ОмГТУ: Кафедра "Авіа-та ракетобудування". Омський Державний технічний університет. Офіційний сайт.

  1. Омськ космічний! 12 квітня 1961 року - вперше в історії людства, наш співвітчизник, Юрій Гагарін,...
  2. Унікальні космічні апарати та боротьба з космічним сміттям
  3. Семінар НОЦ «Космічна екологія»
  4. Привітання з присвоєнням наукового ступеня

Омськ космічний!

12 квітня 1961 року - вперше в історії людства, наш співвітчизник, Юрій Гагарін, здійснив політ в космос. 108 хвилин, які він провів на космічній орбіті, назавжди змінили хід історії. В тому числі, і Омська. У нас і знамениту ракету випускали, і найбільший в Сибіру музей космічної слави відкрили, а зараз саме в Омську - збиратимуть "Ангару". Детальніше в сюжеті репортажу РБК-Омськ по посиланням >>>


Детальніше в сюжеті репортажу РБК-Омськ по   посиланням >>>

12 Апреля!



Олімпіада «Я - професіонал»

XIII Всеросійська науково-технічна конференція присвячена пам'яті головного конструктора ПО "Політ" А.С. Клінишкова

Вручення дипломів випускникам УВЦ

19 лютого в актовому залі Омського державного технічного університету відбулося вручення дипломів випускникам, що успішно завершили навчання на кафедрі «Авіа-та ракетобудування» і Навчальному військовому центрі ОмГТУ за фахом 24.05.01 - Проектування, виробництво та експлуатація ракет і ракетно-космічних комплексів.

Випускники кафедри не тільки стали високоякісними фахівцями в сфері ракетної техніки, а й отримали звання лейтенантів Збройних сил Російської Федерації.

У найближчому майбутньому він стануть надійною основою р акетних військ стратегічного призначення.



У найближчому майбутньому він стануть надійною основою р акетних військ стратегічного призначення


Унікальні космічні апарати та боротьба з космічним сміттям

«Ключ на старт»


Захисту дипломних проектів випускниками кафедри

З 23 до 26 січня 2019 р відбулися захисти випускних кваліфікаційних робіт 38 випускників кафедри за напрямками підготовки спеціальностей 24.05.01 - Проектування, виробництво та експлуатація ракет і ракетно-космічних комплексів і 24.05.02 - Проектування авіаційних і ракетних двигунів. За результатами захистів всім випускникам присвоєно кваліфікацію інженер, а п'ять чоловік закінчили навчання з дипломами з відзнакою. Бажаємо нашим випускникам кар'єрного успіху, і щоб вони були висококваліфікованими фахівцями в ракетній галузі.


Семінар НОЦ «Космічна екологія»

У вівторок 21 січня 2019 року в рамках роботи семінару НОЦ «Космічна екологія» з питань боротьби з космічним сміттям і розробки нових методичних підходів до створення перспективних систем, що входять до складу РКТ, були заслухані доповіді аспірантів кафедри «Авіа і ракетобудування» і підсумки роботи Еміліо Кіллемі - магістранта аерокосмічного факультету Міланського політехнічного університету (PoliMi, Італія) проходив стажування в стінах ОмГТУ. Еміліо розповів про результати своєї роботи над магістерською дисертацією під керівництвом д.т.н., професора Валерія Івановича Трушлякова. Варто сказати що Еміліо вже не перший стажер з Італії який відвідав каф едру «Авіа і ракетобудування» ОмГТУ. Сподіваємося що цей позитивний досвід роботи збережеться, а Еміліо успішно захистить свою випускну кваліфікаційну роботу.


Привітання з присвоєнням наукового ступеня

Вітаємо Жарикова Костянтина Ігоровича з присвоєнням ВАК наукового ступеня кандидата технічних наук. Бажаємо йому високого наукового, інтелектуального і людського потенціалу, нових творчих успіхів, натхненної праці та талановитих послідовників!

Роботу захистив, і ось ти - кандидат,
Ти дивишся радісно і трохи зніяковіло ...
Поповнився людей вчених ряд
Ще одним талановитим вченим.
Прийми ж привітання від нас
З захистом кандидатської дисертації,
Можливостей ще великий запас:
Нехай «доктор» буде наступною станцією!

Прийми ж привітання від нас   З захистом кандидатської дисертації,   Можливостей ще великий запас:   Нехай «доктор» буде наступною станцією

XIII обласна науково-практична конференція школярів та студентів ім. А.С.Клінишкова «Росія - космічна держава»

20 квітня 2018 року на базі ліцею № 25 м.Києва відбувся заключний (очний) етап XIII обласної науково-практичної конференції школярів і студентів ім. А.С. Клінишкова «Росія - космічна держава». Конференція щорічно проводиться за спільної участі ОмГТУ, ПО «Політ», Омського авіаційного коледжу ім. Н.Є. Жуковського, ліцею № 25, Інституту розвитку освіти Омської області. В рамках конференції пройшли:

- робота секцій за чотирма науково-дослідницьких напрямів (для учнів 9 -11 класів і студентів 1-ого курсу ССУЗов);

- конкурс малюнків «Космос очима дітей»: «Земля і космос - наш чистий будинок» (для школярів з 1 по 11 клас);

- змагання з робототехніки «Космічна подорож» для учнів 1-11 класів;

- квест «Я - космічний конструктор» для учнів 1-6 класів;

- виставка робіт початкового технічного моделювання «До космічних далей - вперед!» Для учнів 1 - 5 класів.

