За 10 днів до офіційного відкриття "Слов'янського базару" у Вітебську організатори фестивалю відповіли на питання журналістів в Мінську і поділилися деякими фактами і цифрами, що стосуються підготовки та проведення всього заходу. Свої запитання учасникам прес-конференції першого заступника міністра культури Республіки Білорусь Володимиру Рилатко, а також директору Дирекції фестивалю "Слов'янський базар" у Вітебську Родіону Бассу поставив і кореспондент www.interfax.by .
З чого складається "фестивальна скарбничка"?
Бюджет "Слов'янського базару" складається з трьох частин: доходів від продажу квитків на концертні заходи, дотацій з фонду президента Республіки Білорусь, а також надходжень з фонду Союзної держави. За словами першого заступника міністра культури Республіки Білорусь В. Рилатко, сума грошей, що виділяються з фонду Союзної держави на підготовку і проведення фестивалю, цього року не змінилася в порівнянні з минулим періодом. "Вона склала 24 896 000 російських рублів, з яких 9 300 000 - російська частина, а 15 596 000 - білоруська", - заявив В. Рилатко.
На питання журналістів, чому в цьому році квитки на "Слов'янський базар" не такі вже й дешеві, директор Дирекції фестивалю Родіон Басс відповів, що, у зв'язку зі всесвітнім подорожчанням, оргкомітет заходу був змушений підвищити ставки на квитки. У приклад були наведені варіанти розміщення гостей "Слов'янського базару" в одній з вітебських готелів: у порівнянні з минулим роком вартість оренди готельних номерів на добу збільшилася на 69-110% залежно від номерного класу. "Не кажучи вже про транспорт і гонорарах", - зазначив Р. Басс.
На сьогоднішній день продано близько 70% квитків на всі концертні заходи. Найгірше продаються квитки на нічні концерти, найкраще - на концерти, що починаються о 18.00. Однак організатори фестивалю сподіваються, що за тиждень до початку "Слов'янського базару" їм вдасться реалізувати решту 30% квитків.
Хто не приїде на "Слов'янський базар"?
Чи не приїде на "Слов'янський базар" американський кіноактор Дольф Лундгрен, який планував відвідати фестиваль ще тижнем раніше. На питання про те, з яких причин він так і не відвідає захід, Родіон Басс відповів, що це невідомо. Пропозиція по приїзду Лундгрена в Вітебськ надійшло від однієї продюсерської компанії з Москви. "Але, як то кажуть, на все безкоштовне віриться насилу", - зазначив Р. Басс. Крім того, на "Слов'янський базар» не прибудуть Михайло Шуфутинський, Ірина Аллегрова і Аліса Фрейндліх, у яких в липневі місяці або занадто щільні графіки роботи, або довгоочікуваний відпочинок.
Зате одним з найпопулярніших гостей "Слов'янського базару" стане переможець "Євробачення-2009" Олександр Рибак, який відвідає фестиваль на час першого гала-концерту. Організатори фестивалю зазначили, що разом з Олександром до Вітебська прибуде делегація з 10 осіб, серед яких 3 танцюриста і 2 продюсера з Норвегії та 3 продюсера з Москви. Райдер співака трохи здивував представників дирекції фестивалю. "Коли московський офіс" Universal Music Russia "виставив нам райдер співака, ми трохи здивувалися, - розповів Р.Басс. - Не те щоб ми побачили щось нездійсненне, але в те, що все це знадобиться Олександру, віриться насилу. По відгуками мінських колег, які брали Рибака в кінці травня, він дуже невибагливий і скромний. Здавалося, що "Кока-кола" - це все, що йому потрібно. Однак, незважаючи на довгий список необхідних Олександру речей, його райдер в порівнянні з райдером Мадонни - ще дуже навіть нічого ".
З гостей фестивалю також можна відзначити бельгійську поп-діву з діапазоном голосу в 4,1 октави Лару Фабіан, а також німецьку солодкоголосу співачку Сару Коннор. На підмостках "Слов'янського базару" відбудуться виступи представників російського шоу-бізнесу "старої закалки" - Миколи Баскова, Філіпа Кіркорова, Валерія Леонтьєва, Сосо Павліашвілі, Софії Ротару, Лайми Вайкуле і Раймонда Паулса. Повна програма фестивалю доступна на офіційному сайті .
Чим здивують нас організатори?
Здивують обов'язково. За словами Родіона Басса, на час "Слов'янського базару" Вітебськ стане не тільки Східноєвропейсько культурною столицею, а й всесвітнім фестивальним містом. Сценографія конкурсу в цьому році буде в 2 рази дорожче, а кількість артистів в 2 рази більше, ніж в минулому році. Прямі ефіри практично всіх концертів фестивалю можна буде побачити на телеканалах "Перший", "Беларусь ТВ" (Білорусь), а також "РТР-Планета".
Крім концертів, оргкомітет фестивалю обіцяє всім гостям "Слов'янського базару" понад 70 виставок і творчих вечорів. А на невеликому клаптику вітебського Арбата перед Дирекцією фестивалю буде відкрита алея зірок, на якій з'являться імена володарів спеціальної нагороди президента Республіки Білорусь "Через мистецтво до миру і взаєморозуміння", яка вручається на "Слов'янському базарі". Володарями премії вже стали Андрій Петров, Олександра Пахмутова, Алла Пугачова і Софія Ротару. Ім'я чергового лауреата поки тримається в таємниці.
Цифри "Слов'янського базару-2009"
- 70 країн взяли участь у фестивалі за весь час його проведення.
- 34 країни візьме участь у фестивалі цього року.
- 17 країн візьме участь в конкурсі естрадної пісні "Вітебськ-2009".
- 14 молодих людей і 3 дівчини стануть конкурсантами дорослого конкурсу естрадної пісні "Вітбеск-2009".
- 2 нові країни візьмуть участь у фестивалі (Бразилія і В'єтнам).
- 21 концерт пройде на сцені Літнього амфітеатру.
- 1 000 000 000 білоруських рублів планує заробити оргкомітет фестивалю.
- 51% - планований рівень прибутковості "Слов'янського базару-2009".
Хто не приїде на "Слов'янський базар"?
Чим здивують нас організатори?