Національний авіаційний університет - особливості вступу та навчання

VIVERE! VINCERE! CREARE! - ЖИТИ! ТВОРИТИ! ПОБЕЖДАТЬ!


Сьогодні НАУ - один із найпотужніших авіаційних вищих навчальних закладів світу, де навчається понад 50 000 слухачів, серед них - 1200 іноземних студентів з 49 країн світу.

Історія НАУ

Фундаментом для створення університету стали авіаційні курси, організовані політехніками в кінці XIX століття, а в 1933 році Постановою Ради Народних Комісарів СРСР на базі авіаційного факультету Київського політехнічного інституту був заснований Київський авіаційний інститут.

Надалі його назва змінювалася: Київський інститут цивільного повітряного флоту (1947 рік), Київський інститут інженерів цивільної авіації (1965 рік), Київський міжнародний університет цивільної авіації (1994 рік), Національний авіаційний університет (2000 рік).

В університеті започатковано потужним науковим школам в галузі управління, механіки, електроніки, електротехніки, матеріалознавства, інформатики та обчислювальної техніки. Їх засновниками були професор Т. Башта, академіки А. Кухтенко і Г. Пухов, члени-кореспонденти А. Пеньков, Б. Малиновський, професора А. Грохольський, Л. Ільницький та інші.

У різні роки університет очолювали М. Королько, В. Подпоринов, Д. Глинчук, Н. Таранюк, М. Горчаков, П. Подчасова. У 1954-1975 роках ректором працював М. Голего. Він вніс значний вклад в будівництво навчального комплексу, створення і розвиток його матеріально-технічної бази, організації наукової роботи, формування науково-педагогічного колективу. У 1975-1988 роках університет очолює А. Аксьонов. З 1988 року по 1998 рік керівництво університету здійснює П.Назаренко; з 1998 по 2008 рік університет очолює В.Бабак; з 2008 року ректором призначено М. Кулика.

З огляду на загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності та вагомий внесок у розвиток національної вищої освіти і науки, Указом Президента України Л. Кучми у вересні 2000 року університету надано статус національного.

Правила вступу та прохідний бал

Вступники особисто подають заяву про участь у конкурсному відборі до НАУ в паперовій або в електронній формі. При подачі заяви в паперовій формі вступник пред'являє особисто:

• документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;

• сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання;

• медичну довідку за формою 086-о (оригінал);

• документ, що засвідчує особу і громадянство (відповідно до статті 5 Закону України «Про громадянство України»), військовий квиток або посвідчення про приписку, свідоцтво про народження - для осіб, які за віком не мають паспорта, або інший документ, що засвідчує особу і громадянство .

До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:

  • документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього, за особистим вибором оригінали або копії;
  • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) Українського центру оцінювання якості освіти, за особистим вибором оригінали або копії;
  • копію документа, що посвідчує особу та громадянство;
  • медичну довідку за формою 086-о або її копію;
  • шість кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см.

Прийом заяв і документів починається 10 липня 2015 року; 24 липня завершується прийом заяв та документів від осіб, які мають проходити творчий конкурс (проходить з 21 липня по 1 серпня 2015) або складати вступні іспити (25 липня - 1 серпня 2015). 24 липня 2015 о 18.00 закінчується загальний прийом заяв і документів.

Оприлюднення рейтингових списків відбувається 2 і 7 серпня для денної форми та 11 і 17 серпня - для заочної. До 5 серпня 2015 року до 18.00 відбувається вибір місця навчання абітурієнтами денної форми і до 15 серпня 2015 до 15.00 - заочної. Зарахування за кошти фізичних та юридичних осіб здійснюється відповідно не пізніше 14 і 21 серпня.

Порядок роботи приймальної комісії НАУ:

Період Час 10 липня 2015 - 1 серпня 2015 8.00 - 17.00 (Вс. Вихідний день); 2 серпня 2015 - 14 листопад 2015 8.00 - 16.00 (сб.- Вс. До 14.00) 24 липня, 5 серпня 2015 8.00 - 18.00 15 серпня 2015 - 30 серпня 2015 8.00 - 15.00 (сб.- Вс. Вихідні дні)

- обідня перерва з 12.00 до 13.00.

Прохідні бали на бюджет останніх років:

2012 рік: 557, 2 - 868,9;

2013: 559,6 - 853, 8;

2014: 440, 5 - 728.

Прийом на навчання відбувається за наступними напрямками і спеціальностями:

  • Природничі науки (Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування);
  • Інформатика та обчислювальна техніка (Комп'ютерна інженерія, програмна інженерія);
  • Автоматика та управління (Системна інженерія, автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології);
  • Енергетика та енергетичне машинобудування (Енергомашинобудування);
  • Електроніка (Електронні пристрої та системи);
  • Радіотехніка, радіоелектронні апарати та зв'язок (радіотехніка);
  • Авіаційна та ракетно-космічна техніка (Авіа-та ракетобудування, авіоніка);
  • Біотехнологія (Біотехнологія);
  • Будівництво та архітектура (будівництво);
  • Транспорт і транспортна інфраструктура (Транспортні технології, аеронавігація, обслуговування повітряних суден).

Як і будь-який вуз, НАУ має своїх фанатів і ненависників. Одні студенти вказують на процвітання корупції, інші відзначають, що ніколи такого явища не спостерігали. Очевидно, це залежить від інституту і спеціальності. Загострюють увагу на активній студентського життя, але і на складності поселення в гуртожиток. У навчанні, що не дивно, більший відсоток належить саморозвитку. А взагалі, гарну освіту можна отримати і в поганому закладі. Головне - ваше бажання.

Студентське життя

Велике значення в житті студентів Національного авіаційного університету має спорт. Студенти університету мають можливість задовольняти свої потреби в різних секціях з технічних видів спорту: дельтапланерному, авіамодельного, вітрильного, підводному плаванню, а також ігрових видів: регбійному, гандбольному, футбольному і т.д. Гордістю НАУ вважають команду регбістів "Арго-НАУ" - трінадцатіразовій чемпіон Радянського Союзу і шестиразовий чемпіон України. Університетська команда є базовою для національної збірної України. НАУ також має власний яхтовий клуб.

Університет - активний учасник фестивалів «Студентська весна»; пишається він командою КВН «От вінта», співпрацює з Національною філармонією України.

У стінах НАУ вчилися члени-кореспонденти НАН України М. Голего, А. Аксьонов, заслужений діяч науки і техніки України П. Назаренко, лауреати Ленінської У стінах НАУ вчилися члени-кореспонденти НАН України М премії, професора В. Крилов, Г. Майкопар, лауреат Державної премії, професор Я. Пархомівський, президент авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" В. Потемський, президент Транспортної клірингової палати Росії С. Ілліч та інші відомі діячі науки і техніки багатьох країн. Гордість університету - його випускник, видатний вчений в галузі авіації та космонавтики, генеральний конструктор ракетно-космічних систем, двічі Герой Соціалістичної Праці, лауреат Ленінської і Державних премій, академік В. Челомей.

Сектор з працевлаштування НАУ співпрацює з такими компаніями, як авіакомпанії Міжнародні Авіалінії України, «Аеросвіт», «Хорс», туристична компанія «American Travel Group», компанії Coca-cola, JTI, Евросеть, Adidas, Beeline, Воля - кабель, Porta One , Unitrade, Українська Страхова компанія і багато інших.

Читайте також: Києво-Могилянська академія - особливості вступу та навчання