Пам'ятки Великого Устюга: фото з описом

  1. TOP-3 пам'ятки міста Великий Устюг
  2. Вотчина Діда Мороза
  3. Пам'ятник С. Дежнева
  4. Фабрика «Північна чернь»
  5. Чудові храми і церкви
  6. Успенський собор
  7. Собор Прокопія Праведного
  8. Вознесенська церква
  9. Микільська церква
  10. Троїце-Гледенскій монастир
  11. Музеї, пам'ятники та скульптури
  12. Музей давньоруського мистецтва
  13. Краєзнавчий музей
  14. Пам'ятник Єрофій Хабарова
  15. скульптура Водолій
  16. Куди сходити з дітьми в місті Великий Устюг?
  17. Музей новорічної іграшки
  18. Зоосад в вотчині Діда Мороза
  19. Резиденція Діда Мороза

Стародавнє місто, заснований на березі річки Сухона ще в 1207 р - це саме те місце, куди варто поїхати мандрівникам, бажаючим не тільки отримати масу яскравих вражень, а й осягнути душу російської Півночі, перейнятися його неповторним зачаруванням. Пам'ятки Великого Устюга, фото і опису яких ви знайдете в статті, багато в чому унікальні. Місто існує понад 800 років, зберігаючи дивовижну самобутність. На його гербі зображено античний бог Нептун, а в чудовому палаці на одній з вулиць «прописані» Дід Мороз і Снігуронька.

Зміст статті

TOP-3 пам'ятки міста Великий Устюг

Крім приголомшливих церков і соборів, про які ми поговоримо окремо, у міста є ще кілька символів. Побачити ці знакові пам'ятки Великого Устюга слід в першу чергу.

Вотчина Діда Мороза

Вотчина Діда Мороза

  • Графік роботи: щодня, час роботи слід уточнити, зателефонувавши за номером контактного телефону.
  • Телефон: +7 817 385-21-10.
  • Сайт: http://votchina-deda-moroza.ru
  • Адреса: Поселення Марденгское. Добиратися сюди краще на маршрутних автобусах, що відходять від автовокзалу 4 рази на день або на таксі, заплативши близько 200 р.

Зробивши півгодинне подорож в передмістя Великого Устюга, ви опинитеся в світі чудес - казкової вотчині Діда Мороза. Спочатку гостей запросять в чудовий терем, де улюблений персонаж фольклору проживає зі своєю вічно юної онукою. Тут юним і дорослим відвідувачам покажуть Тронний зал, Кімнату подарунків, Комору казок. Продовжиться екскурсія відвідуванням льодовика, де Дідусь Мороз живе жарким літом. Масу вражень дитині подарує прогулянка по Зимового саду - острівця тропіків, обжитому колоритними екзотичними рослинами. Ну і, звичайно, діти зможуть вдосталь кататися з барвисто оформлених гірок, взяти участь в конкурсах і вікторинах, організованих аніматорами.

Пам'ятник С. Дежнева

Дежнева

  • Адреса: Радянський проспект. Зупинка транспорту «Вулиця Луначарського».

Семен Дежнев є, мабуть, найвідомішим уродженцем Великого Устюга. Тому пам'ятник великому мандрівникові і мореплавці, яким багато сучасних вчені віддають лаври першовідкривача Берингової протоки, городяни шанують особливо. Кам'яну статую козацького отамана встановлено на циліндричний п'єдестал. На пілоні за його спиною розміщені барельєфи, що розповідають про епізоди з життя і походах Дежньова, який зробив неоціненний внесок у російську географічну науку.

Фабрика «Північна чернь»

Фабрика «Північна чернь»

  • Графік роботи: виставковий зал працює по буднях, з 10:00 до 15:00.
  • Телефон: +7 817 382-05-10.
  • Сайт: http://www.sevchern.ru
  • Адреса: вул. Угловського, 1. Зупинка транспорту «Фабрика Північна Чернь».

