті одні п'ятірки з нашої музичної школи та досвід роботи в оркестрі легенди стилю Анатолія Василевського. Я зіграв свій твір, після чого мені сказали: "Хлопче, ти йди, рік поплатився гроші педагогам і повертайся". Я почав вчитися, ходити, а потім думаю: навіщо? Походив на заняття і просто не зрозумів - чому мені тут вчитися? Мій наставник Олексій Кузнєцов мені якось каже: "Ти повинен виступити на" багатолика гітарі "в джазовому розділі". І я там взяв перше місце. Так вийшло, що присудили мені його педагоги, які колись мене не взяли в Гнесіку.


Відео: YouTUBE / Mikhail Polyakov

- У тебе як у виконавця є певні пріоритети?

-Я себе називаю "людина-тумблер", я люблю Metallica і Pink Floyd. Однажли я записав джазовий альбом, потім перейшов в джаз-рок, потім в фінгерстайл, зараз в акустику. Я зрозумів, що треба йти від складної і за одну річ можу чотири техніки різних застосувати. За моїй музиці ти ніколи не визначиш в на кого я схожий. Так ні на кого! Мій останній диск люди слухають, тому що це моя музика.

- Тобі ніщо не заважало займатися авторською музикою. Проте, ти придумав великий проект, під який щосереди задіяний клуб в центрі Москви. При цьому людей, які знають і виконують таку музику не так багато. Навіщо тобі все це?

- У мені весь час плескаються якісь нестандартні ідеї, як музиці, так і в організації. Я не розумію сучасну попсу, але бачу, що люди, яким близько сорока, слухають нормальну музику - від гітарної до електронної, від джазу до важкого року. Тільки роблять вони це вдома. Раніше все ходили по клубах, а зараз сидять в youtbe і соцмережах і зібрати на концерти їх складно .. Я також знаю багатьох музикантів, з кінця 80-х-початку 90-х, які грали і грають за звичкою живу музику. Виникла ідея збиратися і грати один для одного. Я вибираю самих різних виконавців. Хтось грає "класику", хтось фахівець в "фінгерстайле", хтось ще не визначився, що хоче грати, але досяг певного рівня. В результаті у нас виходить такий гітарний розмову на вищому рівні.

У нас працюють самі різні музиканти, але всі вони - майстри. Це і Володимир Кузьмін ( "Динамік"), і Зіёд Ішанходжаев (соліст і гітарист групи "Уч-Кудук"), і легендарні Олексій Кузнєцов, і Іван Смирнов, Леван Ломідзе, Дмитро Малолєтов Олег Кустов, велика кількість і молодих, і досвідчених гітаристів . Щосереди у нас нова програм і завжди з новими музикантами. Запевняю тебе, їх вистачає.


Відео: YouTUBE / Forte Club

- Чи вистачає, але все одно поки це залишається на рівні посиденьок в одному клубі. Чи є передумови для того, щоб твій фестиваль побачили люди не тільки в центрі Москви?

- Судячи з того, як все розвивається, надія на продовження є. У нас вже проходили спеціалізовані Bass Days. Мій товариш Ельдар Галімов робить фестиваль "Золота гітара". Якщо поткнутися в програми клубів, то здивуєшся відсутності гітаристів. Гітара - це мій улюблений інструмент. Я вирішив її таким чином захищати, що і роблю кожного тижня. Вже йдуть розмови зробити щось подібне в Коктебелі в рамках джазового фестивалю Kokltebel Jazz Party.

А поки все делется на ентузіазмі і до заробітків відношення не має. Ми робимо фестиваль в клубі "Форте", в якому хоча і найчастіше звучить джаз, але сам клуб називається "музичним клубом" і там звучить дествительно хороша музика.

- Ті, хто хоче пограти, безумовно, цьому раді. Але звідки у тебе впевненість, що ця музика потрібна публіці? На кого може бути розрахована інструментальна музика, яку знають одиниці?

- Я все-таки хочу, щоб у нас на концертах сиділи люди, для яких похід на такий захід подібний походу в театр. Я не став загострюватися на традиційних жанрах, хоча джазовий гітарний корифей Олексій Кузнєцов - один з моїх улюблених гостей. На кожен стиль в ідеалі повинна приходити своя публіка і виділяти щось одне навряд чи варто. У мене немає панк-року і якихось екстремальних стилів, хоча я за нормальний хард-рок, і думаю, що хард-рокерів теж буду до нас підтягувати. Я все-таки розраховую, що на концерти будуть ходити інтелектуали, з їх допомогою можна створити якийсь гітарний альманах. Але акцент я хочу робити на авторських речах в рамках кожного жанру.

На самому початку я говорив "краща своя" - авторська музика. Але що робити, якщо все одно хтось хоче вийти і зіграти The Beatles? Все-таки місце публічне і важливо, щоб у людей була атмосфера свята. Так що без класики нікуди.

Фінансово я все беру на себе, але маю надію, що колись все це стане більш масовим і ми будемо грати на великих майданчиках. Я прошу музикантів: "Хлопці, грайте для народу! Не йдіть в складну музику, пропонуйте людям, то, що вони можуть зрозуміти!" Поки щось вдається і мене вже на два місяці розклад вперед готове.

- Що на твій погляд тобі зараз вже вдалося зробити?

- Мені вдалося прищепити основні стилі, які подобаються людям, Я розумію, яких артистів я зможу возити з-за кордону і це дуже рівневі музиканти. Нас ніхто особливо не підтримує і все йде на добровільних засадах. Це і зрозуміло - кому таке потрібно крім каналу "Культура"?

Я виділяю на фестиваль стільки грошей, скільки можу. І в своїй справі зупинятися не збираюся.

Правда, доводиться іноді для цього продавати одну-дві гітари зі своєї колекції. Гітари у мене дорогі, але я хочу створити свою гітарну сім'ю з людей. Буду створювати як зможу.

Де і коли послухати

Місце: Forte Music Club, Велика Бронная д. 18

Час: по середах, 20:00

сюжет: Інтерв'ю з людьми мистецтва

Як вийшло, що ти зі своїми фестивалем виявився в Москві?
Я почав вчитися, ходити, а потім думаю: навіщо?
Походив на заняття і просто не зрозумів - чому мені тут вчитися?
Навіщо тобі все це?
Чи є передумови для того, щоб твій фестиваль побачили люди не тільки в центрі Москви?
Але звідки у тебе впевненість, що ця музика потрібна публіці?
На кого може бути розрахована інструментальна музика, яку знають одиниці?
Але що робити, якщо все одно хтось хоче вийти і зіграти The Beatles?
Що на твій погляд тобі зараз вже вдалося зробити?
Це і зрозуміло - кому таке потрібно крім каналу "Культура"?