У роботі журі взяли участь викладачі, аспіранти та студенти ОмГТУ, працівники ВО «Політ». На пленарному засіданні конференції виступив магістр 2-го року навчання Міланського Політехнічного університету Крістіан Спаду з доповіддю на тему «Система освіти в Італії. PoliMi. Взаємодія з ОмГТУ ». Крістіан в даний час проходить переддипломну практику на базі кафедри «Авіа і ракетобудування» ОмГТУ. Переможцями конференції стали, в тому числі, учні 10-го і 11-го ракетно-космічних класів школи № 118.

Бажаємо всім учасникам подальших перемог і цікавих досліджень!

Додаткову інформацію про конференцію дивіться тут: http://ou25.omsk.obr55.ru/?page_id=622


Відкриття павільйону «Космос» на ВДНГ

12 квітня 2018 року в 19.30 відбулося урочисте відкриття на ВДНГ (м.Москва) павільйону «Космос» (нині Центр «Космонавтика і авіація»). Випереджало вечірнє шоу науково-практична конференція «Перспективи розвитку російської космонавтики», в якій взяли участь представники всіх провідних підприємств, центрів, науково-дослідних інститутів і університетів, які ведуть розробку, виробництво ракетної техніки і здійснюють підготовку кадрів для авіаційної і космічної галузей. Організатором виступила держкорпорація «Роскосмос».

Серед запрошених на цей захід були і представники кафедри «Авіа-та ракетобудування»: Яковлєв Олексій Борисович і Лук'янчик Антон Ігорович.

Участь в такому масштабному заході підтвердило високу оцінку ОмГТУ в справі підготовки інженерних кадрів для російської космічної галузі.

Детально про новий павільйоні дивись тут: http://vdnh.ru/events/vystavki/tsentr-kosmonavtika-i-aviatsiya/

Аспірант кафедри «Авіа-та ракетобудування» виграв конкурс і подивився запуск «Союзу»

18-22 вересня 2017 року місті Томську відбулася конференція «Орбіта молоді» організована Держкорпорацією «Роскосмос». На конференцію було представлено понад 100 робіт. Від ОмГТУ на конференцію було представлено два проекти від авторських колективів. За результатами конференції проект авторів Вавилова І.С., Лук'янчик А.І. і Ячменева П.С. зайняв перше місце в своїй секції. Переможці отримали дипломи та пам'ятні призи від Держкорпорації «Роскосмос», а так само запрошення взяти участь в освітній програмі для ознайомлення з об'єктами наземної космічної інфраструктури на космодромі Байконур.

З 13 по 19 грудня 2017 року освітній програмі на космодромі Байконур від авторського колективу взяв участь асистент кафедри «Авіа-та ракетобудування», аспірант Лук'янчик Антон Ігорович.

На космодромі переможці познайомилися з конструкцією, роботою, особливостями стартових комплексів ракет космічного призначення «Протон», «Зеніт», «Союз». Познайомилися з унікальним багаторазовим космічним комплексом «Енергія-Буран». Учасники освітньої програми відвідали музей космодрому Байконур і меморіальні будиночки Корольова С.П. і Гагаріна Ю.А., де познайомилися з історією космодрому. А так же спостерігали за вивезенням пілотованої ракети космічного призначення «Союз-ФГ» з монтажно-випробувального корпусу, транспортуванням її на стартовий комплекс і вертикалізації. Проводжали космонавтів з готелю і спостерігали за їх доповіддю голови державної комісії про готовність екіпажу до польоту на МКС.

Кульмінацією стало спостереження за запуском РКН «Союз-ФГ» з пілотованим космічним апаратом «Союз МС - 07» 17 грудня.

«Рой МКА» - від хаосу до порядку застосування ПСП у

На сьогоднішній день практично немає можливості створення малих космічних апаратів (МКА) силами одного виробника. Саме для цього створено Консорціум «Рой малих космічних апаратів», який об'єднав ПАТ «РКК« Енергія », ФГУП ЦНДІМАШ, АТ« Російські Космічні Системи », Інституту космічних досліджень РАН, Московський авіаційний інститут, Московський державний технічний університет ім. Н.е. Баумана, Томський державний університет систем управління та радіоелектроніки, Балтійський державний технічний університет «ВОЕНМЕХ» ім. Д.Ф.Устинова, Алтайський державний університет, Омський державний технічний університет, Військово-космічну академію ім. Можайського, Московський фізико-технічний університет, Самарський державний технічний університет, Південно-Західний державний університет, ЦНІО Космічний центр Сколковского інституту науки і технологій, НПК «Розумні рішення», ТОВ «Куранти».

