Надходження до Польщі. Гайд від білоруського студента

  1. Здрастуй, дорогий абітурієнт!
  2. Отже, з чого почати?
  3. Платне і безкоштовне відділення

Центр слов'янських мов і культур починає серію публікацій для вступників до польські ВНЗ

Центр слов'янських мов і культур починає серію публікацій для вступників до польські ВНЗ. На наше прохання один з наших друзів, який вчиться в Польщі, погодився вести блог, в якому постарається поділитися власним досвідом. Отже, знайомтеся!

Щоб швидко увійти в курс справи, подивіться цей відсів і ми продовжимо Щоб швидко увійти в курс справи, подивіться цей відсів і ми продовжимо

Здрастуй, дорогий абітурієнт!

Мене звати Андрій. Мені 23 роки, я вчуся в магістратурі Варшавського університету. Ідея з надходженням до Польщі народилася досить давно. Але після школи чомусь не зважився на цей крок. У підсумку закінчив білоруський університет, після чого вирішив спробувати свої сили в сусідній країні. У своєму блозі я постараюся докладно розповісти про процес вступу до вузів Польщі.

Отже, з чого почати?

Для початку Вам необхідно трошки вивчити мову. І знання мови підтвердити будь-яким сертифікатом. Зазвичай підходять абсолютно будь-які.

Навіть якщо ви ще не визначилися з вузом, то починайте вже готувати необхідні документи . Цей момент у вас може відняти купу часу. Якщо ви йдете на бакалаврат, то вам потрібно проставити апостилі в атестаті і свідоцтві про народження. Але, за словами моїх знайомих, які не кожен вищий навчальний заклад вимагає ваше свідоцтво про народження. Цю інформацію краще уточнити конкретно в обраному університеті. Пізніше всі ці «корочки» потрібно перевести і завірити в нотаріуса. Також вам знадобиться ще медична довідка, якою теж потрібно перевести. Якщо ви збираєтеся вступати до магістратури, то вам ще знадобиться апостиль в дипломі і повний його переклад. Все це можна зробити ще в Білорусі.

Ви визначилися в університетом. Що далі? А далі - простіше. Щоб не витрачати свій дорогоцінний час на поїздки в Польщу заради якихось уточнюючих питань, пишіть листи на університетські електронні ящики. У кожного факультету є свою адресу, куди найкраще і писати. Сумлінні працівники університету в 99,9 відсотків випадках обов'язково вам дадуть відповідь. Практично всі вузи Польщі мають свою незалежність і правила прийому. Тому завжди уточнюйте правила прийому на сайтах универов. Більшість університетів перейшли на електронний вступ - тобто вам, по суті, знадобиться з'їздити до Польщі один-два рази. На іспит і / або на здачу оригіналів документів. Оригінали вам потрібно буде там просто показати, а здати лише ксерокопії. До речі, деякі вузи зараз набирають студентів навіть в (!) В зимовий семестр.

Платне і безкоштовне відділення

Якщо у вас є карта поляка, то ви можете на таких же умовах, як і поляки, вчитися. Навчання, ясна річ, буде на польському. За англійське вам напевно доведеться заплатити гроші. І так, мова зараз йде про державних вищих навчальних закладах.

Другий варіант вчитися безкоштовно - це стипендії. Для студентів зі східних країн їх досить багато. Особливо в пошані економічні спеціальності. З економікою у вас великі шанси стати стипендіатом. Тільки стипендію вам потрібно буде підтверджувати хорошими оцінками. Саме від цього і буде залежати виплата. Її можна легко отримати і так же легко позбутися.

Про деякі стипендії та програмах я докладніше розповім наступного разу.

Читайте також: Детальна покрокова інструкція по надходженню до Польщі

Читайте також: Як білоруському студенту отримати стипендію на освіту в Польщі

Читайте також:   Як білоруському студенту отримати стипендію на освіту в Польщі

Отже, з чого почати?
Отже, з чого почати?
Що далі?