Олексій Піманов: "Ми працюємо однією командою"

У Будинку народної творчості пройшла зустріч члена ради федерації від Туви Олексія Піманова з кизилчанамі У Будинку народної творчості пройшла зустріч члена ради федерації від Туви Олексія Піманова з кизилчанамі. Протягом півтори години Піманов спілкувався з городянами, встиг розповісти, як передача «Людина і закон» допомагає вирішувати проблеми жителів Туви, на що він витрачає свою зарплату члена Ради Федерації , Чому він є прихильником партії «Єдина Росія» і про що шкодує, ставши сенатором.

У Туву Олексій Піманов прибув, виконуючи свою обіцянку тримати постійний зв'язок з республікою . І потрапив, що називається, з корабля на бал - відразу по прильоту провівши зустріч з городянами. Зал в будинку народної творчості виявився битком набитий охочими побачити сенатора, і, якщо пощастить, встигнути розповісти йому про свою проблему або отримати відповідь на питання, що цікавить.

У вступному слові Олексій Вікторович розповів про початок своєї роботи на посаді члена Ради Федерації від Туви, на якому, нагадаємо, він знаходиться протягом семи місяців і покаявся, що не вдається надто часто вибиратися в республіку.

«Як завжди дуже радий приїхати, я ще в минулі приїзди говорив - не очікував, що так закохаюся в регіон , І повірте, це не чергові слова, - зізнався Піманов. - Інша справа, що дуже важкий графік, пов'язаний з роботою в Раді Федерації, ну і, напевно, ви зацікавлені, щоб я не йшов з ефіру і продовжував працювати, а щотижневий ефір це, якщо чесно, оранка і галери ». «Як завжди дуже радий приїхати,   я ще в минулі приїзди говорив - не очікував, що так закохаюся в регіон   , І повірте, це не чергові слова, - зізнався Піманов

Зате напрацьоване за роки в програмі «Людина і закон» ім'я, по словами Піманова, допомагає йому виконувати нинішні обов'язки:

«У Москві все-таки з програмою і з її представником, а ще й сенатором все-таки вважаються і міністри. Досить легко телефонувати і зустрічатися з ким-то, отримувати аудієнцію або, навпаки, до себе кого-то кликати на розмову ».

Початок своєї роботи в Раді Федерації Піманов назвав «не найлегшим роком», повідомивши, що відразу поставив завдання вирішувати «великі системні проблеми», до яких зарахував питання розвитку енергетики, тепла, проблеми Кизильскій аеропорту, інвестицій в республіку. Сказавши, що при цьому не мав наміру просто ходити по московських кабінетах, вибиваючи гроші:

«Мені здається, що треба було постаратися всією командою, яка зараз працює в Москві і тут на місці, дати регіону вудку, а не рибу. Для цього потрібно було проривні речі якісь зробити, для цього ми займалися аеропортом і дорогами, займалися теплом. Не знаю, видам військову таємницю чи ні, але вже пішли прямі переговори про будівництво двох ТЕЦ тут ».

Піманов висловив своє безпосереднє відношення до будівництва залізниці в Туві, додавши, що деякі, можливо з ним не погодяться - вона потрібна регіону. Вступну промову сенатор завершив, повторивши, що бачить свою роль у вирішенні великих системних проблем, щоб не потонути в плинності і дрібницях, «хоча і цим ми теж намагаємося займатися». Про нього кажуть звернення населення Туви - сенатору щодня телефонують, пишуть на звичайну і електронну пошту, і він заявив про те, що «всі, хто до нас звертався, отримали нашу підтримку, ми на все реагували і намагалися допомагати».

«Поки я є у вас, а ви в мене, і я можу вирішувати в Москві якісь великі системні проблеми, ще раз кажу - в команді разом з Шолбаном Валерійовичем і Сергієм Кужугетович, і Ларисою Кужугетовной, тому що, мені здається, ми зараз все в одній команді, ми один одному допомагаємо і це дуже важливо для республіки ».

Як з'ясувалося в розмові, свою зарплату члена Совеат Федерації Піманов витрачає на Туву, переводячи зароблене в республіку. За його словами, накопичилася вже досить велика сума, на яку замовлені дитячі майданчики, а також призначені персональні стипендії тувинським студентам. Сенатор запропонував усім бажаючим звертатися безпосередньо до його помічниці Катерині, яка перебувала в залі і збирала листи і звернення громадян.

Проте, одним з питань сенатору стало звернення від голови республіканської Ради ветеранів, який повідомив, що чотири місяці тому направив лист до приймальні сенатора, і до сих пір не отримав відповідь. Олексій Піманов пообіцяв, що розбереться з ситуацією і попросив поспілкуватися з ним особисто відразу після зустрічі.

На питання про виникаючі темах для передачі Піманов розповів, що теми дають, перш за все, листи громадян, які приходять до редакції мішками, а також сотнями на електронну адресу. При цьому команді програми «Людина і закон» потрібно не просто встигнути зняти сюжет, а й дійсно розібратися в проблемі, тому що далеко не завжди скарги відповідають дійсності - бувало й таке, що передачу хтось намагався використовувати в своїх інтересах, щоб якраз піти від закону. Проте, Піманов, На питання про виникаючі темах для передачі Піманов розповів, що теми дають, перш за все, листи громадян, які приходять до редакції мішками, а також сотнями на електронну адресу підкресливши, що ні в якому разі не б'є себе в груди, сказав, що вважає передачу «однією з найефективніших» на телебаченні:

«Буквально чотири дні тому мені вдалося звільнити з в'язниці людини, якого два роки тримали там - ні за що. Він намагався дзвонити з подяками, я постарався це справа трохи пригасити, тому що насправді зрозуміло, яке доводилося йому і його рідним ».