Основна мета Консорціуму - проектування і створення на орбіті мережі (рою) МКА. Завдання космічного експерименту - відпрацювання технологій взаємодії МКА по радіо і управління, по енергетиці, телеметрії т.д.

Кафедра «Авіа-та ракетобудування» ОмГТУ в особі науково-дослідної лабораторії ДУ мікротягі є провідним співвиконавцем даного проекту з відпрацювання енергетики МКА (рухових установок).

14 грудня 2017 р в м Москва була підписана угода про вступ ОмГТУ (кафедри АВіРС) в Консорціум.

Студенти кафедри Авіа-та ракетобудування повернулися з переддипломної практики

15 грудня 2017 завершилися виробнича і переддипломна практики студентів спеціальності «Проектування авіаційних і ракетних двигунів», що тривали в цілому 22 тижнів. 6 студентів-випускників 2018 року повернулися з виїзної практики, що проходила в організаціях, які є флагманами науки і техніки Росії:

- Інститут проблем хімічної фізики РАН (м Черноголовка Московської обл.);

- Федеральний Ядерний Центр - ВНДІТФ ім. академіка Є.І. Забабахіна (м Снежинськ);

- ВО «Жовтень» (м Каменськ-Уральський).

Всі студенти завершили виконання дипломного проекту на актуальні теми за реальними заявками підприємств з впровадженням результатів роботи.

Студенти АВіРС взяли участь в 50-ой Всеросійської олімпіади по авіадвигунів

28-30 листопада 2017 року в місті Казань в КНІТУ-КАИ пройшов III тур Всеросійської студентської олімпіади «Авіаційні двигуни і енергетичні установки». Шість команд з провідних технічних університетів Росії боролися за призові місця в особистому і командному першостях в ювілейна 50-та ой олімпіаді.

Склад команди ОмГТУ - Федоров Артем, Фомченко Анастасія, Павлов Дмитро, Пономаренко Микита, Титов Микита (всі студенти кафедри Авіа-та ракетобудування »групи ПРД-131). Програма заходів олімпіади крім безпосередньо змагань в 4 номінаціях включала екскурсії по визначних пам'ятках Казані (музей КНІТУ-КАИ, Казанське моторобудівний Виробниче об'єднання).

Омські вчені спільно з колегами з Італії борються з космічним сміттям

Дивіться репортаж від 15 листопада 2017 року програмі «Час новин» ГТРК «Омськ» (12 канал) про унікальні проектах кафедри «Авіа-та ракетобудування».

Можна прочитати текстовий репортаж про подію.

Перейти на сайт 12 каналу >>>>

Per aspera ad astra

Читайте репортаж про історію та сьогодення кафедри «Авіа-та ракетобудування» в газеті «Політехнік» (№ 37 листопад 2017, с. 6-7).

Читати газету >>>>

Урочистий захід, присвячений ювілею кафедри

16 вересня в актовому залі ОмГТУ пройшов урочистий захід, присвячений святкуванню 50-річчя кафедри «Авіа-та ракетобудування».

Докладний звіт про проведення заходу см. >>>>

Кафедра, з 50-річним ювілеєм!

14 вересня 2017 року на внутрішній території УЛК № 3 (вул. Долгірева, 79) відбулося відкриття пам'ятного знака, спорудженого на честь ювілею кафедри «Автоматичні установки». Силами співробітників кафедри Дронь М.М., Жарикова К.І., Лукьянчіков А.І., Ячменева П.С., студентів аерокосмічних спеціальностей під керівництвом першого випускника кафедри 1970 року народження, зав. лабораторіями АВіРС Власова Ю.С. встановлено пам'ятний знак «Виріб 8Д54» (двигун РД-103). Це зв'язок минулого і сьогодення кафедри, символ подальшого розвитку кафедри вперед, прагнення до високих досягнень - символ руху! Дякуємо керівництву ОмГТУ і перш за все проректора з АГР Горшенкова Анатолія Анатолійовича за надану допомогу в спорудженні пам'ятного знака.

Рідна кафедра, з Ювілеєм !!

Ювілей кафедри!

14 вересня 2017 року минає 50 років з моменту організації кафедри "Автоматичні установки" в нашому вузі (підстава наказ Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти Української РСР № 420 від 14.09.1967). Правонаступницею цієї кафедри з 2004 року є кафедра «Авіа-та ракетобудування».

Запрошуємо всіх випускників кафедр «Автоматичні установки», «Двигуни літальних апаратів» і «Виробництво літальних апаратів», а також «авіа- та ракетобудування» на урочисті збори та концерт в Актовий зал головного корпусу в суботу 16 вересня 2017 року в 14.00.

