Олена Ваєнга, незважаючи на холод в залі, відпрацювала для Тамбова рекордний за тривалістю концерт

Уже третій свій приїзд в наше славне місто Олена Ваєнга зазначає цілковитим аншлагом в ДК «Ювілейний». Незважаючи на унікальні концертні умови цього «вогнища культури», де холодний вітер через щілини поривами дме прямо на сцену і зал, співачка як і раніше запалює не на жарт. А глядачі захоплено їй аплодують, і верхній одяг, яку більшість глядачів тут краще не знімати, в цьому не заважає.

Що й казати, можна по-різному ставитися до творчості прими полуестрадного шансону, але в одному співачці відмовити не можна - вона працює чесно і на всю котушку. І концерт в стародавньому тамбовське «палаці культури» нітрохи не відрізняється від її виступів у Кремлівському палаці. Той же повний набір вельми солідною звукової апаратури, прекрасно збудований саунд зі смачними барабанами, густим напором електрогітари і прозорістю гітар акустичних, і нарешті цілковита віддача вокалу і емоцій. Так що, зайшовши, що називається, на кілька хвилин, непомітно для себе залишаєшся до фіналу. А концерт у Олени Ваєнги в Тамбові тривав без малого три з половиною (!) Години. І це явний рекорд серед усіх заїжджих зірок.

Чому цілих три години? Напевно тому, що артисту, голос має і співати вміє, це просто в кайф. Та до того ж з таким шикарним ансамблем - в колективі Ваєнги музиканти з різних міст Росії та це дійсно дуже класні музиканти. У деяких явно фатальні вуха стирчать, і примудряються вони навіть в пісні Ваєнги вставити рідні рок-інтонації. Але все по справі і зі смаком.

На цей раз і сама співачка приємно здивувала, зізнавшись в давньої творчої любові до Борису Гребенщикову: «Він особливий - просто геній ...». Після чого моторошно душевно заспівала його маленький шедевр «Сірі сліди», вставивши в мелодію вокаліз у фольклорному дусі. Але не в попсово-фольклорному, а в сьогоденні, як співають на Півночі, де об скелі бухти Ваєнга розбиваються холодні хвилі Баренцева моря.

Втім, здивувала не тільки сама прима, а й одна з її бек-вокалісток - Анна Мушак з Білорусії, заспівала ще одну пісню з репертуару БГ, а потім просто поклала всіх на лопатки парафразою на білоруську народну пісню.

По ходу концерту Олена Ваєнга встигла розповісти і про свої подорожі, і про справи сімейні, і про пристрасті маленького сина Івана. І, звичайно, не могла не звернути увагу на холодну атмосферу залу в чисто метеорологічних-температурному сенсі, яка зовсім не відповідала теплоті атмосфери душевної. «Я вже тут не перший раз співаю, і з цим залом щось треба робити. Обіцяю, що звернуся з цього холодного приводу «наверх» - треба приймати якісь заходи! Вже дочекаюся чи, коли відремонтують зал філармонії? Хоча, не знаю, чи пустять мене туди, таку скандальну бабу! ».

Зал у відповідь схвально загудів, готовий стати горою за улюблену артистку. Сама ж Олена Ваєнга чесно зізналася, що традицію регулярних щорічних концертів в Тамбові їй доведеться порушити, і в найближчі два роки ми з нею, на жаль, не побачимося. Але не через протяги в залі, а чисто по організаційно-гастрольним причин. Країна велика і ще не всі її куточки охоплені концертами. Та й альбом новий треба писати. Хоча Тамбов Олені моторошно подобається, і на цей раз їй навіть вдалося прогулятися по місту, оцінивши його зберігся старовинний антураж. Хоча в наш час і за два роки може багато змінитися - як співав Юрій Шевчук, «що ж буде з Батьківщиною і з нами? ..».

Віталій Полозов

фото автора

Е Е

Чому цілих три години?
Вже дочекаюся чи, коли відремонтують зал філармонії?
Хоча в наш час і за два роки може багато змінитися - як співав Юрій Шевчук, «що ж буде з Батьківщиною і з нами?