Особливості чоловічого виховання

Як відомо, тато не мама, тому прояв батьківської любові і турботи істотно відрізняється від материнської. Материнська любов носить спочатку генетичний характер, а батьківська любов предметна, вона більше спрямована на досягнення дитини. Батько - це провідник у світ соціальних відносин. Уже з перших днів життя він поступово починає навчати малюка життєвим цінностям і стосовно світу в цілому.

Вплив батьківського увагу особливо яскраво можна відстежити на виховному процесі хлопчика. Батько знайомить сина з існуванням певних соціальних стандартів, пояснює йому систему життєвих цінностей і умови досягнення бажаних результатів. Особистість хлопчика розвивається і формується під впливом думки оточуючих його людей.

Даючи оцінку діям дитини, батько вчить його бачити себе і свої успіхи з боку через призму тих чи інших цінностей. Не випадково існують певні відмінності у вихованні дівчаток і хлопчиків. Часто можна чути, як в зверненні до маленької дитини уживаються вирази типу - «Не плач - ти ж чоловік», «терпи - ти ж мужик» і т.д. Таким чином, у дитини формують певний тип чоловічої поведінки позбавлений емоційного елемента. Хлопчик вже з раннього дитинства повинен відповідати певним соціальним нормам.

Батько виступає для хлопчика зразком поведінки в великому життєвому просторі, навіть якщо цей зразок далеко не відповідає ідеалу. Батько, в процесі спілкування з дитиною, на підставі своїх знань, умінь, навичок, досвіду передає йому інформацію про певні життєві ситуації і манеру реагування на них. Такий виховний процес формує у дитини уявлення про чоловічу субкультуру, а також про розподіл соціально-статевих ролей і обов'язків у повсякденному житті.

Прийнято вважати, що в ранньому дитинстві вихованням дитини повинна займатися виключно мама, а батько в міру дорослішання дитини буде вкладати свою, непосильну лепту в цей трудомісткий процес. Але, як правило, не всі батьки підключаються до процесу виховання, деякі з представників сильної статі вважають, що свою роль в житті малюка вони вже виконали і тепер можуть пожити в своє задоволення. Подібне відсутність виховного вплив батька в більшості випадків призводить до деформації дитячої поведінки, а також системи цінностей і інтересів. Підростаючому хлопчику, складно зрозуміти, які чоловічі риси йому будуть необхідні в тій чи іншій ситуації.

Прямим обов'язком батька є введення сина у дорослий світ соціальних відносин, навчання його самовладання, прийняття рішень, відповідальності за ці рішення. Тільки батько може навчити хлопчика по чоловічому реагувати на різні життєві проблеми, домагатися поставлених цілей, садити дерева, купувати якісні будматеріали на sdc.ua з швидкою доставкою, що б побудувати свій власний будинок. Добротний будинок це в першу чергу візитна картка успішності будь-якого поважаючого себе чоловіка, а вже потім це його фортеця і сімейне вогнище!