О 13.00 для всіх бажаючих буде проведена екскурсія по Центру підготовки висококваліфікованих інженерних кадрів для ВО «Політ», збір у фойє Головного корпусу.

00 для всіх бажаючих буде проведена екскурсія по Центру підготовки висококваліфікованих інженерних кадрів для ВО «Політ», збір у фойє Головного корпусу

Як на базі Омського політеху створюють двигуни для малих супутників

Науково-дослідна лабораторія «Рухові установки мікротягі малих космічних апаратів» кафедри «Авіа-та ракетобудування» при Львівському державному технічному університеті - явище унікальне не тільки для нашого регіону, але і для всієї країни.

Читати далі >>>>

Посилання на відео на Youtube >>>> (з 6 по 8 хв)

Омські вчені наведуть порядок в космосі

Репортаж «12 каналу» (Омськ) про науково-освітньому центрі "Космічна екологія" в Львівському державному технічному університеті.

Посилання на відео на Youtube >>>>

Посилання на текстовий репортаж в новинах "12 каналу" >>>>

Дні Роскосмос в Амурській області

Студенти і викладачі кафедри «Авіа-та ракетобудування» Частка В'ячеслав (РК-141), Морозов Валентин (ПРК-142), асистент Шандер Олександра Юріївна, завідувач кафедри Яковлєв А.Б. взяли участь в III Всеросійському фестивалі клубів космонавтики «Космофест - Східний 2017».

Фестиваль стартував 27 квітня 2017 року на базі АмГУ (Благовєщенськ), а 28 квітня переїхав до міста Ціолковський і на космодром «Східний».

Більше тисячі студентів і школярів з п'ятнадцяти регіонів Росії брали участь в Днях Роскосмос і Всеросійському молодіжному фестивалі.

Організаторами заходу виступили Держкорпорація «Роскосмос», ВАТ «ОРКК», Міністерство освіти і науки РФ, Федеральне агентство у справах молоді, Уряд Амурської області, ФГУП «ЦЕНКІ», Амурський державний університет і Корпоративна Академія Роскосмосу.

Почесними гocтямі заходи cтaлі льотчики-кocмoнaвти, Гepoі Poccіі Oлeг скрипочка і Aлeкcaндp Калера, лeтчік-іcпитaтeль РКК «Енepгія» Mapк СЕРОВ, космонавт-випробувач Сергій КУДЬ-цвіркунів.

Наступним підсумком поїздки для наших студентів стане переддипломна практика двох чоловік в АмГУ і на «Східному» у вересні цього року.

Комітет з космічного сміття

ГК «Роскосмос» взяла участь в 35-му засіданні Міжагентського координаційного комітету з космічного сміття (МККС), який пройшов з 24 по 26 квітня 2017 року Дармштадті (Німеччина). У складі делегації Роскосмосу на МККС працювали співробітники держкорпорації і підприємств галузі (ФГУП ЦНДІМАШ, АТ «ІСС», РКК «Енергія» і ін.), А також професор кафедри «Авіа-та ракетобудування» Валерій Іванович Трушляков.

У Дармштадті ракетно-космічна галузь Росії представила результати діяльності Роскосмосу в області досліджень проблем космічного сміття. Робота російських фахівців отримала високу оцінку і схвалення членів комітету.

МККС заснований для обміну інформацією про науково-дослідницької діяльності з проблем космічного сміття і розробки узгоджених заходів обмеження освіти космічного сміття. Документи, що розробляються в рамках МККС, є основою для розробки документів Комітету ООН по космосу, які забезпечують сталий розвиток космічної діяльності.

Документи, що розробляються в рамках МККС, є основою для розробки документів Комітету ООН по космосу, які забезпечують сталий розвиток космічної діяльності

12 квітня - наше свято!

12 квітня вся Росія відзначає День космонавтики. 56 років тому політ Юрія Гагаріна відкрив нову еру пілотованих польотів, а Радянський Союз став першою космічною державою. У цей день змінилася вся історія Землі.

Про те як кафедра «Авіа-та ракетобудування» доблесним працею відзначає своє професійне свято, читайте на сторінках:

«Омській правди» >>>> ;

«Домашньої газети» >>>> ,

а також дивіться випуск телепрограми "Той ще вечір. Такі не хочуть в космонавти" від 12.04.2017 (ДТРК-Омськ 12 канал) за участю завідувача кафедри "Авіа-та ракетобудування" А.Б. Яковлєва.


