Олександр Вем' - Заговори, щоб тебе побачили. 101 секрет успішного спілкування

Олександр Вем'

Заговори, щоб тебе побачили. 101 секрет успішного спілкування

інтерлюдія перша

По секрету всему свету ...

По секрету всему свету що трапилося розповім ... Жу-жу-жу!

Що з вами? Чому вид такий сумний і незадоволений? Адже у вас в житті все складається добре ... Що? Це мені так здається? У вас не клеяться відносини з шефом? А у вас - що не вечір, то вдома скандал? А вас вперто не помічають представниці протилежної статі? А вам вже 34, але ви жодного разу не були замужем? Все це відбувається з усіма вами тому, що ви ще не знаєте головний секрет життєвого успіху. Щоб успішно спілкуватися з людьми, нам необхідно ... полюбити весь світ. Ваші скептичні посмішки побережіть для інших випадків. Відкиньте скепсис, цинізм, зневіра, адже в житті ці якості не допомогли добитися бажаного. Так, ви можете побурчати: «Легко сказати, полюбити світ!». Що ж, життя - це складна штука. А хто, власне, говорив, що буде легко?

Почнемо з малого. Давайте насамперед підемо і сміявся тому ... «хто сидить у ставку». Були ж ви в дитячому садку на новорічній ялинці зайчиками, лисичками, сніжинками, ведмежатами! Уявіть себе тепер Крихітка Єнот, і вік тут ні до чого. Ставок, так вже й бути, шукати не будемо. Просто підійдіть до дзеркала і посміхніться собі, а ще краще - пустотливо підморгніть, мовляв, все буде шляхом, ми ще повоюємо з долею. І це буде ваш перший крок до успіху. Любити світ ми почнемо з найважливішого - полюбимо себе. Далі буде простіше. Посміхнулися собі? Посміхніться своїм домашнім. Сівши в ліфт, обов'язково привітайтеся з сусідкою. У транспорті по дорозі на роботу не гарячіться на агресивних попутників, просто пошкодуйте їх про себе, адже вони ще не знають Головний Секрет Життя, який вам відомий завдяки цій книзі.

Можете подумати, що це все жарти. Та ні, дорогі мої. Це життя. І життєвий успіх ми з вами будемо поступово здобувати - то з жартами-примовками, а то і серйозно.

Любителям серйозності можу гарантувати, що після прочитання цієї книги ви навчитеся:

♦ налагоджувати будь-які контакти;

♦ знаходити з людьми спільну мову;

♦ ефективно вести бесіди і переговори;

♦ отримувати задоволення від спілкування з людьми;

♦ говорити, і що більш важливо - слухати;

♦ залучати оточуючих до власної персони.

акт перший

Перша зустріч - остання зустріч?

Справу зроблено!

... Пильно

одне лише серце.

Найголовнішого очима не побачиш.

Ні, я не цинік. Ну, якщо і цинік, то тільки чуть-чуть і не зараз. І суперечність назви цієї глави і цитати - це не вираження мого цинічного ставлення до життя, немає. Це підкреслення життєвих протиріч. Як би ми не хотіли, щоб нас оцінювали по уму, прекрасним очам, доброму серцю, перше враження складається все одно за зовнішнім виглядом, за одягом. Так уже влаштований світ. Так, читач, ваш успіх спілкування залежить від того, як ви одягнені. Я не закликаю вас гладити брюки обов'язково зі стрілками. Просто потрібно виглядати відповідно часу і місця. Про це тепер докладніше.

Як ви думаєте, для чого ми одягаємося? Так, вірно, голими ходити можуть тільки королі, до того ж лише ті, яких обвели навколо пальця шахраї. Голим якось незатишно, та й взагалі холоднувато у нас. Зовсім інша річ у Африці ... Крокодили, пальми, баобаби ... Та й там люди ходять одягненими. Навіть живуть в дрімучих лісах аборигени хоч набедренной повязочка, так обмотати. Всюдисущі психологи, які вивчають значення одягу в людському суспільстві, прийшли до деяких загальних висновків, хоча, звичайно, це зовсім не означає, що вони спрацьовують на 100% у всіх випадках життя. Чоловіки, як правило, одягаються так, щоб позначити свій соціальний статус або професію. Одяг для них - перш за все символ їх соціального статусу. Саме тому в племені у всіх тільки пов'язка на стегнах, а у вождя на плечі накинута шкурка ягуаровий - він тут головний. Жінки ж, на думку психологів, більш схильні одягатися так, щоб підкреслити свої сексуальні сигнали. Однак обидва цих загальних правил все частіше і частіше порушуються у міру освоєння жінками традиційно чоловічих професій, що, в свою чергу, впливає на вибір одягу. Ех, дарма, думаю, це! Нехай би краще сигналили колінами, плічками. Вибачте, відволікся. На чому я зупинився? Ах да! Певна категорія людей, до якої можуть ставитися як жінки, так і чоловіки, одягається, щоб продемонструвати свій добробут (або ж добробут свого партнера). Дорогий годинник, прикраси, одяг з етикетками престижних фірм (тільки етикетки не повинні бути видні) та інше служать цієї мети, підкреслюючи достаток їх володаря.

