Особиста картка обліку видачі засобів індивідуального захисту: правила заповнення, зразок бланка

  1. Що це за документ
  2. уніфікована форма
  3. Коли заводиться картка
  4. порядок заповнення
  5. Порядок обліку та термін зберігання

Життя і здоров'я кожного співробітника на робочому місці охороняються державою і керівництвом підприємства Життя і здоров'я кожного співробітника на робочому місці охороняються державою і керівництвом підприємства.

Контролюючі органи суворо стежать за дотриманням техніки безпеки і норм охорони праці на виробництві. У число обов'язкової для заповнення документації входять індивідуальні картки обліку засобів індивідуального захисту (ЗІЗ).

Зміст статті

Що це за документ

Від наявності протигазів, спеціальних костюмів та інших засобів індивідуального захисту часто залежать здоров'я і навіть життя працівника. Підприємство зобов'язане видавати ці кошти кожному співробітнику, якщо виконання службових обов'язків навіть у малому ступені загрожує здоров'ю.

Документально підтвердити факт видачі спецзасобів керівництво може за допомогою особистої картки.

Вона є головним інструментом контролю засобів індивідуального захисту, дозволяє оцінювати кількість, якість видаваних ЗІЗ і терміни їх шкарпетки.

Періодичність видачі визначається виходячи із специфіки і особливостей виробництва. Для кожної галузі існують профільні нормативи. Відстежити дотримання цих термінів і нормативів на кожному підприємстві і його конкретних ділянках можна за допомогою цих же карток, вони забезпечують коректний облік періодичності видачі кожного засобу і його стан.

уніфікована форма

Бланк картки офіційно затверджений. Згідно "Галузевих правил забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту» (затв. Наказом Міністерства охорони здоров'я РФ від 01.06.2009 N 290н) для всіх співробітників, чия трудова діяльність пов'язана з використанням засобів захисту, заводяться окремі особисті картки обліку їх видачі . Цим же законом було змінено старий бланк.

Використання радянського зразка МБ-6 вважається порушенням.

В окрему форму виділили форму здачі ЗІЗ назад на склад В окрему форму виділили форму здачі ЗІЗ назад на склад. У картці видачі спецзасобів на руки змінилася переважно оборотна сторона: перейменована друга колонка (раніше вона називалася «ГОСТ, ОСТ, ТУ, Сертифікат відповідності», тепер вона носить назву «№ сертифіката або декларації відповідності»), а колонка ціни ЗІЗ стала необов'язковою.

У новій формі колонка «вартість» заповнюється за бажанням керівництва. Вибір форми картки (з графою цін або без неї) затверджується керівництвом підприємства. Для спрощення бухгалтерського обліку в більшості випадків графа цін залишається незайманою.

Коли заводиться картка

Документація заповнюється, коли співробітник вступає на посаду, пов'язану з обов'язковим використанням засобів особистого захисту Документація заповнюється, коли співробітник вступає на посаду, пов'язану з обов'язковим використанням засобів особистого захисту. Якщо посаду працівника змінюється, або він переходить на іншу ділянку - перелік обов'язкових до видачі захисних засобів змінюється. У картку вносяться відповідні позначки.

Список ЗІЗ для кожного співробітника визначається виходячи з галузевих нормативів: враховується професія, рівень і класифікація небезпечних факторів і впливів. Це можуть бути:

  • спецодяг;
  • протигази;
  • спецвзуття;
  • лицьові щитки;
  • беруші;
  • рукавиці;
  • страхові пояса і т. п.

Робота в програмі 1С з даними про спецодяг і ЗІЗ представлена ​​на наступному відео:

порядок заповнення

В особовій картці зберігається повна інформація про працівника:

  • ПІБ співробітника;
  • займана посада;
  • номер в табелі згідно з відомістю;
  • ділянку;
  • підлога;
  • зростання і розмір ЗІЗ;
  • дата вступу на посаду або її зміни.

Тут ви можете безкоштовно скачати бланк і зразок даного документа

При внесенні даних у картку комірник зобов'язаний знати галузеві норми і стандарти (скільки і чого належить в рік кожному співробітникові). У кожній професії і на кожній дільниці робіт засіб індивідуального захисту служить працівникові певний обмежений нормативами термін. Відповідно до затвердженого плану комірник контролює час використання спецзасоби і замінює його після закінчення цього терміну.

Порядок обліку та термін зберігання

У картці вказаний повний перелік ЗІЗ, який видавався співробітнику на руки. Під отриманням кожного предмета працівник розписується в отриманні особисто. У ній же вказується причина списання кожної одиниці (природна амортизація, повернення на склад, форс-мажорні обставини).

Картки візуються начальником дільниці і зберігаються у комірника. Їх прийнято складати в алфавітному порядку в окремі для кожної ділянки папки.