Освіта за кордоном для українських студентів

  1. Де краще вчитися українські студенти?
  2. Вимоги для зарахування

Освіта за кордоном для українських студентів

Всього кілька років тому освіту за кордоном виглядало в очах українських сімей недозволеною розкішшю. На даний момент ситуація кардинально змінюється, все більше молодих людей звертаються в компанії, що займаються підбором освітніх програм за кордоном і допомогою в оформленні віз. Причиною тому служить збільшення рівня конкуренції на українському ринку праці, а також прагнення молодих людей влаштуватися в країні з високим рівнем життя. Серед переваг отримання освіти за кордоном можна виділити новітні методики навчання, багату матеріально-технічну базу, тісний зв'язок університетів і роботодавців, можливість стажування та працевлаштування як під час навчання, так і після. Крім того, це можливість зануритися в певну культурну середу, досконало оволодіти одним або декількома іноземними мовами, що, безумовно, буде враховуватися при подальшому прийомі на роботу не тільки в Україні, але і в будь-якій країні світу.

З кожним роком в Харкові з'являється все більше так званих, освітніх агентств. Ці організації займаються допомогою в підборі потрібної освітньої програми, в залежності від уподобань майбутнього студента. Вони постійно підтримують зв'язок з провідними університетами та коледжами країни, розширюють поле діяльності, а також отримують гранти від закордонних навчальних закладів, завдяки чому, студент може отримати значну знижку на освіту. До того ж освітні агентства проводять внутрішні мовні іспити, допомагають в зборі необхідного для вступу і переїзду пакета документів. Це заощадить багато часу. Звичайно, все це можна зробити самостійно, особливо якщо там, куди ви вступаєте у вас є знайомі студенти або випускники.

Де краще вчитися українські студенти?

Вузів, що пропонують освітні програми для українців безліч. Але в ТОПі побажань наших студентів впевнено тримаються Великобританія, Канада, США, Швейцарія та Німеччина. При отриманні освіти за кордоном є можливість заощадити, чим користуються як місцеві студенти, так і іноземці. Західна система освіти передбачає наявність коледжів, закінчення яких дає можливість зарахуватися відразу на 3-й курс університету. При цьому рік навчання в коледжі коштує іноді вдвічі дешевше, ніж в університеті. Так, наприклад, навчаючись два роки за фахом Дизайн в канадському коледжі Fanshawe College (близько 6000 CAD), студент може відразу ж після отримання диплома піти працювати або вчинити на 3-й курс університету, наприклад, Kwantlen Polytechnic University де рік навчання коштує вже майже 12000 CAD. До того ж при наявності ступеня бакалавра, отриманої в українському ВНЗ, студент може надходити на будь-яку спеціальність для отримання ступеня магістра. Справа в тому, що бакалаврат там вважається закінченим вищою освітою і студент має право розширити горизонт своїх знань або отримати додаткову спеціальність.
У США освітня система кардинально відрізняється від української. Абітурієнт вибирає при вступі не певну спеціалізацію, а лише напрямок. Так, наприклад, можна почати навчання з вивчення економіки, а після закінчення першого або другого курсу студент, ознайомившись з основним матеріалом, вибирає більш вузьку спеціалізацію. До того ж кожен студент самостійно вибирає для себе зі списку ті предмети, які йому найбільш цікаві. Фіксовано тільки кількість кредитів, в іншому - повна свобода дій. Таким чином, в дипломі бакалавра буде представлений список пройдених курсів, де крім основних для економіста предметів будуть представлені факультативні, що також збільшує шанси на успіх при працевлаштуванні.

Вимоги для зарахування

У більшості закордонних навчальних закладів основною вимогою є добре знання англійської мови, на якому буде проводитися навчання іноземних студентів і в Німеччині, Італії чи Франції. Для перевірки знань абітурієнтів використовуються міжнародні іспити. Найбільш серйозне визнання в світі мають такі екзаменаційні системи - TOEFL, IELTS і так звані Кембриджські іспити (Cambridge ESOL) для перевірки знання англійської мови. У деяких університетах потрібне знання двох мов, так, наприклад, в Німеччині для вступу в Ludwig-Maximilians-Universität використовується Test DaF для перевірки рівня знань німецької мови. Також іноді необхідно скласти вступні іспити або пройти співбесіду. Але все частіше закордонні університети укладають домовленості з українськими освітніми агентствами, згідно з якими зарахування до ВНЗ є повністю віддаленим і єдине що необхідно для надходження - атестат, диплом бакалавра і сертифікати про успішне проходження мовних іспитів.

Отримання диплому іноземного ВНЗ відкриває перед випускником безліч можливостей для працевлаштування, а сам процес навчання і життя вдалині від батьківщини передбачає розкріпачення особистості і тренування характеру. Серед плюсів такого освіти можна виділити не тільки високий рівень знань і престижність диплома, а ще й необмежену кількість вражень, які студент отримає, осягаючи життя в нового культурного середовища і подорожуючи.

текст: Аліна Откидач

Де краще вчитися українські студенти?
Де краще вчитися українські студенти?