Нове життя «Космосу», або Що змінилося в павільйоні № 34 ВДНГ після реставрації

  1. Від «механізації» до космічної експозиції
  2. Люстра-зірка і декор з ліпнини
  3. Гуляти по «Космічному бульвару» і вчитися в «Конструкторському бюро»
  4. Інженерний дитячий сад і проект «Кулібін - про космос»

Капсула Юрія Гагаріна, людиноподібний робот Федір, перший штучний супутник Землі і «Марсіанська станція» - все це експонати павільйону № 34 «Космос», в якому завершилася наукова реставрація. За 14 місяців йому повернули історичний вигляд, відновили елементи декору і перетворили в сучасну експозиційну майданчик.

Тут можна побачити легендарні космічні апарати та інтерактивні тренажери, відправитися в наукову місію на Місяць і подолати пояс астероїдів, побудувати ракету і протестувати її в спеціальній зоні випробувань.

Оновлений «Космос» відкриває величезні освітні можливості. Для гостей у віці від чотирьох до 10 років працює дитячий освітній центр, а для підлітків до 16 років - молодіжний дослідницький центр.

Чим ще здивує павільйон № 34? Mos.ru розповідає про можливості нової музейно-освітнього майданчика на ВДНГ.

Від «механізації» до космічної експозиції

Павільйон «Механізація» був побудований в 1939 році. У 1954-му, до післявоєнного відкриття виставки, його реконструювали, розширили тематику і змінили назву на «Механізація і електрифікація сільського господарства СРСР», а в 1956-му - на «Машинобудування». У 1967 році тут відкрили експозицію, присвячену космічним досягненням Радянського Союзу, а павільйон отримав подвійну назву «Космос / Машинобудування». У 1991 році космічну експозицію демонтували, багато експонатів було втрачено. Павільйон використовували в якості майданчика для проведення дискотек, торгівлі автомобілями і саджанцями.

Ідея відродження космічної експозиції в павільйоні № 34 була підтримана москвичами в 2014 році в ході голосування в проекті «Активний громадянин» . Реставраційні роботи почалися 19 січня 2017 го.

Центр «Космонавтика і авіація» завершив відродження «космічного кластера» на ВДНГ. У нього також включені відреставрований в 2010 році макет ракети-носія «Восток-1» і інтерактивний музейний комплекс на базі макета багаторазового корабля «Буран», який створили у 2015 році.

Люстра-зірка і декор з ліпнини

«Космосу» повернули історичний вигляд - відреставрували елементи декору, створеного в 1950-ті, а також герб СРСР, 15 гербів союзних республік і смальтових панно, на якому зображені символи індустріальних досягнень країни. Тут відновили гіпсову ліпнину, під куполом засяяла люстра-зірка , А на скульптурах оновили смальтову обробку.

У павільйоні на площі понад 15 тисяч квадратних метрів знаходяться більше 120 унікальних ніколи раніше не виставлялися зразків літальної і космічної техніки, експонати підприємств оборонно-промислового комплексу, понад дві тисячі рідкісних архівних документів, фото- і відеоматеріалів. Понад 50 предметів виготовлено спеціально для центру, який зможуть відвідувати до 20 тисяч осіб щодня.

Понад 50 предметів виготовлено спеціально для центру, який зможуть відвідувати до 20 тисяч осіб щодня

Гуляти по «Космічному бульвару» і вчитися в «Конструкторському бюро»

Експозиція складається з трьох розділів - «КБ-1. Космічний бульвар »з натурними експонатами і повнорозмірними макетами космічних апаратів,« КБ-2. Конструкторське бюро »(присвячений космічних досліджень в різних галузях - медицині, біології, матеріалознавстві, астрономії) і« КБ-3. Космодром майбутнього »з ігровими симуляторами, експозиційним модулем« Моноліт »і« Космічній сферою »- унікальним 5D-кінотеатром.

У зоні «Космічний бульвар» можна ознайомитися з основними віхами вітчизняної космонавтики ХХ століття - тут встановлено п'ять каркасних моделей космічних кораблів, 12 ракетних двигунів, 24 ракети-носія, шість космічних апаратів, автоматичних станцій і супутників. Серед них орбітальний комплекс «Мир», автоматична орбітальна станція «Алмаз», космічний корабель «Восток» і орбітальна станція «Салют-6».

У «Конструкторському бюро» можна дізнатися все про космічної галузі, про дослідження, які проводять на Землі, про підприємства і космодромах. Усередині шести півсфер (Баблов) знаходяться пізнавальні експонати. У них же на криволінійних проекційних екранах можна буде подивитися тематичні відео. У бабло згруповані найважливіші експонати розділу, присвячені дослідженням Місяця і Марса, стартів ракет, космічних заводам і дому на орбіті.

Тут з'являться скафандри різних типів - наприклад, костюм «Пінгвін». Його розробили, щоб створити осьову навантаження на опорно-руховий апарат і кісткову мускулатуру космонавта, а також мінімізувати можливі перешкоди для невагомості в довгих польотах.

У зоні «Космодром майбутнього» відвідувачів чекають чотири тренажера з імітацією кабіни космічного корабля, 14 круглих екранів з системою виводу зображення 22 інтерактивних столу і 181 інтерактивний екран.

16-метрова установка «Космічна сфера» дозволить зробити віртуальний політ в космос. Динамічна платформа нахиляється, вібрує, піднімається і опускається відповідно до сюжетною лінією показується паралельно фільму. На поверхні сфери демонструються планети Сонячної системи в русі, а всередині розташований 5D-кінотеатр. Установку розробили спеціально для павільйону «Космос».

Експозиційний модуль «Моноліт» познайомить з пристроєм Всесвіту, а також з прогнозами розвитку космічної науки і технологій.

На тренажерах, які імітують кабіну космічного корабля, можна буде відправитися в наукову місію на Місяць і подолати пояс астероїдів, а за допомогою «Лінзи», яка зустрічає відвідувачів при вході в павільйон, зануритися в чорну діру.

Робот Федір, який зараз працює в центрі екскурсоводом, в майбутньому замінить людини в місцях підвищеного ризику, наприклад в рятувальних операціях і в відкритому космосі. У 2021 році Федір повинен відправитися на орбіту на новому російському космічному кораблі «Федерація».

У 2021 році Федір повинен відправитися на орбіту на новому російському космічному кораблі «Федерація»

Інженерний дитячий сад і проект «Кулібін - про космос»

У павільйоні запрацюють дитячий освітній центр, молодіжний дослідницький центр і буде запущений освітній проект «Кулібін - про космос». На площі в тисячу квадратних метрів відвідувачі будуть створювати супутники і коптери, будувати ракети, освоювати 3D-друк і програмування.

У зоні 3D-моделювання та друку є комп'ютери і 3D-принтери. Тут можна самому спроектувати ракету, вивчивши базові основи моделювання або пройшовши повноцінний курс. В інженерному дитячому садку найменших чекають розвиваючі іграшки та групові заняття на космічну тематику. Тестувати автоматизовані місяцеходи, зібрані вручну, юні інженери зможуть в зоні «Місяць». Там встановлять макет, що імітує ландшафт супутника, з кратерами, піском і камінням.

У майстерні під керівництвом інженера-конструктора можна спроектувати і побудувати нові експонати, пов'язані з космосом, - моделі ракет або місяцеходів. Випробування розробок будуть проводитися тут же, в спеціальній зоні, де встановлено стенди, з імітацією умов в космосі.

Випробування розробок будуть проводитися тут же, в спеціальній зоні, де встановлено стенди, з імітацією умов в космосі

Чим ще здивує павільйон № 34?