Онук Галича 20 років приховував спорідненість з бардом

  1. вагончик рушить
  2. материнська ревнощі
  3. За руку з Германіка

На могилу знаменитого діда Павло прийшов лише раз

У нинішньому році виповниться 35 років з дня смерті Олександра ГАЛИЧА. Онук барда, поета і драматурга Павло, став актором. Він грає в Театрі імені Єрмолової і знімається в серіалах. За його плечима роботи в довгограючих телевізійних проектах «Солдати», «Універ», «Моя улюблена відьма», «Одного разу в Ростові» та інших. Про знаменитого діда, сімейні таємниці і своїх ролях Павло ГАЛИЧ розповідає вперше.

Паша народився через шість років після смерті діда і до 20 років носив прізвище батька - Старостін. У Школі-студії МХАТ до четвертого курсу не знали, що він - онук того самого Галича: не хотів, щоб у нього тикали пальцем. І лише репетируючи дипломну роботу, розкрив карти.

- На цьому наполягла моя мама - актриса Олена Архангельська. Вона хотіла, щоб прізвище її батька тривала. Тому, змінюючи в 20 років паспорт, я став Галичем, - поділився Павло. - Звичайно, про діда я багато чув від мами і нині покійної бабусі. Та часто повторювала, що я фігурою на нього схожий - такий же високий і худорлявий. Бабуся мене дуже любила, а от з дідусем у неї були складні відносини. Вони одружилися на початку війни, а в кінці - розлучилися. Дід умовляв бабусю зберегти дружні відносини хоча б заради дочки. Але Валентина Дмитрівна не бажала нічого чути.

Паша з мамою - актрисою Оленою Архангельська

вагончик рушить

З першою дружиною Валею Олександр Галич познайомився під Ташкентом у фронтовому московському пересувному театрі. Чарівна випускниця Вахтанговського училища, яка під час навчання постійно конкурувала з однокурсницею Людмилою Целіковською, швидко полонила Олександра. Вони обидва грали у виставі «Хлопець з нашого міста» і тут же закохалися один в одного. Але не змогли надовго зберегти відносини. Одного разу Архангельська дізналася, що чоловік її зрадив, і твердо вирішила розлучитися з благовірним. Але офіційно розлучилися, коли Валентина зібралася заміж за актора Малого театру Юрія Аверіна.

- Нестачі в чоловічій увазі бабуся ніколи не знала. Вона закрутила голову половині Москви, - посміхається Павло. - Наприклад, режисерові Леоніду Гайдаю і поету-пісенника Михайла Львівському, автору незабутніх рядків «Вагончик рушить, перон залишиться». Ці вірші частково присвячені моєї бабусі. До речі, коли їй хтось із знайомих приносив книги Галича, вона демонстративно заявляла: «Мені вони не потрібні, не хочу їх читати». І тим не менше вона їх зберігала і потайки гортала. Своїм дідом я вважаю і бабусиного чоловіка Юрія Аверіна.

Справжнє прізвище метра - Гінзбург. ГАЛИЧ - літературний псевдонім, складений з букв його прізвища, імені та по батькові

Творча доля цього народного артиста склалася непросто, а під кінець життя через важку хворобу йому ампутували ногу.

Що ж стосується рідного діда, Олександра Галича, то Павло вважає, що його твори і зараз дуже актуальні:

- Олександр Аркадійович не боявся і за радянських часів говорити правду, його багато хто боявся. Шкода, що його все рідше перевидають. Дід похований у Франції російською кладовищі Сент-Женев'єв-де-Буа в Парижі. На його могилі я побував лише раз, років десять тому. Як відомо, місце під кладовище на 100 років взяв в оренду цар Микола II. Там спочивають багато емігрантів з Росії, в тому числі Андрій Тарковський і Рудольф Нурієв. Віковий термін закінчується, і, якщо наша країна знову не сплатить землю, французи почнуть ховати на цьому місці своїх.

Павло (ліворуч) з другом Іллею Файнберг на заняттях театрального гуртка в літньому таборі. фото: facebook.com

материнська ревнощі

Щойно отримавши диплом артиста, Павло потрапив в серіал «Солдати». У цьому проекті в ролі рядового Лаврова він знімався протягом трьох років, став впізнаваним.

- Під час зйомок я першим з молодих артистів купив машину, - продовжує Галич-молодший. - Поки всі інші бухали, я збирав. З тих пір у мене змінилося чотири «тачки». Зараз їжджу на «BMW».

А ще під час зйомок в «Солдатах» Паша зустрів майбутню дружину:

- Ми познайомилися в нічному клубі, куди я зайшов, щоб розвіятися. Ксенія там працювала адміністратором. Весілля зіграли красиву, в ресторані, замовили банкет на 40 чоловік. Дружина на той момент вже чекала дитину. Вона взяла моє прізвище і з Мельохіна перетворилася в Галич. Скоро їй виповниться 24. А у нас вже двоє малюків. Синові Данилу вісім місяців, а доньці Соні восени буде три рочки. Дружина зараз закінчує Московський університет дизайну і технології, крім того, працює.