Дослідження показують, що люди з комплексами і інтроверти віддають перевагу більш спокійні кольори, такі як сірий, синій і коричневий. Екстраверти вибирають яскраві, сміливі забарвлення і взагалі нетрадиційний стиль одягу. Між іншим, синій костюм з білою сорочкою (бр-р-р) до сих пір іноді асоціюється в очах оточуючих з успіхом в бізнесі. Так, зустрічають, дійсно, по одягу. І не сперечайтеся від цього стереотипу - перебороти його не вдасться. Змиріться і прийміть це як належне. Бунтарський дух - це, звичайно, зрозуміло. Але чи потрібен вам він при співбесіді з потенційним роботодавцем? А якщо ваша дівчина запросила вас додому «на чашку чаю», чи то пак продемонструвати батькам кавалера, чи треба вдавати з себе такого собі небаченого коника-горбоконика? Якщо співробітник покликав вас до філармонії, чи треба, прагнучи перевірити його почуття, одягатися як на панель? Результат тих чи інших зустрічей залежить від розумності вашої поведінки, почуття такту і смаку.

Зараз вимоги до службової одязі менш суворі, ніж в радянські часи, хоча в дійсності це зовсім не означає, що на роботі можна носити все, що завгодно.

У деяких компаніях до сих пір існують формальні правила, що пропонують носити на службі якусь певну одяг, тоді як в інших може нічого і не говориться з цього приводу, однак все прекрасно знають про існування неписаних правил. Але, щоб це зрозуміти, ви повинні спочатку влаштуватися на роботу, і то, як ви одягнетеся для співбесіди, може підвищити або знизити ваші шанси на успіх. В ідеалі інтерв'ю роботодавця і здобувача роботи повинно тривати півгодини. У нашому недосконалому світі все відбувається набагато швидше - поговорили десять хвилин, і вам холодно сказали: «Ви нам не підходите». Рішення людиною було прийнято в перші п'ять хвилин, решту часу він вам приділяв з ввічливості. Дослідження показують, що думка про рейтинг претендента, що склалося у того, хто проводить співбесіду, протягом перших чотирьох хвилин, майже завжди передбачає кінцевий результат. І, що ще більш дивно, це думка складається до того, як проводить співбесіду хоча б загляне в заповнену здобувачем необхідну анкету.

Вчені-НЛП-сти стверджують, що роботодавець складає свою думку про претендента посади ще до того, як останній відкрив рот і виголосив привітання. Ось, виявляється, яке сильне дію надає на нас перше враження! А потім ви будете курити сигарети одну за однією і задавати найвідоміший питання: «Хто винен в тому, що і сюди мене не взяли?». Відповідь на це питання надамо шукати Господу Богу. Конструктивніше буде подумати про те, що робити.

Отже, що у нас, тобто у вас, є? Бажання влаштуватися на роботу - це раз. Що нам відомо? Що то, як ви виглядаєте під час співбесіди, багато в чому визначає, чи отримаєте ви роботу чи ні - це два. Рішення пропоную наступне: проаналізувати дану ситуацію.

Між іншим, проблему, що ж саме надіти, до певної міри легше вирішити нам, чоловікам, так як у нас існує в деякому роді «уніформа», яка підбирається в залежності від тієї конкретної роботи, на яку потрібно влаштуватися. Але ... є одна важлива «АЛЕ», яке може переважити навіть уніформізм, - це НЮАНСИ. Наприклад, виставлені напоказ ярлики і фірмові знаки погано сприймаються не тільки в компаніях, що займаються виробництвом одягу, де демонстрація власних уподобань виглядає нетактовно, але і на вечірках це - ознака поганого тону.

Від продавців і службовців, які безпосередньо працюють з клієнтами, зазвичай очікують, що вони будуть одягнені модно, проте без крайнощів, щоб не засмучувати традиційно мислячих людей. Якщо ви коли-небудь раніше працювали на тому терені, куди знову хочете потрапити, то прекрасно уявляєте самі, чого від вас чекають, якщо ж ні, то проведіть пару хвилин в кінці робочого дня, спостерігаючи, який одяг носять працюють в цій установі люди.

Так, чоловіки, ми з вами підгледіли, як одягаються співробітники, - і, можна сказати, справа в капелюсі. Як же складно панночкам! Їх крім питань «Хто винен?» І «Що робити?» Мучать ще, принаймні, два питання: «Що вдягнути?» І «Як я буду виглядати при цьому?».

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Олександр Вем'   Заговори, щоб тебе побачили
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Що з вами?
Чому вид такий сумний і незадоволений?
Що?
Це мені так здається?
У вас не клеяться відносини з шефом?
А у вас - що не вечір, то вдома скандал?
А вас вперто не помічають представниці протилежної статі?
А вам вже 34, але ви жодного разу не були замужем?
А хто, власне, говорив, що буде легко?
Посміхнулися собі?