Онлайн-освіта в глобальному тренді, що не відставайте!

  1. Зростаючий попит і популярність онлайн-програм навчання
  2. ЄС схвалює нововведення
  3. Роботодавці теж вітають
  4. У чому інтерес жителів Росії

Ви вирішили отримати європейське вищу освіту по інтернету? Ви задумалися про другу вищу, і хотіли б його отримати, не кидаючи роботу? Не турбуйтеся, ви в глобальному тренді, у вас все вийде. Ви вирішили отримати   європейське   вищу освіту по інтернету

Зростаючий попит і популярність онлайн-програм навчання

Швидше за все, ви цього не помітили, але в світовій вищій школі вже відбулася революція. Почалося все в Сполучених Штатах. В останні 15 років американські інвестиційні фонди і університети активно вкладали кошти в систему онлайн-освіту. У підсумку, в період 2000-2008 рр. кількість студентів в ній збільшилася в півтора рази. Далі зростання продовжилося, до 2013 року число онлайн студентів досягло 5 500 000 чоловік.

В даний час вже можна говорити про повністю сформованої нової структурі вищої школи з усіма необхідними атрибутами: акредитацією, національними агентствами, інформаційними порталами та ін.

Онлайн-навчання охопило буквально всі рівні, починаючи від невеликих коледжів і закінчуючи всесвітньо відомими університетами. Сьогодні навіть такі авторитетні і престижні вузи, як Стенфордський університет і Массачусетський технологічний інститут пропонують свої онлайн програми.

Європа трохи відстала, тут ситуація докорінно починає змінюватися тільки з 2012 року. У період з 2012 по 2015 рік кількість онлайн студентів зростає на 15-20% в рік, зростання пропозицій досягає 40%. В даний час, за даними Studyportals, більше 500 європейських інститутів надають онлайн-курси і програми дистанційного навчання.

ЄС схвалює нововведення

Керівні органи ЄС позитивно ставляться до масового впровадження онлайн навчання. Дистанційне навчання робить вищу освіту доступнішою, - це "важливий відповідь на поточні освітні проблеми, здатний значно вплинути на наш освітній ландшафт", - стверджує генеральний секретар Європейської асоціації дистанційних навчальних закладів (EADTU) Піт Хендерік.

Роботодавці теж вітають

фахівці , Які отримали онлайн освіту, успішно займають вакансії в бізнесі, державних структурах і в науковому середовищі. "В останні роки кількість кандидатів на роботу зі ступенем бакалавра онлайн швидко збільшилася ... і визнання їх ступенів роботодавцями стало повсюдним" - зазначає Еміль Гергов, член європейського Ради з акредитації бізнес шкіл і навчальних програм (Accrediting Council for Business Schools and Programs, Brussels, Belgium ).

У чому інтерес жителів Росії

Дані статистики свідчать про популярність онлайн навчання в США і ЄС. Сотні тисяч людей самого різного віку і соціального стану щорічно проходять фінальне тестування і отримують довгоочікувані сертифікати про вищу освіту. Все це добре, але виникає резонне питання: чи є від цього користь громадянам Росії?

Звичайно є! Користь обумовлена ​​самим принципом електронного навчання. Для надходження на онлайн курс не потрібно громадянства країн ЄС, не потрібні візи, не потрібні долари і євро для проживання за кордоном. До речі, і саме навчання коштує значно дешевше, ніж традиційна форма. Наприклад, курс в швейцарському Swiss eLearning Institute коштує близько 500 дол., що цілком доступно для наших громадян.

В цілому переваги європейського диплома очевидні, але до недавнього часу росіян істотно обмежував мовний бар'єр. Для зарахування в переважна більшість вузів потрібна англійська на рівні TOEFL або IELTS, що далеко не так просто (і зовсім не безкоштовно). Однак сьогодні вже з'явилася можливість пройти курс європейської вищої бізнес школи російською мовою! Наприклад, в тому ж Swiss eLearning Institute російську мову входить в список мов, на яких ведеться викладання.

Підводячи підсумки, слід підкреслити унікальність відкрилася можливості. Вперше за всю історію країни європейську вищу освіту стало доступним не тільки еліті, але і звичайним громадянам. Робота, сім'я, діти, обмежені можливості більше не перешкода на шляху до найсучасніших компетенцій і престижного диплому.

Ви задумалися про другу вищу, і хотіли б його отримати, не кидаючи роботу?
Все це добре, але виникає резонне питання: чи є від цього користь громадянам Росії?