Нова мова кіно від Бекмамбетова, друг дитинства Фішман і презентація книги «Татари»

11.06.2018

10 головних подій Літнього книжкового фестивалю «Зміни»

Сьогодні в центрі Казані починається великий книжковий фестиваль. Будемо сподіватися, що капризи погоди не завадять провести це яскраве міський захід, яке вже стало справжньою окрасою літа в столиці Татарстану. Що такий «Свіяжскій« Фейсбук », як в Казані почалися дивні і співзалежних відносини Толстого і Горького і чим живуть польські татари - про це можна буде дізнатися на кнігофесте.

Сьогодні в парку «Чорне озеро» вже вдруге стартує літній книжковий фестиваль «Зміни» Сьогодні в парку «Чорне озеро» вже вдруге стартує літній книжковий фестиваль «Зміни». Детально з програмою можна ознайомитися на офіційному сайті

НОВИЙ ФОРМАТ МІСЬКОГО ЗАХОДИ

Сьогодні в парку «Чорне озеро» вже вдруге стартує літній книжковий фестиваль «Зміни». Кнігофест, колись з'явився в якості приватної ініціативи однойменного центру сучасної культури, тепер розрісся до масштабів солідного міського заходу. В організаторів тепер, крім «Зміни», дирекція парків і скверів Казані і фонд «Живе місто», а підтримку заходу надають Мінкультури РТ, програми розвитку громадських просторів РТ і мерія Казані.

Щоб збільшити, натисніть Щоб збільшити, натисніть

80 видавництв з усієї країни будуть продавати свої книги 10 і 11 червня з 11:00 до 19:00. Часто це література, яка не потрапляє на прилавки великих мережевих магазинів, а та, що потрапляє, на літньому книжковому фестивалі продається традиційно за демократичними цінами. Крім самого ярмарку, гостей чекає основна, дитяча і паралельні програми, а також цілий ряд подій, пов'язаних з Польщею, ця країна - гість фестивалю (відзначимо інтригуючу виставку «Традиції і сучасність татар - польських мусульман» в ЦСК «Зміна» за адресою вул. Бурхана Шахиді, 7). Вхід на всі заходи вільний. З огляду на, що основна частина фесту пройде на «Чорному озері», будемо сподіватися, що небесна канцелярія організаторів не підведе. Детально з програмою форуму можна ознайомитися на його офіційному сайті , А «БІЗНЕС Online» відібрав для своїх читачів тільки найголовніше.

10. ДИТЯЧА ПРОГРАМА: ВІД «ТАТА-СЛОНА» ДО ІНТЕРАКТИВНОЇ МУЗИЧНОЇ МАЙДАНЧИКИ

Мабуть, окрема дитяча програма - це окремий предмет для гордості казанського книжкового фестивалю. Вона буде йти обидва дні без перепочинку з 11:00 до 19:00. Тут і різноманітні дитячі майстер-класи, і вулична лабораторія, і навіть вітряна фабрика «Зміна діти». Докладний графік заходів тут . Так що батькам можна сміливо приходити на «Чорне озеро» зі своїми чадами. Поки ви вибираєте книги і слухаєте лекції вчених, журналістів і критиків, ваші діти будуть зайняті цікавою справою. Скажімо, з 11:00 до 14:00 наукова лабораторія «Природно, наука!» Навчить їх будувати вежі з рідин, заморожувати повітря і перетворювати експерименти з підручників з фізики в незаперечну реальність

9. ДИСКУСІЯ ПРО ДОЛЮ научпоп В РОСІЇ

(10 червня, 13:00)

Обіцяє бути вкрай цікавою дискусія «Кому в Росії потрібна науково-популярна література? Погляд видавця, літературного критика, просвітителя і історика науки »за участю генерального директора видавництва« Альпіна нон-фікшн »Павла Подкосова, історика науки Дмитра Баюк, літературного критика Льва Оборина і співзасновника просвітницького фонду« Еволюція »Петра Талантова, недавно провів в Казані гучний лекторій на тему сексу. Герої зустрічі обговорять бум науково-популярної літератури в Росії і спробують простежити його витоки.

8. Лекція «ЯК ВИГЛЯДАЄ РОСІЙСЬКА КЛАСИКА У XXI СТОЛІТТІ»

(10 червня, 17:30)

Літературний критик і редактор проекту «Полка» Оборин трохи пізніше вже сольно відповість на цілий ряд важливих питань: як ми сьогодні говоримо про російській класиці і як визначаємо, що входить в літературний канон? Скільки років відділяють класику від сучасності? Чого не вистачає в шкільній програмі з літератури? Як презентувати класичні твори в цифрових медіа?

7. Що таке НОВА ЖУРНАЛІСТИКА?

(ЦСК «Зміна», 11 червня, 18:00)

Журналіст Маргрит Шпрехер, автор впливового видання Reportagen, проведе зустріч, присвячену тому, що таке нова журналістика. Учасники познайомляться з тим, як найкраще будувати план репортажу; знайомитися з героями і поступально розгортати проблему майбутнього тексту. Також вони дізнаються, якими принципами літератури факту користуються репортери, і зроблять щеплення від всезнайства, яке інтернет обіцяє починаючому журналісту.

6. ДОСЛІДНИЙ ПРОЕКТ висхідних зірок російського СОЦІОЛОГІЇ.

