Педагогічні вузи Росії: список кращих університетів інститутів і академій країни

  1. ТОП-10
  2. особливості навчання
  3. якість навчання
  4. Найпопулярніші спеціальності (бакалаврат)
  5. перспективи навчання

Вузи педагогічної спрямованості вирішують набагато більш складну задачу, ніж проста підготовка фахівців в тій чи іншій дисципліні. Вони готують носіїв культури і Вихователів - саме так, з великої літери.

ТОП-10

Кількість педагогічних (або мають педагогічні факультети) вузів в Росії перевалило за позначку 200 - оскільки вони досить широко представлені практично у всіх регіонах країни: від Бєлгородської області до далекого Сходу. Ще однією особливістю педагогічного вищої освіти є те, що присутність в топових списках московських (а також санкт-петербурзьких) навчальних закладів в них менше, ніж в будь-якій іншій галузі вищої освіти. Причому підтверджений цей дивовижний факт як рейтингами всіх провідних конкурсів ( «100 кращих вузів Росії», «Європейська якість» та інших), що проводяться найбільш відомими вітчизняними та зарубіжними організаціями (Мінобразнаукі РФ, фонд Володимира Потаніна, «Експерт РА» і т.д. ), так і результатами голосувань найбільших освітніх інтернет-сайтів - сотні тисяч голосів користувачів яких, відданих за той чи інший вуз, ігнорувати було б, як мінімум, некоректно.

Таким чином, складений на підставі об'єднання всіх перерахованих вище рейтингів, список ТОП-10 буде мати наступний вигляд:

  1. МГУ (Московський держуніверситет) - зрозуміло, маються на увазі лише ті з 41 його факультету, які готують майбутніх педагогів.
  2. РГПУ ім. А.І. Герцена , Що базується в Санкт-Петербурзі - також педагогічні факультети.
  3. Томський держуніверситет - по праву займає третю сходинку, незважаючи на своє «провінційне» розташування.
  4. Іркутський держуніверситет - один з двох найкращих університетів Сибіру в плані підготовки педагогів і однозначно кращий вуз Іркутська в цілому.
  5. Новосибірський державний університет (Відомий також розробкою в його стінах навчально-методичної освітньої літератури, кількість видань якої поступається тільки розробкам московських викладачів).
  6. Воронезький держуніверситет - найбільший вищий навчальний заклад Воронежа.
  7. Уральський держуніверситет (розташований в г.Екатеринбург і з 2011 року став складовою частиною Уральського федерального університету).
  8. Ярославський держуніверситет (Відомий також як Демидівський, оскільки виріс з Демидівського юрліцея, відкритого вперше аж в 1803 році).
  9. Рязанський держуніверситет імені Сергія Єсеніна - уродженця цього краю (спочатку створений за указом Миколи II в 1915-м як жіночий учительський інститут).
  10. Володимирський держуніверситет (Один з найбільших центрів не тільки педагогіки, а й науки і культури в РФ).

Також ви можете вибрати навчальний заклад в розділах педагогічні вузи Москви і педагогічні вузи Санкт-Петербурга .

особливості навчання

Стандартними термінами підготовки бакалаврів-педагогів, згідно з вимогами 3-го покоління ФГОС ВПО, служать 4 роки для навчаються за очною формою, і 5 років - по вечірньою та заочною. Також, відповідно до нових стандартів, програма навчання розділена на 3 циклу, з вхідними в кожен з них базової і варіативної частинами (причому склад годин в останній визначається безпосередньо вузом).

Набір дисциплін в базових частинах природничо-наукового і гуманітарно-соціально-економічного циклів для різних педагогічних спеціальностей відрізняється незначно. 80% годин в них займають такі предмети, як педагогіка, історія, психологія, педагогічна риторика, філософія, іноземна мова, економіка освіти і, як загальна дисципліна для всіх без винятку ВНЗ країни, безпека життєдіяльності.

Професійний цикл робить упор на підготовку, по-перше, в галузях культури, освіти або соціальної сфери (як трьох широких напрямків педагогічної спрямованості), а по-друге, в суто вузькопрофільних дисциплінах, властивих педагогіці того чи іншого освітнього предмета - будь це якась або з десятків точних або гуманітарних наук.

якість навчання

Загальна якість навчання в педагогічних вузах, зі зрозумілих причин, трохи поступається знаменитому на весь світ радянському якості освіти. Але, тим не менше, залишається досить високим - і, в разі подальшого підняття престижу професії звичайного педагога, має всі шанси знову піднятися на світовий рівень.

Найпопулярніші спеціальності (бакалаврат)

Найвищим рейтингом популярності серед нинішніх як абітурієнтів, так і роботодавців користуються викладачі іноземних мов, правових дисциплін, сучасних інформаційних технологій, а також соціальні педагоги та педагоги-психологи.

перспективи навчання

Пов'язані з найбільшою затребуваністю в розрізі спеціальностей та майбутні перспективи навчання. Правда, жаль викликає той факт, що кращі з освітян за цими напрямками змушені прагнути забезпечити своє майбутнє в першу чергу в престижних приватних школах, а також наданням своїх послуг в якості персональних викладачів.