Напевно, про рейтинг передачі говорить і такий історичний факт - на адресу передачі було передано лист з адміністрації президента Бориса Єльцина, на конверті була вказана адреса президента Росії і йшла приписка - «прохання передати в передачу« Людина і закон ».

Протягом півтори години сенатор встиг відповісти на питання двадцяти чоловік - тому що на кожен давав докладна і грунтовна відповідь, висловлюючи особисту думку з кожної існуючої проблеми. Наприклад, у відповідь на питання про найзлободеннішою для Кизила проблеми - черги на житло сенатор повідомив, що проблема будівництва житла безпосередньо пов'язана з іншою, яку теж потрібно вирішувати - відсутністю необхідної інфраструктури.

«Команда Шлюбні Валерійовича отримала важкий спадок свого часу і намагається вирішити системні речі, повірте, це важка робота, я кожен день на зв'язку з республікою і я це розумію. Питання про житло - побудуємо ми його, а топити-то чим будемо? Треба підвести тепло, а у нас ТЕЦ на ладан дихає. Поки цей системне питання не вирішити, житло будуватиметься важко, навіть якщо знайдуться інвестори і гроші, щоб його будувати. Знову-таки інвестори повинні бути зацікавлені в тому, щоб був бізнес, а для цього сюди повинен прийти бізнес великий - тільки коли побудують залізницю. Моя особиста думка - саме в цьому проблема, відрізаність дуже велика, важко щось почати ».

Свою думку Піманов висловив і як журналіст на питання про стан сучасного телебачення, зокрема, з приводу впливу передачі «Дом-2» і тому подібних передач на молодь:

«Ми потрапили в страшну залежність від глядача, це добре з одного боку, а з іншого, він голосує кнопкою «Ми потрапили в страшну залежність від глядача, це добре з одного боку, а з іншого, він голосує кнопкою. Ми намагалися створювати проекти з хорошим посилом, фільми справжні і так далі, а народ в цей час йшов на інший канал, на «Аншлаг» або «Криве дзеркало» або той же «Дом-2», або на НТВ, де йдуть ці моторошні програми. А далі рекламодавець дивиться цифри рейтингу, йде розподіл рекламних грошей, і той, кого дивляться, отримує цих грошей більше, може розвиватися сильніше ».

Піманов додав, що, на його думку, саме з передачі «Дом-2» необхідно приймати окремий закон, причому такі спроби вже робилися в Госудми, але, з незрозумілих йому причин, пропали марно. Втім, на побажання із залу, щоб залишилися тільки державні канали, незмінний ведучий передачі «Людина і закон» нагадав, що існує свобода слова, обмеження якої залишилося в минулому, в яке країна не повернеться ніколи. «Треба адаптуватися до цього, намагатися, щоб люди дивилися інші канали, значить, ми десь недопрацьовуємо».

Відповів сенатор і на інші питання - про проблеми з місцями в школах і дитячих садах, повідомивши, що проблема така є і в Москві, він «готовий цим займатися» і з'ясувати на рівні керівництва республіки, які існують програми в цьому напрямку, вирішити ніж тут можна допомогти, нагадавши, втім, що «не всесильний і сам дитячі садки не побудую».

На питання про свої політичні погляди Олексій Піманов нагадав, що балотувався до Верховної Хурал як прихильник партії «Єдина Росія»:

«Не боюся озвучувати в будь-якій аудиторії ... то, що відбувалося в 2000 році, це була національна катастрофа. Ви пам'ятаєте дефолт 1998 року - повірте, це не була випадковість, нас до цього цілеспрямовано вели з 1991 року - цілеспрямовано, я готовий це довести. Цілеспрямовано йшли до того, щоб прибрати Росію як конкурента звідусіль, для цього заходили в нашу авіаційну промисловість, науку, і не розвивали, а знищували, заходили в нафтову промисловість вивозили прибуток з країни. Тоді з'явився нинішній лідер, який дивним чином в тому оточенні, в якому знаходився, не тільки вижив, а й почав крок за кроком, що називається, збирати все, що розкидали, знищили. У нього була важка ситуація - кадрова, фінансова, військова, дефолтна, в 2003 році обіцяли ще один дефолт і цілеспрямовано вели до нього. Поки лідер йде, як я вважаю, правильно, а 10 років довели, що це не падіння в прірву, а навпаки, я буду розуміти, що він іде до Єрусалиму, я буду його підтримувати ».

На закінчення Олексій Піманов сказав:

«Я ніколи не буду нещирий з вами, нещирий з республікою. Можу - допомагаю, не можу - скажу про це чесно. У мене немає «Я ніколи не буду нещирий з вами, нещирий з республікою скелетів в шафі, мені ця посада не була потрібна, щоб зробити якусь кар'єру в Москві. Ця посада мені зараз навіть заважає в творчості, тому що я два роки вже ні знімаю як режисер у мене багато планів художніх, лежать два сценарії, за якими я повинен був знімати. Я з цього приводу навіть страждаю, тому що вважаю - якщо щось після мене і залишиться, так це тільки мої фільм, навіть про «Людина і закон», коли підемо з ефіру, забудуть. Але я досить серйозно впрягся, і я буду працювати. Чи не все вийде, десь помилюся, десь упаду, десь ви мене вдарите, а що робити? ».

Питання про житло - побудуємо ми його, а топити-то чим будемо?
Чи не все вийде, десь помилюся, десь упаду, десь ви мене вдарите, а що робити?