(11 червня, 17:30)

Щоб збільшити, натисніть Щоб збільшити, натисніть

Аналіз фреймів річного книжкового фестивалю «Зміни» в парку «Чорне озеро» - результати дослідницького проекту будуть представлені публіці його автором, новою зіркою російської соціології, деканом соціологічного факультету «Шанінкі» і другом дитинства Наталії Фішман Віктором Вахштайном. Традиційно фестивалі оцінюють себе в категоріях обсягу проданої продукції, числа відвідувачів і залучених городян, і річний книжковий не виняток. Але фрейм-аналітичне дослідження - перша спроба переопісать загальноміське подія з ціннісних позицій, зробити акцент на якісних, а не кількісних даних. До речі, лекція Вахштайна , Присвячена фреймам публічної лекції, стала одним з головних подій минулорічного літнього книжкового фестивалю «Зміни».

5. Лекція ПАВЛА Басинского «ТОЛСТОЙ І ГОРЬКИЙ - ПАРАДОКСИ ГЕОГРАФИИ»

(10 червня, 16:00)

Відомий літературознавець і критик, автор біографій Льва Толстого і Максима Горького Павло Басинський став черговим гостем казанської арт-резиденції «Старо-Татарська слобода». А на книжковому фестивалі він розповість про те, як Горький мимоволі для себе взявся рухатися по тій творчої траєкторії, що і Толстой. Як писав Басинський, «для Толстого Горький був епізодом," непорозумінням ", в якому великий Лев намагався розібратися», Горький же мимоволі слідував за Толстим і навіть створив свою Ясну поляну. Слухачі дізнаються, як і чому початок цим дивним, співзалежних відносин було покладено в Казані.

4. МАРІЯ Кувшинова Про «СТАН КІНЕМАТОГРАФА У 2018 РОЦІ»

(11 червня, 14:30)

Відомий кінокритик і автор першої біографії Олексія Балабанова розповість, що відбувається зі світовим кіно зараз, і відповість на питання про те, як кінематограф - головне медіа минулого століття - пережив наступ нової цифрової реальності, якими засобами він продовжує боротися за увагу глядача, конкуруючи з комп'ютерними іграми, роликами YouTube і соціальними мережами, а також чому Каннський фестиваль вступив у сутичку з Netflix і хто переможе. Деякі тези своєї майбутньої лекції Марія Кувшинова сформулювала і в недавньому інтерв'ю «БІЗНЕС Online».

3. хедлайнерів - МАРИНА Разбєжкіну

(10 червня, 13:00; ЦСК «Зміна» - 10-11 червня, 16: 00-19: 00)

Легендарний кінорежисер Марина Разбежкіна, яка виховала кілька поколінь документалістів, представить на «Чорному озері» книгу «Чурик-мокурікі Свияжска» - разом з художником Рашитов Сафіулліним. «Чурик-мокурікі» - яскраві уривки прямої мови жителів Свияжска, ладом і звучанням виламують зі звичайного російської мови. Книга підсумовує досвід багаторічних спостережень і зустрічей, які Разбежкіна проводила з жителями острів-граду. За її словами, це «Свіяжскій« Фейсбук », якого, втім, вже ніколи не буде - багато хто з співрозмовників або залишили острів, або залишилися тільки в пам'яті нинішніх жителів.

Крім того, обидва дні, з 16:00 до 19:00, на другому поверсі ЦСК «Зміни» (Бурхана Шахиді, 7) будуть проходити покази фільмів Розбєжкіної: 10 червня представлять її класичні роботи початку 90-х «Кінець шляху» і « Успіння », а потім художній дебют 2004 року« Час жнив », а 11 червня - стрічку« Оптична вісь »і фільм« Просто життя ».

2. ЯК ВЛАШТОВАНА татарської культури?

(10 червня, 17:30)

Про це піде мова на презентації книги «Татари», підготовленої видавництвом «Наука». Це монументальна праця, присвячений історії, побуті, духовного життя і культурним практикам татар - від найдавніших часів і до XX століття. Фокус дослідників не замкнутий на Татарстані, вони ретельно досліджують всі території, на яких етнонім «татари» використовується для самоідентифікації і атрибуції. Читач познайомиться з життям татарських громад в Західному Сибіру і Астраханської області, центральній та східній Росії. У презентації беруть участь: Людмила Міссонова, кандидат історичних наук і куратор серії «Народи і культури», Вадим Трепавлов, професор, доктор історичних наук, головний науковий співробітник Інституту російської історії РАН, Гульнара Габдрахманова, відповідальний редактор книги. Шкода, що на заході не буде раніше заявленого директора Інституту історії ім. Марджани Рафаеля Хакимова.

1. ТИМУР БЕКМАМБЕТОВ І ЖАНР SCREEN LIFE

(11 червня, 19:00)

Тимур Бекмамбетов - режисер і продюсер, автор культових фільмів / Фото: «БІЗНЕС Online» Тимур Бекмамбетов - режисер і продюсер, автор культових фільмів / Фото: «БІЗНЕС Online»

На фестивалі відбудеться розмова про авторське кіножанрі screen life, де дія всього фільму розгортається на екрані девайса. Про це розповість знаменитий Тимур Бекмамбетов - режисер і продюсер, автор культових фільмів «Нічний Дозор» і «Денний Дозор», а також автор гучних новинок останніх років - «Чорна блискавка», «Гірко!», «Хардкор», «Час перших» . Деякі його фільми - наприклад, «Прибрати з друзів» - став хітом останніх європейських фестивалів «Санденс» і «Берлінале» і першим успішним російським касовим фільмом в Голлівуді.

Скільки років відділяють класику від сучасності?
Чого не вистачає в шкільній програмі з літератури?
Як презентувати класичні твори в цифрових медіа?
7. Що таке НОВА ЖУРНАЛІСТИКА?
2. ЯК ВЛАШТОВАНА татарської культури?