Фахівці обговорювали питання цільового набору для ракетно-космічних підприємств

15-16 березня 2017 року Корпоративної Академії Роскосмос (АТ «ІВК« Машпрібор », м Корольов Московської обл.) Проходив практичний семінар з представниками кадрових служб організацій і опорних вузів ракетно-космічної промисловості з питань реалізації плану підготовки кадрів для підприємств оборонно- промислового комплексу. Представник ОмГТУ, завідувач кафедрою «Авіа-та ракетобудування» Яковлєв А.Б. виступив з доповіддю «Проблеми набору абітурієнтів для цільового прийому в ОмГТУ». Досвід омського державного технічного університету за цільовим набору високо оцінили представники Держкорпорації «Роскосмос» і колеги. За результатами обговорення актуальних питань і проблем було сформовано комплекс пропозицій і рекомендацій для підприємств ОПК і вузів.


Співпраця ОмГТУ і АТ ОМКБ - провідного підприємства в галузі проектування і виробництва малорозмірних газотурбінних двигунів

9 лютого 2017 року День цивільної авіації Росії студенти кафедри «Авіа і ракетобудування» взяли участь у заході «День інженера - двигунобудівниками» на території АТ «Омський моторобудівне конструкторське бюро» (виробничого партнера кафедри).

Співробітники підприємства розповіли студентам про історію та перспективи ОМКБ, про можливість їх кар'єри на підприємстві. Студенти познайомилися з експозицією музею ОМКБ, з реальними зразками авіаційних двигунів. Була проведена екскурсія по відділеннях і бригадам конструкторського бюро ОМКБ, і студенти ОмГТУ змогли своїми очима побачити роботу інженерів в галузі двигунобудування.

Захід проводився з метою посилення патріотичного виховання студентів, а саме виховання гордості за велике минуле Вітчизни, формування оптимістичного погляду на майбутнє Росії, формування престижу професії «інженер».

День російської науки в омському ліцеї № 25

9 лютого 2017 р на базі БОУ м.Києва «Ліцей № 25» відбулося щорічне урочисте захід, присвячений святкуванню Дня Російської науки в рамках Всеросійського Фестивалю науки за підтримки Міністерства освіти і науки РФ, Уряду Москви, МГУ імені М.В. Ломоносова.

Учні ліцею з 1 по 11 клас представили журі з ОмГТУ і омських підприємств свої наукові розробки, створені ліцеїстами лабораторні експонати і результати проведених досліджень. Свято пройшло на високому рівні.

Тісна взаємодія ліцею та ОмГТУ триває з 2010 року. В цьому році в проведенні свята взяли участь викладачі та студенти кафедри «Авіа і ракетобудування».

Висловлюємо надію на продовження успішної співпраці.

У полку інженерів-ракетників Росії прибуло!

З 24 по 27 січня 2017 року на кафедрі «Авіа-та ракетобудування», а також на території базових кафедр в АТ «ОМКБ» і ВО «Політ» відбулися захисти дипломних проектів випускників-інженерів 2017 роки (набір 2011).

Всі студенти успішно впоралися з державним підсумковим випробуванням. Державною екзаменаційною комісією відзначені оригінальні інженерні рішення. Більше половини проектів виконані за заявками підприємств ОПК.

Цього року випускників-інженерів кафедри стало на 41 осіб більше!

Вітаємо всі наших улюблених учнів!

Нагородження співробітників кафедри

27 січня 2017 року на засіданні Вченої Ради ОмГТУ відбулося нагородження співробітників кафедри «Авіа-та ракетобудування» Почесними грамотами «за інтенсивну працю і ефективну діяльність спеціалізованих учених рад у 2016 році»:

Куденцова Володимира Юрійовича, професора кафедри, вченого секретаря спеціалізованої вченої ради ДС 212.014.02;

Кузнєцова Віктора Івановича, професора кафедри, голови секретаря спеціалізованої вченої ради Д 212.178.13;

Яковлєва Олексія Борисовича, завідувача кафедрою, вченого секретаря спеціалізованої вченої ради Д 212.178.13.

Вітаємо наших колег!

Вчений ОмГТУ взяв участь в Міжнародному конгресі в Китаї

Професор Валерій Трушляков представив на 13м Міжнародному конгресі з виробництва та управління (GCMM 2016, 28-30.11.2016) в місті Чженчжоу (Китай) два доповіді від ОмГТУ.

Організатори конгресу виступили Університет Чженчжоу (Китай) і Міжнародна асоціація прикладних досліджень та виробничих технологій за участю Vellore institute of technology University (Індія), Queensland university of technology (Австралія).

Культурна програма конгресу передбачала відвідування Шаолиньского монастиря.

Організаційним результатом поїздки Трушлякова В.І. стало створення умов для подальших контактів з університетом і можливостей подальшого регулярного участі співробітників ОмГТУ.

Команда студентів кафедри АВіРС взяла участь у Всеросійській олімпіаді в 2016 р

Вітання

нагороди

1 липня 2016 року у засіданні Вченої Ради університету завідувачу кафедри "Авіа-та ракетобудування" А.Б. Яковлєву за довготривалу і бездоганну роботу з підготовки кадрів для аерокосмічної галузі вручена нагорода Федерації Космонавтики Росії - медаль «М.К. Янгель ».



