NEWSru.com :: Екс-чиновник Мінкульту, Кремля і телеведучий Іван Демидов буде організовано розвивати сучасне мистецтво

Телеведучий, колишній заступник міністра культури і екс-співробітник адміністрації президента РФ Іван Демидов очолить новостворюваний за підтримки Кремля Фонд розвитку сучасної культури

Телеведучий, колишній заступник міністра культури і екс-співробітник адміністрації президента РФ Іван Демидов очолить новостворюваний за підтримки Кремля Фонд розвитку сучасної культури, покликаний вибудувати комунікації з ідеологічно прийнятними культурними спільнотами і профінансувати їх, пише "Комерсант" .

За даними видання, в опікунську раду фонду можуть увійти артист Євген Миронов, співачка Діана Арбеніна, мистецтвознавець Ольга Свіблова і інші популярні діячі культури і мистецтва. Очікується, що фонд запрацює у вересні 2015 року.

За даними джерел РБК , Організація буде називатися Фонд розвитку сучасного мистецтва. Демидов заявив РБК, що "буде щасливий", якщо його знання і вміння знадобляться в сфері розвитку мистецтва, але поки він не може підтвердити або спростувати цю інформацію. В адміністрації президента також не змогли підтвердити або спростувати цю інформацію.

Іван Демидов в 1990-і був популярним телеведучим і директором телеканалу ТВ-6. З 2005 року Демидов активно брав участь в роботі партії "Єдина Росія" і був одним з творців руху "Молода гвардія" Єдиної Росії ". У травні 2012 року він став заступником міністра культури і займався роботою з кінематографом. У 2014 році Демидов пішов з міністерства.

Політолог Олексій Макаркін пояснив "Газете.ру" інтерес влади до створення фонду наміром взяти під контроль сучасне мистецтво: "Воно завжди було пов'язано з поняттям опозиційності, а зараз виникає бажання посилити вплив на нього, упорядкувати його".

Контроль можна буде встановити через фінансування структур, подібних фонду, вважає експерт. Ті, хто стануть звертатися до фонду за підтримкою, будуть зустрічатися з якимись обмеженнями, але, з іншого боку, зможуть розвивати свій напрямок: "Наприклад, художника можуть попросити обходитися без критики держави або церкви".

Макаркін нагадав, що в СРСР навіть робилися спроби поставити під контроль держави рок-музику. Експерт також зазначив, що Мінкульт не захотів брати участь в житті сучасного мистецтва і, швидше за все, саме тому і знадобився фонд.