«Навіщо я тут живу?» Уральців навчать розрізняти зміг


Фото: Ілля МОСКОВЕЦЬ

Екологічна освіта має стати одним з основних способів боротьби з інформаційними спекуляціями і розрядити напругу в суспільстві.

Таку думку висловили учасники дискусії, організованої Громадською палатою Челябінської області в рамках форуму «Зміна клімату і екологія промислового міста», передає агентство новин «Доступ». Як зазначила координатор дискусії - експерт Громадської палати Челябінської області, член ради по формуванню екополітики при губернаторі Луїза Коржова, сьогодні до вирішення екологічних проблем потрібно залучати конструктивну громадськість, яка намагається розібратися в проблемі і знайти шляхи її вирішення.

- Челябінськ і Магнітогорськ потрапили в список найбільш забруднених міст Росії. Є проблеми з повітрям, з підземними водами, шумом і електромагнітним випромінюванням. З одного боку, ряд громадських організацій може спекулювати на цьому, з іншого - це дуже негативно позначається на населенні. Люди починають задавати собі питання: де я живу, навіщо я тут живу? Громадська палата Челябінської області отримує чимало листів, в яких южноуральцев просять розповісти, як дійсно йдуть справи з екологією в нашому регіоні, - каже Луїза Коржова.

Керівник челябінського Гідрометцентру Марина ІВАНИЦЬКА повідомила, що третина року в нашій області оголошуються несприятливі метеоумови. - Це пов'язано зі слабкими вітрами і інверсією. Забруднення повітря відбувається не тільки через промислового виробництва і транспортного руху, не варто забувати про горіння звалищ, скупченні сміття, частинки якого розсіюються в атмосфері, щільній міській забудові, яка перешкоджає руху повітряних мас, - зазначає Іваницька.

Вона додала, що лабораторія Гідрометцентру контролює якість повітря, в рік виходить понад 60 тисяч проб на 24 види забруднюючих речовин двох груп: діоксиди азоту і сірки, оксид вуглецю «викидають» як підприємства, так і автомобілі. Ще одна група - фенол, бензол, сірководень, важкі метали і ароматичні вуглеці. Експерт Оксана Черноволова зазначила, що ситуація змушує розширити перелік контролюючих показників і по можливості передавати всі актуальні дані жителям. На її думку, потрібна більш глибинна інформація, оскільки часом люди не розуміють, де звичайний туман, а де зміг.


Служба новин «МР» ©
Фото: Ілля МОСКОВЕЦЬ

Люди починають задавати собі питання: де я живу, навіщо я тут живу?