Янгель »

Омський технічний університет розпочав підготовку фахівців для космодрому «Східний»

Кафедра «Авіа-та ракетобудування» приступила до підготовки випуску фахівців (інженерів і магістрів) для космодрому «Східний».

Про це та про дещо ще дивіться в інтерв'ю завідувача кафедри А.Б.Яковлева в програмі «Новий ранок» на 12 каналі "ДТРК-Омськ" тут >>>> ( "Гості" ефір від 12.02.2016)

Інженер в галузі ракетобудування - професія почесна!

Ролик про професії інженера-ракетобудівника, підготовлений кафедрою «Авіа-та ракетобудування» спільно з кафедрою «Дизайн і технології медіаіндустрії» завоював став кращим в міському конкурсі профессиограмм.

Відео «Професія. Інженер в галузі ракетобудування »можна подивитися тут >>>>

Кафедра «Авіа-та ракетобудування» в числі переможців конкурсу «Авіабудівник року 2014»

Кафедра «Авіа-та ракетобудування» в числі переможців конкурсу «Авіабудівник року 2014»

Омський державний технічний університет увійшов до числа переможців у номінації «За підготовку нового покоління фахівців авіабудівної галузі серед ВНЗ» в конкурсі «Авіабудівник року 2014» з проектом «Освітній комплекс з підготовки висококваліфікованих інженерних кадрів для підприємств авіаційної промисловості».

Нагородами були відзначені: 1 місце - Московський авіаційний інститут - національний дослідницький університет (МАІ); 2 місце - Самарський державний аерокосмічний університет ім. акад. С.П. Королева; 3 місце - Омський державний технічний університет.

Серед засновників конкурсу: некомерційне партнерство «Союз авіавиробників», ВАТ «Об'єднана двигунобудівного корпорація», ВАТ «Вертольоти Росії», ВАТ «Об'єднана авіабудівна корпорація», ФГУП «ЦАГІ».

Церемонія нагородження переможців та лауреатів конкурсу пройшла 5 жовтня 2015 року в Центрі міжнародної торгівлі в Москві.

Авторитетної конкурсною комісією, що складається з керівників підприємств авіапрому під головуванням Бориса Сергійовича Альошина (Генерального директора ЦАГІ) і Коптєва Юрія Миколайовича (колишнього керівника Російського космічного агентства) гідно оцінений внесок ОмГТУ і кафедри «Авіа-та ракетобудування» (АВіРС) в підготовку кадрів для підприємств авіаційної промисловості.

Більш докладно можна прочитати в газеті "Омський Політехнік" (стор. 10) >>>>

Кращі випускники кафедри АВіРС будуватимуть «Ангару» в Омську

Кращі випускники кафедри АВіРС будуватимуть «Ангару» в Омську

Кафедра «Авіа-та ракетобудування» спільно з базовою кафедрою ОмГТУ на ПО «ПОЛІТ» виграли конкурс підтримки програм «Нові кадри ОПК» з проектом «Центр підготовки висококваліфікованих інженерних кадрів з випереджаючим технологічним рівнем підготовки для виробництва ракет-носіїв сімейства« Ангара »». Вітаємо безпосередніх учасників - завідувача кафедри АВіРС Яковлєва А.Б., завідувача базовою кафедрою «Технологія виробництва літальних апаратів» на ПО «Політ» Іванова М.М., співробітників кафедри АВіРС Вавилова І.С. і Лукьянчіков А.І., які висунули центральну ідею і підготували основну частину заявки на конкурс. Кафедра «Авіа-та ракетобудування» продовжує впровадження основного принципу якісного освітнього процесу - випереджальну підготовку студентів, адаптованих під виробничі потреби підприємств-споживачів кадрів.

В майбутньому планується розвинути Центр для потреб всіх підприємств системи Роскосмосу.

Про тязі до зірок і польоти уві сні і наяву. Чи хочуть наші діти в космос? Розмова з представниками трьох поколінь в новому випуску "Батьки і діти" омський канал "Поступ" (ТелеОмск- акме).

Учасниками цього випуску стали старший викладач кафедри "Авіа-та ракетобудування" Ольга Прусова і космонавт-оміч Ю.Ф. Ісаулов.

див. посилання >>>>

Телерепортаж про відвідування заступником Голови Уряду Д.О. Рогозіним омського аерокосмічного підприємства ПО "Політ", що випускає ракети-носії сімейства "Ангара", і Омського державного технічного університету

див. посилання >>>>

Про великої історії російської космічної галузі та про те, яке місце в ній займає Омськ дивіться на омському каналі "Поступ" (ТелеОмск- акме)

Найближчим часом дивіться на омському каналі "Поступ" (ТелеОмск- акме) спеціальний випуск інтелектуального шоу "Дивне поруч. Омська версія", присвячений Дню космонавтики (ефір ТБ від 10 квітня).