Славу міста майстрів Великому Устюг принесли справжні шедеври з дорогоцінних металів, які вже понад 300 років створюють місцеві майстри. Їх творіння вражають своєрідністю, неповторною тонкістю роботи. Витончені, подчерненние або позолочені столові прилади з клеймом заводу надзвичайно високо цінуються мистецтвознавцями, не раз удостоювалися вищих нагород на престижних міжнародних виставках. В експозиції виставкового залу представлені кращі творіння продовжувачів славних традицій древнього російського ремесла, відродженого в 30-х роках минулого століття знаменитим майстром М. Чирковим.

Чудові храми і церкви

Цінителі витонченої архітектури отримають велике задоволення від огляду приголомшливих храмів Великого Устюга. Більшість церков, зведених кілька століть назад, знаходяться в хорошому стані, хоча і не є нині діючими.

Успенський собор

Успенський собор

  • Адреса: Радянський проспект, 62. Зупинка транспорту «Вулиця Луначарського».

Успенський собор, освячений у 1658 р, є однією з головних визначних пам'яток Великого Устюга. Шедевр російських зодчих має традиційну для храмів XVII в. кубічну форму. Восьмерик основного купола, як і витончені кутові башточки, увінчаний позолоченою цибулинкою з хрестами. Дуже цікава архітектура двухчастной дзвіниці, що має класичну главку і гострий шатровий купол зі шпилем. У склепі собору покоївся прах первосвящеників єпархії, а його стіни прикрашали чудові фрески, частина з яких збереглася до наших днів. В даний час храм, в якому тривають реставраційні роботи, можна оглядати тільки зовні.

Собор Прокопія Праведного

Собор Прокопія Праведного

  • Графік роботи: щодня, з 8:00 до 19:00.
  • Сайт: http://difo1975.cerkov.ru
  • Адреса: вул. Набережна, 57. Зупинка транспорту «Вулиця Луначарського».

Чудовий білокам'яний храм з подчерненнимі куполами, освячений в 1668 р, зведений на місці спочинку Прокопія Праведного, який жив у Великому Устюзі і канонізованого православною церквою в середині XVI ст. Святому, саркофаг з мощами якого зберігається в храмі, приписується кілька чудес. Сьогодні собор є одночасно музеєм і діючою церквою. Обов'язково побувайте тут і огляньте чудовий різьблений іконостас, знову заблищав позолотою після реставрації, проведеної в останнє десятиліття минулого століття.

Вознесенська церква

Вознесенська церква

  • Адреса: Радянський проспект, 86. Зупинка транспорту «Вулиця Луначарського».

Справжньою перлиною архітектури міста вважається напрочуд гарна церква Вознесіння Господнього, освячена в 1648 р Колись прекрасна споруда, в екстер'єрі якого химерно переплітаються традиції візантійських і давньоруських зодчих, прикрашали 11 розділів. Храм вражав сучасників оригінальністю форм, великою кількістю декоративних елементів, кокошников, різьблених розеток, витонченістю фігурних барабанів. Після ряду реконструкцій церква стала пятиглавой, але аж ніяк не втратила своєрідності і чарівності. В даний час в храмі тривають реставраційні роботи.

Микільська церква

Микільська церква

  • Адреса: вул. Набережна, 66. Зупинка транспорту «Вулиця Луначарського».

Дивовижний храм на честь святого Миколая Гостунского - покровителя мореплавців, з'явився в місті на початку XVIII ст., Коли річка Сухона ще була судноплавною, а Великий Устюг вважався великим портом, про що досі свідчить Нептун, зображений на його гербі. Багатоярусна одноглавая церква, як і струнка дзвіниця, увінчана високим шпилем, є чудовим зразком своєрідною устюжской архітектури періоду Середньовіччя. В кінці минулого століття храм був ретельно відреставрований і перетворений в виставковий зал музею етнографії.

Троїце-Гледенскій монастир

Троїце-Гледенскій монастир

  • Адреса: село Морозовіца, вул. Центральна, 122.