- З житлом батьки допомогли?

- Так. Живемо біля метро «Сокіл» в квартирі моєї мами. А вона переселилася туди, де раніше мешкала моя бабуся.

Молоді актори Олександр Фіронов, Іван Моховик, Павло ГАЛИЧ і Антон Ельдар на зйомках серіалу «Солдати» (фото: kino-teatr.ru )

- Ваша мама відразу визнала невістку?

- Мама така людина, яка ніколи і нікого не визнає. Напевно, в ній грає материнська ревнощі. Вона і зараз не дуже-то спілкується з Ксенією. Зате я зі своєю тещею дружу!

- До речі, а як склалося особисте життя дочки Галича?

- З моїм батьком, журналістом і фотокореспондентом Павлом Старостіним, мама розлучилася, коли я був ще зовсім маленьким. Потім ще раз вийшла заміж, за режисера Володимира Монахова - він до Марка Захарова, з 1967 по 1971 роки, очолював «Ленком». Вони теж швидко розлучилися, дітей не нажили. Мама впритул зайнялася мною. Я вчився у єврейській спецшколі і швидко зрозумів, що повний гуманітарій: з фізики, хімії та математики у мене нульові знання. Я з дитинства любив вірші, хоча до пори до часу і гаркавив, читаючи їх.

З донькою Сонею

- Зате, напевно, в любові досягли успіху?

- У перший раз поцілувався на семінарі в тій самій єврейській школі, коли мені було 13 років. А в дев'ятому класі стався перший секс з випадковою подружкою. А потім завів постійну дівчину. Її звали Катерина. Але ми з часом розійшлися, як у морі кораблі. Мабуть, я їй не підходив. У нас закінчилися відносини, коли я навчався на першому курсі в Школі-студії МХАТ, більше двох років були разом. Зараз вона заміжня, народила двох дочок, але ми вже не спілкуємося. До одруження я був ловеласом, любив легкі відносини.

- Від армії відкосили?

- «відкосити» - невірне слово. Правильніше сказати: отримав законну відстрочку. Раніше діяла стаття, що, якщо ти єдиний годувальник в сім'ї, можеш не служити. У мене ж мама пенсіонерка, ось і отримав можливість не призиватися. Взагалі після зйомок в «Солдатах» з'являлися думки, що, може, й справді піти віддати борг батьківщині. Але з'явилися дружина, діти.

З дружиною Ксенією

За руку з Германіка

- Чому прийшли в Театр Єрмолової? Успішні студенти школи-студії після випуску залишаються під крилом Олега Табакова в МХТ.

- Табаков і його команда - це окрема каста, хоча я в ній вчився і вважаю своєю альма-матер, але у мене з ними не склалися стосунки. Олег Павлович не потрапив до мене на дипломний спектакль «Одруження Бальзамінова», де я виконав головну роль. У той день, коли він повинен був прийти на репетицію, я підвернув ногу. Якийсь рок мене відвів від МХТ і направив в інші русла. Нещодавно в моєму рідному Театрі Єрмолової змінилося начальство. Новим художнім керівником став Олег Меньшиков. Так що всі надії на нього. Може, і зарплата нарешті почне зростати.

- Чули, ви знайомі з Валерій Гай Германіка. Чому не знімаєтеся у неї?

- Познайомилися ми років п'ять тому, коли її ніхто не знав. Виявилися на сусідніх кріслах в літаку, коли летіли на фестиваль «Кіношок» в Анапу.

З дружиною Ксенією

Я дуже боюся літати, і Лера мене всю дорогу заспокоювала, тримала за руку. Потім разом з пляжу гуляли, купалися, випивали. Відразу скажу: роману у нас не було. Ми просто подружилися. А що стосується роботи, то не хочу їй дзвонити і напрошуватися.

- Романи з партнерками по зйомках і сцені у вас траплялися?

- Чи не романи, а невелика закоханість. Одного разу в сцені поцілунку я, як би це висловитися, перейшов кордон. Мені хотілося, а їй, мабуть, немає. За що і дістав ляпаса.

- Слідом за дідом вірші або музику не пишете?

- Ще не пробило. Дід у мене теж спочатку був артистом і тільки потім почав щось вигадувати. Я граю на гітарі, співаю. Починав-то в дворових компаніях. Іноді виконую пісні діда. А ще обожнюю групи «Баста», «Каста» і іноді - «ДДТ».

З житлом батьки допомогли?
До речі, а як склалося особисте життя дочки Галича?
Від армії відкосили?
Чому не знімаєтеся у неї?
Романи з партнерками по зйомках і сцені у вас траплялися?
Слідом за дідом вірші або музику не пишете?