Учасниками цього випуску стали аспіранти кафедри "Авіа-та ракетобудування" факультету транспорту, нафти і газу ОмГТУ: Михайло Дронь, Ольга Прусова і Костянтин Жариков. В якості запрошених гостей-наймудріших виступили завідувач кафедри "Авіа-та ракетобудування" А.Б. Яковлєв і космонавт-оміч Ю.Ф. Ісаулов.

див. посилання >>>>

Напередодні 12 квітня вийшов номер газети "Омський політехнік",

в якій дві статті присвячені кафедрі "Авіа-та ракетобудування".

Читайте:

Олексій Яковлєв: Дівчат на ракетні спеціальності приваблюють хлопці >>>>

Слово про Трушлякове: нарис про професора кафедри "Авіа-та ракетобудування" >>>>

Шановні викладачі, студенти, випускники факультету, партнери!

12 квітня ми відзначаємо День космонавтики, день, коли перший космонавт Юрій Олексійович Гагарін побував на земній орбіті. Ці 108 хвилин стали першим кроком на шляху освоєння людством космосу. Ми пишаємося, що цей крок зробив саме радянська людина!

У цей день привітання приймають не тільки космонавти і творці космічних кораблів, а й усі ті, хто зацікавлений у вдосконаленні та розвитку космічної галузі: викладачі, студенти.

Нехай всі задумані ідеї збуваються, нехай життя буде яскравою і щасливою!

Через терни до зірок!

Колектив кафедри АВіРС


19 березня 2015 р рамках заходу "Вахта Героїв Вітчизни" в Омський державний технічний університет приїжджав герой РФ генерал-майор Ісаханян Геворк Анушавановіч (командир 234-го гвардійського парашутно-десантного полку). Для нього була проведена екскурсія по навчальним аудиторіям і лабораторіям кафедри "Авіа-та ракетобудування".

Після екскурсії Геворк Анушавановіч зустрівся зі студентами 1-2 курсу, які навчаються в ОмГТУ на військовій спеціальності (майбутніми офіцерами ракетних військ стратегічного призначення), розповів про свій життєвий шлях, бойової службі в Афганістані і Чечні, про свою роботу з патріотичного виховання молоді, про сучасний положенні у вітчизняній армії, про РФ і України.

На прохання студентів Геворк Анушавановіч повідав, за що йому було присвоєно звання героя РФ. В ході зустрічі студенти ставили питання про складне міжнародне становище РФ, цікавилися перспективами переозброєння Російської армії.

Зустріч на студентів справила велике враження: "... постояти поруч з Героєм РФ, наживо поспілкуватися з ним було дуже цікаво" - ділилися студенти враженнями на наступний день після зустрічі. Геворк Анушавановіч став для студентів живим прикладом того, як варто будувати своє життя.

Після зустрічі зі студентами, Геворк Анушавановіч поспілкувався з викладачами кафедри "Авіа-та ракетобудування", поділився досвідом патріотичного виховання молоді, вказав, на що необхідно робити акцент у виховній роботі.

Зустріч мала великий вплив як на студентів, так і на викладачів ОмГТУ, що показало важливість і необхідність подібних заходів.

24 лютого 2014 р студент групи РН-410 взяв участь

в Обласному пісенно-поетичному конкурсі, присвяченому пам'яті ВВВ

Студент групи РН-410 Малий Олександр Сергійович взяв участь в Обласному пісенно-поетичному конкурсі, присвяченому пам'яті про події та людей Великої Вітчизняної війни «Ми з ними йшли дорогою війни ...», пройшов 24 лютого 2014 року в бібліотеці ім. О.С.Пушкіна. Малий Олександр взяв участь у складі групи Avalanche разом з Госс Людмилою Давидівна (5 курс) та Ткаченко Іваном Валерійовичем (2 курс). Вони виконали пісню «До побачення, хлопчики» Б.Окуджави. Від ОмГТУ в конкурсі також взяли участь ще три колективи, двоє з яких були нагороджені дипломами 1-ої і 2-го ступеня.
Голова журі Сорока Лариса Миколаївна зазначила, що виступ студентів ОмГТУ справило на неї найбільше враження в порівнянні з іншими вузами м.Києва: «Виступи студентів ОмГТУ були найглибшими, яскравими та незабутніми. Видно було, що хлопці з усією душею готувалися до конкурсу ».
А студент Малий Олександр в слові запропонував проводити подібний конкурс, присвячений Великій Вітчизняній війні, серед вокально-інструментальних колективів вузів м.Києва на базі ОмГТУ, щоб учасники співали не під «мінусовки» пісень, а під живу музику, тоді звучання, сприйняття і враження буде зовсім іншим.

