Нове ім'я: Піаніст Антоній Баришевський

Соліст Національної філармонії в постійній рубриці про висхідних зірок

Антоній Баришевський - 27-річний соліст Національної філармонії України, лауреат міжнародних фестивалів. Серед його перемог перші місця на конкурсі Артура Рубінштейна в Тель-Авіві і Міжнародному конкурсі піаністів "Інтерлакен Классікс" в Берні.

Що кажуть інші:

Іванна Карабиць , Музичний журналіст: "Антоній Баришевський - успішний молодий піаніст, який відомий не тільки в Україні. Він з гідністю представляє нашу країну на музичній карті світу. Антоній віртуозно виконує твори різних епох і стилів, що дуже цінно. У грудні минулого року слухала в його виконанні "Шість сонат" Галини Уствольської, учениці Дмитра Шостаковича. Ця непроста музика, яка потребує від піаніста глибини розуміння і потужної енергетики, у виконанні Антонія вона стала для мене справжнім відкриттям ".

Що говорить Антоній:

Спочатку саме батьки хотіли, щоб я займався музикою. Мама і тато грали на фортепіано, але не професійно. Не те щоб я цим горів.

Мене відвели в музичну школу. Я завжди згадую свого першого педагога: він півроку зі мною бився, страшно лаявся. У нього зі мною нічого не виходило, і я толком не міг зрозуміти, чого він від мене хоче. Зрештою, педагог сказав, що з мене нічого не вийде, і віддав іншої вчительки. Вона відразу дала мені якісь п'єси, і я швидко увійшов в тему. Під час першого академконцертах непогано зіграв, мене похвалили. І педагог, який від мене відмовився, на зборах потім встав і сказав: "Це мій учень!".

Моя третя вчителька Рита Донська славилася строгістю і великими вимогами до учнів. Уроки були дуже інтенсивні, вона не дозволяла учневі домагатися проміжних результатів, все потрібно було доводити до кінця з абсолютною самовіддачею. Для мене це було добре, а для кого-то перебір, людина не витримувала натиску. Важливо, щоб був коннект між педагогом і учнем. Одному потрібно тиск, а іншого воно може зламати.

Ідеальний наставник вміє навчити тебе обходитися без нього. Він дає свободу самовираження, але при цьому направляє тебе, допомагає йти своїм шляхом.

Є видатні викладачі, які, якщо придивитися, в учнях копіюють себе. Учні обожнюють цього вчителя, але в той же час вони мало чим один від одного відрізняються.

У маленьких залах більше чарівності, в них я себе набагато комфортніше почуваюся, там є інтимність і теплота висловлювання. А великі зали - це зовсім інший рівень. Коли я виступав на конкурсі Артура Рубінштейна в Тель-Авіві, зал був на три тисячі місць. Кошмар! Рівень відповідальності зовсім інший. Хоча хвилювання йде через хвилину-другу, коли вже залучається до сам процес і не думаєш ні про що стороннє.

Конкурс Рубінштейна - один з найсерйозніших. Його цінність в наступних ангажементи: гастролі на фестивалях в Польщі, Німеччині, Лондоні, був концерт для переможців в Японії. Найважливіше в конкурсах - в тому, що тебе помічають.

Я кілька разів писав музичним агентам, але вони не реагують, коли люди з вулиці до них звертаються, - агенти люблять самі знаходити таланти.

Коли бачиш список своїх нагород, здається, ніби весь час були перемоги. Насправді було дуже багато прольотів. І з першого туру знімали, і навіть на перший тур я не потрапляв. Це тернистий шлях. Один раз отримуєш перше місце, а в другий не потрапляєш нікуди. Є дуже багато факторів успіху: хто в журі, яка в тебе програма і як ти себе почуваєш в цей момент.

Моя концертна програма залежить від запрошуючої сторони. Я заявляю сучасну музику, а її часто не хочуть чути. Хочуть більш академічну, думають, що публіка не зрозуміє. І це в Європі! У них теж консервативний настрій.

Я час від часу займаюся електронною музикою. Звуки фортепіано можна обробити, уповільнити, провести маніпуляції так, щоб воно звучало як інший інструмент. Якщо заміксувати все, вийде цілий ансамбль. Але при цьому це не зовсім електроніка, адже немає синтетичних звуків, все звуки беруться з акустики.

Але при цьому це не зовсім електроніка, адже немає синтетичних звуків, все звуки беруться з акустики

Зараз я слухаю те, чого не чув раніше. Час прискорилося. Колись міг по 20 разів переслушівать одні і ті ж пісні "Акваріума", "Аукціон", Бьорк, Radiohead. Зараз у мене в навушниках постійно щось нове. Стільки неотслушанной музики! З авангарду: Штокхаузен, Шнітке, Ф е рніхоу, Загорцев - маловідомі широкому загалу.

З недавнього мені сподобався альбом групи Onuka . Там настільки цікаво опрацьований звук і всілякі деталі. Все на своїх місцях! Приголомшливий раціональний мінімалізм, нічого зайвого. Музика начебто відсторонена, в ній немає прямої емоції, але при цьому вона дивно впливає своїм холодком.

Мені цікава фотографія, раніше я сам любив знімати. Є така фраза: "Архітектура - це застигла музика". Фотографія - це історія, спресована в один кадр. В одному кадрі може бути напруга, порівнянне з цілим симфонічним епізодом.

Моцарт говорив: "Геній - це смак". Завжди є момент вибору, отточенности цього вибору.

Академічна музика дуже закрита. Це не можна назвати "тусовкою", тому що композитори рідко відгукуються один про одного в позитивному ключі. У сучасному світі це більше суспільство одинаків.

Моя дружина - скрипалька. Ми розподіляємо заняття: вона займається, я сиджу з дитиною, і навпаки. 12 березня ми виступали разом в філармонії. Ми доповнюємо один одного: там, де я трохи статечний, дружина мене підштовхує. Там, де ліричні місця, я доповнюю. Йде взаємообмін. Це цікавий, але непростий процес.

Композитор Максим Шалигін запросили мене записати музику до фільму "Такі гарні люди" Діми Моїсеєва. Це була дуже цікава робота, адже ми не знали, про що фільм. Режисер просто приходив і по ходу справи пояснював нам, чого хоче. "Тут ти повинен грати п'яно". Я питаю: "Тихо?". Він каже: "Ні, п'яно!". У музичній термінології "форте" - голосно, "піано" - тихо.

Майбутній я сказав би собі: "Потрібно було більше працювати". У мене постійне відчуття, що я недопрацьовую.

Читайте також: Нове ім'я: Фешн-ілюстратор Аліна Заманова .

Я питаю: "Тихо?