Щоб побачити це архітектурне диво, навіть в своєму нинішньому стані не перестає захоплювати, без сумніву, варто виконати чотирикілометровий подорож з міста в село Морозовіца. Зведений у XVIII-XIX століттях монастирський комплекс вражає пишністю Троїцького і Тихвинского храмів. До наших днів збереглися Святі і Північні ворота, сторожова вежа. Обов'язково огляньте чудовий чотириярусний іконостас Троїцького собору, що вражає витонченістю різьблення і унікальними дерев'яними скульптурами.

Музеї, пам'ятники та скульптури

Проблем з проведенням дозвілля у гостей чудового міста не виникне. Мандрівник, вперше приїхав сюди, знайде на що подивитися в місті Великий Устюг, під час прогулянок по тихих вулицях, а туристів, які захоплюються історією і культурою, привернуть експозиції місцевих музеїв.

Музей давньоруського мистецтва

Музей давньоруського мистецтва

  • Графік роботи: щодня, крім понеділка, з 10:00 до 18:00.
  • Вартість квитків: дорослий 100 р., Дитячий 50 р.
  • Телефон: +7 817 382-34-05.
  • Сайт: http://www.ustyug-museum.ru/mus-icons
  • Адреса: Радянський проспект, 84. Зупинка транспорту «Вулиця Луначарського».

Експозиції музею, що представляють величезний інтерес для цінителів филиграни, черноного срібла і фініфті, розміщуються в стінах Вознесенського храму. Під час екскурсії ви зможете ознайомитися з прекрасними колекціями церковного начиння XV-XVIII століть, старовинних прикрас, чудових зразків художнього шиття. Перлинами великого зібрання ікон є образа «Божій Матері Одигітрії Смоленської», «Сень Царських Воріт». Головною цінністю музею фахівці вважають білокам'яний Хрест святого Прокопія. Охочим пропонують взяти участь в майстер-класі іконопису і навіть спробувати власноруч написати образ.

Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей

  • Графік роботи: щодня, крім понеділка, з 10:00 до 17: 300.
  • Вартість квитків: дорослий 100 р., Дитячий 50 р.
  • Телефон: +7 817 382-35-76.
  • Сайт: http://www.ustyug-museum.ru
  • Адреса: вул. Набережна, 64. Зупинка транспорту «Сбербанк».

Обов'язково побувайте в чудовому музеї краєзнавства, заснованому в 1910 р Його експозиції здатні порадувати цінителів мистецтва, побачили чимало. Невелика колекція живопису включає полотна пензля В. Полєнова, І. Айвазовського, І. Шишкіна, А. Васнецова. Збори витончених виробів з берести, виконаних в неповторному Шемогодськая стилі, взагалі, унікально. Крім того, у виставкових залах представлені старовинні ікони, церковне начиння, знаменита північна чернь, артефакти, знайдені археологами під час розкопок на території колись процвітаючого купецького міста.

Пам'ятник Єрофій Хабарова

Пам'ятник Єрофій Хабарова

  • Адреса: Комсомольська площа. Зупинка транспорту «Вулиця Луначарського».

Почесне місце в ряду видатних дослідників-першопрохідців землі Руської поруч з Семеном Дежнева займає ще один уродженець устюжской землі Єрофій Хабаров. З юнацьких років він почав займатися хутровим промислом, в якому досяг неабиякого успіху. Просуваючи все далі на Схід, Єрофій Павлович відкривав нові землі, багаті природними ресурсами, ретельно записуючи враження і прорисовуючи карти. Згодом, його безцінні записи стали основою для картографування Забайкалля і Далекого Сходу. Не випадково, ім'ям Хабарова названий найбільший місто на річці Амур.

скульптура Водолій

скульптура Водолій

  • Адреса: Перед будівлею Річкового вокзалу. Зупинка транспорту «Ресторан Устюг».

