Названо найкращі звукорежисер, аранжувальник та виконавець 2007

Взагалі, це світова практика, коли спеціалізовані видання відзначають кращих за підсумками року. Газета "Комп'ютерні Вести" ось уже понад десять років публікує широкий спектр матеріалів, що стосуються професійного створення музики на базі комп'ютера, і в 2007-му вирішила не відставати від своїх зарубіжних колег, заснувавши три ключові номінації і вручивши дипломи.

  • "Кращий звукорежисер-2007" - Олексій Зайцев (студія "Бегемот").
  • "Кращий аранжувальник-2007" - Олег Хоменко (група "Палац"), також спільно з цією премією Олегу Хоменко був присуджений "Зал Слави".
  • "Кращий виконавець / група-2007" - Віталій Артист (група "beZ bileta").

Вручення дипломів відбулося в робочій діловій обстановці редакції газети, хоча, варто відзначити, що ця церемонія нагороджень є першою і в майбутньому планується її розширити і зробити більш святковою, адже мова йде про визнання від фахівців.

Додаткова інформація про призерах цього року:

  • Олексій Зайцев народився в 1967 році в Мінську, музикою займається з восьмого класу, коли потрапив в ансамбль будинку піонерів. З 1988 року грав на ударних в групі "Зартіпо", багато гастролював по Радянському Союзу і за кордоном. У 1996 році був прийнятий на роботу в нову студію "Меццо-форте" в якості сесійного барабанщика і звукорежисера. З відзнакою закінчив Білоруську Академію Мистецтв за спеціальністю "Звукорежисура". Працював з багатьма відомими групами ( "J-Mopc", "Лепріконси", "Ляпис Трубецкой", "Заборонені барабанщики", "Сестра", "Жуки", "Харлі", Нео, ЛОМ та ін.) І поп-виконавцями ( Корріана, А. Солодуха, А. Хлестов, Гюнеш, В. Каретникова, О. Барабанщикова, Д. Дудинський, Нілс, Прімавера, І. Афанасьєва ...). У 2005 році заснував студію "Бегемот". Співпрацює з продюсерами (Л. Ширін, М. Алейніков, В.Кубишкін, В.Гулевіч, А. Колтунов ...). Багато працює з кіно- і телепроектами.
  • Хоменко Олег народився в 1967 році. В 9 років зайнявся музикою завдяки наполегливості батьків. Починав музичну освіту з акордеона, потім закінчив музичну школу по класу тромбона. Грав на гітарі. В Інституті культури, де отримав диплом "керівника аматорського естрадно-духового оркестру", грав на тенор-горні. Перші пісні почав писати в юності і виконувати їх з друзями, а після став одним з ініціаторів створення групи "Палац" і напрямки фолк-модерн. Музика даного колективу - це не тільки красиве, відоме кожному білорусу творчість, а й ціла окрема школа аранжування, яка не має аналогів в світі. В даний час Олег - композитор, поет, художній керівник і соліст групи "Палац". Серед головних захоплень - культурологія, етнографія, білоруський фольклор.
  • Мінська група beZ bileta була організована приблизно в 1998 році. Практично відразу з моменту своєї появи команда почала вести активну концертну діяльність. У 2001 році вийшов їх дебютний альбом "На неба", після чого beZ bileta була два рази відзначена на "Рок-коронації" - в 2001-му ( "Відкриття року") і 2002-м ( "Пісня року"). Потім настав час перепочинку і практично повної зміни складу. До 2004 му створюється нова програма "narisovana". Сьомого травня 2007 року група beZ bileta поповнила свою дискографію новим альбомом "Кіно". 15 листопада відбулася презентація першого DVD групи "Про саме негрустное на світлі", куди увійшли всі відеокліпи групи і запис дуже успішного концерту "кінозйомки", який пройшов зовсім недавно.

Короткий інтерв'ю після вручення з Олегом Хоменко та Олексієм Зайцевим:


- Олег, як правильно відзначено, "Палац" - це унікальна школа аранжування. Чи не міг би поділитися деякими її секретами і розповісти про те, як вона виникла?