8 лютого 2014 р в БОУ м.Києва «Ліцей № 25» пройшов День російської науки

Аспіранти, магістри та студенти кафедри «Авіа і ракетобудування» взяли участь в урочистому заході, присвяченому святкуванню Дня російської науки, яке проходило 8 лютого 2014 року в ліцеї № 25.
Студенти кафедри «Авіа і ракетобудування» до загальної радості ліцеїстів запустили модель літака, яка виконала фігури вищого пілотажу! Свято пройшло на високому рівні, а учні ліцею отримали можливість дізнатися про досягнення російської і омської науки. Тісна співпраця ліцею та ОмГТУ триває з 2010 року.
В цьому році в проведенні свята взяли участь:
Прусова Ольга Леонідівна, старший викладач каф. АВіРС, Дронь Михайло Михайлович, аспірант каф. АВіРС, Жариков Костянтин Ігорович, аспірант каф. АВіРС, Белькова Маргарита Євгенівна, аспірант каф. АВіРС, студенти: Качурина Катерина Сергіївна і Білоусова Світлана Іванівна (гр. РК-410), Дашевський Артем Олегович і фотки Ілля Сергійович (гр. РН-410).
Висловлюємо надію на продовження успішної співпраці.

Акредитація ООП

02-06 грудня 2013 р кафедра «Авіа-та ракетобудування» проходила експертизу відповідності змісту і якості підготовки учнів і випускників вимогам державних освітніх стандартів (акредитацію окремих освітніх програм) за спеціальностями:

160302.65 - Ракетні двигуни;

160801.65 - Ракетобудування;

160803.65 - Стартові та технічні комплекси ракет і космічних апаратів.

Експертизу проводив професор кафедри 202 «Ракетні двигуни» Московського авіаційного інституту Олександр Іванович коломенцев.

Виписка з ув'язнення з перевірки - «Зміст і якість підготовки учнів і випускників за вказаними спеціальностями відповідає державним освітнім стандартам».

Вітаємо викладацький склад кафедри з успішно пройденою перевіркою!

інформація

На кафедрі «Авіа-та ракетобудування» (НОЦ «Космічна екологія») проводяться семінари за тематикою «Газо-гідродинамічні і тепло-масообмінних процеси в ракетно-космічній техніці». Більш детально дивіться тут >>>

нагороди

30 грудня 2011 року на засіданні Вченої Ради 12-ти працівникам вузу вручалися нагороди Федерації Космонавтики Росії за довготривалу і бездоганну роботу з підготовки кадрів для аерокосмічної галузі.

Відразу шість співробітників, які готують за профілем кафедри «Авіа-та ракетобудування», були удостоєні наступних нагород:

медалями «С.П. Корольов »

Шалай Віктор Володимирович, д.т.н., професор, ректор ОмГТУ, керівник магістерської програми «Ракетно-космічні системи і космонавтика»

Бельков Валентин Миколайович, к.т.н., професор, декан факультету Транспорту, нафти і газу, керівник магістрантів

медалями «В.П. Глушко »

Авер'янов Геннадій Сергійович, д.т.н., професор, завідувач кафедри «Авіа-та ракетобудування»

Гречух Іван Миколайович, к.т.н., доцент, доцент кафедри «Авіа-та ракетобудування»

медалями «Ю.А. Гагарін »

Трушляков Валерій Іванович, д.т.н., професор, професор кафедри «Авіа-та ракетобудування»

Яковлєв Олексій Борисович, к.т.н., доцент, доцент кафедри «Авіа-та ракетобудування».

Вітаємо наших колег!

Вітаємо наших колег

На фото (зліва на право): А.Б. Яковлєв, В. І. Трушляков, І.М. Гречух; нагороди.

Перші на омської землі «Політехнічні читання імені М.Є. Жуковського »

В рамках VI Всеросійського фестивалю науки в Омську пройшли перші «Політехнічні читання імені М. Є. Жуковського».

Організаторами виступили: ВО «Політ» - філія ФГУП «ГКНПЦ ім. М.В. Хрунічева »; Омський державний технічний університет; Омський авіаційний коледж ім. Н.Є. Жуковського.

Захід включав два етапи:

25 листопада 2011 року у Омському авіаційному коледжі ім. М. Є. Жуковського;

1 грудня 2011 року в Львівському державному технічному університеті.

Мета заходу: виявлення найбільш обдарованих і підготовлених учнів і надання їм умов для плідної інтелектуальної діяльності. За результатами конкурсу школярам вручалися цінні призи - сертифікат на безкоштовне навчання на підготовчих курсах ОмГТУ (по 1 предмету на вибір), зовнішній HDD, DVD-плеєр.

На фото учасники заходів (зліва на право): професор В.І.Трушляков; проректор по УР А.В.Мишлявцев; В.І.Трушляков і представники ВО "Політ" С.А.Іванова і І.Ю.Кун; доцент А.Б.Яковлев, космонавт-випробувач Ю.Ф.Ісаулов і В.І.Трушляков.


Знайшли неточність або помилку? Виділіть потрібне місце мишкою і натисніть Ctrl + Enter. Дякуємо!

55.ru/?
Чи хочуть наші діти в космос?
Знайшли неточність або помилку?