Неподалік від Великого Устюга знаходиться місце злиття річок Південь і Сухона, що дають початок головної водної артерії північноєвропейських земель Росії - Північної Двіні. Оригінальна скульптура, встановлена ​​на міській набережній в 1983 р, підтверджує незаперечність даного факту. Античний напівбог, опершийся коліном на валун, зливає воєдино воду з двох відкритих амфор, які символізують річки. На постаменті вибиті слова чотиривірші, поетично описує народження Північної Двіни.

Куди сходити з дітьми в місті Великий Устюг?

Чарівне містечко порадує чудовими сюрпризами юних мандрівників. Занурення в світ казки і чудес принесе дитині безліч яскравих вражень.

Музей новорічної іграшки

Музей новорічної іграшки

  • Графік роботи: з вівторка по суботу включно, з 10:00 до 18:00. Перерва на обід з 12.00 до 13.00.
  • Вартість квитків: дорослий 100 р., Дитячий 50 р.
  • Телефон: +7 817 382-35-76.
  • Сайт: http://www.ustyug-museum.ru
  • Адреса: площа Комуни, 7. Зупинка транспорту «Річкове училище».

Унікальний музей розміщується в будівлі нині не чинною церкви Дружин Мироносиць - пам'ятці архітектури XVIII століття. Його експонатами є різні новорічні прикраси: від Вифлеємський зірок і порцелянових янголят, якими наряджали ялинки під Різдво наші дідусі і бабусі, до скляних і пластикових аксесуарів свята, поширених в наші дні. Колоритні іграшки з вати, деревини або глини, шикарні гірлянди, фігурки Снігуроньки і Діда Мороза, витончені наконечники неймовірно колоритні. Огляд експозиції призведе улюблене чадо в захват.

Зоосад в вотчині Діда Мороза

Зоосад в вотчині Діда Мороза

  • Графік роботи: щодня, час роботи слід уточнити, зателефонувавши за номером контактного телефону.
  • Телефон: +7 817 385-21-10.
  • Сайт: http://votchina-deda-moroza.ru
  • Адреса: Поселення Марденгское, територія вотчини Діда Мороза.

Однією з головних визначних пам'яток вотчини Діда Мороза вважається невеликий зоопарк, заснований в 2009 р просторих вольєрах, побудованих на площі 7 га, міститься близько 50 видів тварин і птахів. Тут ви побачите лосів, оленів, лисиць, вовків, бурих ведмедів, пугачів, сов, інших представників фауни російської Півночі. З деякими тваринами діти зможуть пограти. Охочим пропонують покататися на нартах, запряжених лайками.

Резиденція Діда Мороза

Резиденція Діда Мороза

  • Графік роботи: щодня, в будні дні з 9:00 до 18:00, у вихідні з 10:00 до 18:00.
  • Телефон: + 7 817 382-04-84.
  • Сайт: http://www.pochta-dm.ru
  • Адреса: Провулок Жовтневий, 1А. Зупинка транспорту «Вулиця Луначарського».

Крім чудової заміської вотчини в казковому лісі, є у Діда Мороза резиденція і в самому місті Великий Устюг. В елегантному історичному особняку розміщується поштове відділення, куди стікаються щорічно мільйони листів від юних росіян. Під час екскурсії дітлахам розкажуть про те, як працює чарівна пошта, навчать правильно оформляти послання Дідові Морозу, покажуть чудову колекцію новорічних поштових листівок, в тому числі раритети початку минулого століття.

Читайте також про цікаві місця Пскова , Сиктивкара , Вологди , Великого Новгорода , Петрозаводська , Санкт-Петербурга , Нарьян-Мара , Мурманська , Архангельська і Калінінграда .

Великий Устюг, по праву вважається одним з кращих центрів сімейного туризму в Росії. Приїхавши сюди на Різдвяні канікули, ви зробите чудовий новорічний подарунок обожнюваним дітям і самі собі. Де як не тут можна відчути всю чарівність російської Півночі, насолодитися чудовими принадами зими.

Куди сходити з дітьми в місті Великий Устюг?