- На самому початку ми аналізували з точки зору класичної оркестровки гармонії і мелодику автентичних пісень. Ладові, мелодійні, ритмічні особливості. Потім проводили паралелі з популярними і прогресивними напрацюваннями, які були в західній і східно-європейської сучасній музиці. А потім прийшло розуміння тембральной палітри. Поєднання тембрів традиційних білоруських інструментів і сучасних комп'ютерних, синтезаторних звуків. І зараз ми розробляємо варіанти звучання такого штучного, але дуже цікавого для аранжування інструменту, як бас-цимбали, які були створені Жіновічем.

- Які плани у групи на найближче майбутнє. Чи можемо ми очікувати новий альбом?

- Безумовно, ми давно обіцяємо видати новий альбом і підготувати на його основі постановочний концерт-програму, але рутинна робота, пов'язана з колишніми зобов'язаннями по музиці до фільмів і постановок, фестивалями, гальмує технічну частину роботи. Це, звичайно, не виправдання. Але краще зробити три пісні за рік, продуманих і вистражданих, ніж настругати три альбоми для галочки чи для відмазки.

- Олексій, які враження у тебе залишив 2007 рік?

- Чогось зовсім особливого не сталося. Було багато хорошого, були і невдачі. Закінчив монтаж аналогового тракту студії - тепер, крім цифрового відомості в домені ProTools, можна робити "теплий" аналоговий мікс за допомогою прекрасного лампового сумматора німецької компанії Tegeler Audio Manufaktur. Постараюся до кінця року реконструювати кабіну для барабанів - хочу змонтувати кам'яні відображають площині, щоб трохи "оживити" сигнал в оверхедів.

Порадувала намітилася тенденція повернення артистів до "живого" звуку. "Атлант Телеком" в рамках своєї маркетингової програми передбачає в наступному році оголосити кастинг серед молодих альтернативників, щоб спродюссірованний і випустити під своєю маркою платівку "молодого" альтернативного року.

У багатьох з тих виконавців, хто спочатку працював тільки в естетиці "електричного" поп-звучання, в планах на цей рік - підготовка як "живий" версії концерту, так і зовсім нових пісень в супроводі бенду. У кожного виконавця - своя ... е-е-е ... маркетингова політика, чи що, і свої відносини зі слухачами. Хтось хоче зробити їм сюрприз, хтось просто з забобони не хоче квапити події, так що імен не називаю.

З'явилися нові цікаві хлопці з хорошим матеріалом і харизмою - і теж "живі". Молоді і гнучкі, одне задоволення працювати. Сподіваюся, через пару років від тотального музичного програмування баланс зміститься туди, звідки все, власне, і починалося - до виконання музики. Хочеться, щоб технології стали більше виразним засобом, ніж простий підміною музикантів. Тим більше що драйв живого виконання запрограмувати на комп'ютері неможливо.

До речі, ті з "наших", хто видавався в Росії - практично 100% "жівак". І Міхалок, і Алеся його зі своєю "Мантанай", і Митько з "Лепріконсами", і "Дрозди", і "Білоруські Пісняри". Чи не беру "фабрикантів" і "народних" - вони спродюссірованний не у нас, так що нашими не зважають. Це те ж саме, що "Боні М" назвати ямайським проектом або "Танго і Кеш" Кончаловського - російським фільмом.

- Які свої проекти ти міг би відзначити окремо?

- По-своєму люблю все, крім творчих невдач, звичайно 8-). Льоші Шедько хороший, досить складний в плані звуку альбом записав на початку року. "Адлегласць" морсовской вийшла досить цікавою і несподіваною, в тому числі і для самих музикантів. Люблю "Ліки від меланхолії" - хоча тут більше саундпродюссірованія, ніж просто звукозапису. З Сергієм Антішіним дуже гарний в плані музики авторський проект робимо. "Have You Really Love A Woman" у виконанні Льоші Хлестова цілком переконлива. З зовсім молодих - "Синдром +", на мій погляд, вдало склався.

Крістофер, [email protected]

Чи не міг би поділитися деякими її секретами і розповісти про те, як вона виникла?
Чи можемо ми очікувати новий альбом?
Олексій, які враження у тебе залишив 2007 рік?
Які свої проекти ти міг би відзначити окремо?