«Нове життя» та «Лев Гурич Синиця»: дві прем'єри в Омській драмі

"НОВЕ ЖИТТЯ"


Це моноспектакль Олега Теплоухова. Місцем дії стала навіть не камерна сцена, а сходи в фойє. Забігаючи наперед, відзначимо, що кожен куточок невеликого простору стає частиною дії.
І в цій «суперкамерной» атмосфері звучить поезія тринадцятого століття. Вірші Данте Аліг'єрі, присвячені сусідської дівчини Беатріче, стали символом або навіть синонімом любові: безнадійної, нерозділеного і безсмертною. У реальному житті вони бачилися лише кілька разів, здалеку. І за все життя сказали один одному кілька слів. Але кожна така зустріч перетворювалася в сонет, яким захоплювалися і сучасники, і далекі нащадки.


Після ранньої смерті своєї «шляхетною» пані Данте створює «Нове життя», де описує історію кохання і аналізує свої почуття, самого себе.
До речі, як ставилася Беатріче до поета, можна судити по уривку, де він описує ту єдину зустріч зі «своєю Панною», коли побачив її досить близько.
«Ноги мої знаходилися в тій частині життя, за межами якої не можна йти далі з надією повернутися. Якби пані знала мій стан, я не думаю, щоб вона так глузувала з мене, але співчуття до мене виникло б у її серце ».
Відзначимо, що текст неймовірно складний. Але Олега Теплоухова це не злякало, а скоріше, навпаки, привернуло.

Але Олега Теплоухова це не злякало, а скоріше, навпаки, привернуло

- Цей текст не на споживання, а на занурення. Хочеться крикнути людям: «Назад, до основ!». До того моменту, коли кожна буква була символом, коли сама природа була носієм інформації. По-друге, цей текст про вплив любові на творчість і творчості на любов. Про любов високою, красивою, чистою.

І від глядача спектакль потребують безперервної, майже двогодинної роботи.
Рекомендовано до перегляду, якщо:
- ви вчилися на філфаку, але так і не прочитали цей текст;
- без розуму від Середньовіччя;
- хочете відкрити для себе новий світ.

«Лев Гурич Синиця»


«Ах, водевіль, водевіль, водевіль, музика, пісні, інтриги і танці ...». Ця пісенька хоч і прозвучала в іншому музичному фільмі, але ідеально підходить для цілої серії комедійних п'єс з куплетами і танцями.
Відповідну атмосферу в Омскомм театрі драми вирішили зберегти. Але на відміну від однойменного художнього фільму зробили це іронічно, в стилі пародії на самих себе. Спектакль вийшов схожим на театральний капусник. Що, загалом, не дивно, адже його ставили на честь ювілею Валерія Івановича Алексєєва. Де він сам виконав головну роль - шляхетного батька, який мріє, щоб його дочка Лізонька стала актрисою.


Лізонька (Ольга Бєлікова) нарочито незграбна, забавна, зовсім не схожа на милу, наївну героїню зі знаменитого радянського фільму з такою ж назвою.
Провінційні артисти, які все життя змушені грати тільки в масових сценах (у виконанні акторів драматичного театру), дуже зворушливо співають пісню «Ми з дитинства стати акторами мріяли. І ось, виросли і стали ».


І, звичайно, поле для творчості старий добрий водевіль дав Владиславу Пузирнікову (Федір Семенович Борзик, драматичний письменник), Руслану Шапорін (Петро Петрович Пустославцев, власник провінційного театру) і Олександру Гончаруку (граф Зефиров). Окремо варто відзначити роботу однієї з найяскравіших актрис театру Лариси Свіркова, яка не побоялася приміряти на себе роль комічної старої.


У цьому спектаклі майже всі актори співають. І ось тут враження двояке. З одного боку, зрозуміло, що в музичному театрі це роблять на більш високому професійному рівні. З іншого, в драматичному - душевніше. А якщо згадати, що і в XIX столітті, коли водевілі тільки з'явилися в Росії, співають не професійні виконавці, а самі артисти, виходить ефект повного занурення в відповідну історичну епоху - XIX століття в 4D.
Відзначимо, що абсолютна більшість глядачів в залі постановку оцінили. Майже кожна жарт, а їх було чимало, викликала бурхливі оплески.

Підводимо підсумки.

Рекомендовано до перегляду, якщо ви:
- хочете культурно відпочити після 12-годинної зміни у верстата на заводі;
- ніколи не були на театральному капуснику;
- просто любите творчість і самого Валерія Івановича Алексєєва.

Підписуйтесь на наш канал в Яндекс Дзен .

Знайшли друкарську помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter

Знайшли друкарську помилку?