Перездача прав після позбавлення

  1. Що робити, якщо відібрали посвідчення водія
  2. Як повернути водійське посвідчення після позбавлення
  3. Крок перший - іспит
  4. Крок другий - повернення ВУ тільки після заяви
  5. Крок третій - мед. довідка
  6. Крок четвертий - безпосередньо повернення прав
  7. Визначаємося з термінами
  8. Це потрібно знати

Купивши довгоочікуваний автомобіль, кожен з нас прагне отримувати водійські права, без яких неможливо водити машину. Але, отримавши "заповітну" корочку, деякі дуже швидко забувають про те, як важко було здавати теоретичний іспит або тест на водіння.

Дуже скоро, порушивши правило дорожнього руху, деякі водії позбавляються права водити свій «залізний кінь» через недбалість, неуважність, а часом - через звичайної дурості.

Позбавлення права керувати автомобілем сьогодні вважається чи не найбільш суворим покаранням, яке пов'язане з недотриманням законом встановлених правил руху, звичайно, не рахуючи кримінального переслідування, яке відбувається тільки у виняткових випадках.

Що робити, якщо відібрали посвідчення водія

Після позбавлення посвідчення вже пізно «хапатися за голову», тому водити потрібно, уникаючи правопорушень. Тривалість терміну заборони водіння залежить від ступеня тяжкості правопорушення, тому отримати права після позбавлення через місяць, два і навіть тільки через три роки.

На основі дванадцятої глави Кодексу, що регулює адміністративні порушення, складено список тих правопорушень правил руху транспортних засобів на дорогах, за які водіям покладаються серйозні покарання, в тому числі і вилучення прав, отриманих для керування легковим або іншим транспортним засобом.

На термін від одного до трьох місяців ГИБДД позбавляє «корочки» за керування машиною без офіційних номерів, а також за водіння транспортного засобу, на якому державні номери або встановлені в недозволеному місці, або взагалі приховані, а також в разі, якщо водій навмисно не пропускає пожежну, швидку або будь-яку іншу машину з маячком або з увімкненою сиреною.

Більш строго можуть покарати за порушення правил проїзду через залізничний переїзд, виїзд на трамвайну колію або на смугу зустрічного руху. В цьому випадку водій зможе отримати права після позбавлення тільки через три, чотири або шість місяців.

Більш грубі порушення, наприклад, перевищення встановленої дорожніми знаками швидкості, залишення місця події без попередження і т. Д. Караються забороною водити машину на рік або півтора. На такий же термін можуть покарати і за водіння в нетверезому стані.

Список правопорушень досить великий. Потрібно знати, що не можна сподіватися на те, що «пронесе», тому їздити по нашим дорогам слід тільки за правилами, в іншому випадку заповітна «корочка» на певний термін може «переїхати в ГИБДД, а отримати права після позбавлення - процес досить трудомісткий і витратний.

Як повернути водійське посвідчення після позбавлення

У Російській Федерації отримувати водійське посвідчення після позбавлення прав порушники можуть тільки згідно з постановою, прийнятим Урядом чотирнадцятого жовтня 2014-го року. Згідно з пунктом тисячу сто дев'яносто один, в якому законодавчо регламентовані принцип і порядок повернення водійського посвідчення після позбавлення прав, отримання водійських прав після позбавлення можливо тільки тоді, коли підстава на його конфіскацію вже втрачено.

Повернення після позбавлення прав по закінченню терміну відбувається за такими чотирма етапами:

  • іспит - здача на права після позбавлення;
  • написання заяви в Державтоінспекцію;
  • отримання медичної довідки, що підтверджує відсутність протипоказань до водіння транспортного засобу - необхідно тільки в певних випадках;
  • і, нарешті, отримання після позбавлення прав на руки.

Крок перший - іспит

Тих, хто вперше був позбавлений водійського посвідчення, цікавить, чи потрібно здавати іспит після позбавлення прав. Відповідь однозначна: треба обов'язково. Більш того, перездача прав після позбавлення - це перший етап процесу повернення ВУ. Подібна перевірка знань - перездача - є обов'язковою в першу чергу для тих водіїв, яких позбавили ВУ за адміністративне або навіть за кримінальне правопорушення, зокрема за ті порушення ПДР, які вказані вище.

Іспит проводиться в регіональному підрозділі Державтоінспекції. Перевірка знань - це перездача теорії, яка здійснюється відповідно до постанови Уряду, що регулює допуск до керування транспортним засобом. Тим, хто не знає, чи треба здавати іспит після позбавлення прав, варто бути в курсі, що здача може відбутися не раніше закінчення половини встановленого терміну покарання за недотримання ПДР.

У разі, коли громадянин не здає іспит, йому дозволяється ще одна перездача, але тільки через сім днів. Іспити можна здавати в необмеженій кількості, до позитивного результату. ВУ не вдасться повернути до тих пір, поки іспит успішно не зданий.

Починаючи з 2015-го року за водіння в нетверезому стані або передачу управління іншому нетверезому водієві, покарання призначається у вигляді позбавлення ВУ мінімум на півтора року. З 2015 року такого горе водієві, щоб повернути своє ВУ, необхідно не тільки скласти в ГИБДД іспит з теорії, а й надати довідку про те, що він пройшов медичний огляд.

Наприклад, якщо водій був позбавлений ВУ десятого січня 2015 року, то мед. довідку він повинен отримати не раніше, ніж за тридцять днів до закінчення всього терміну позбавлення можливості керувати автомобілем. Тобто починаючи з десятого січня 2015 го року йому потрібно буде відрахувати десять днів на оскарження судового рішення та сімнадцять місяців.

Починаючи з цього дня можна звертатися за отриманням мед. довідки. Таким рішенням влади бажають відсівати всіх тих, хто вже після отримання ВУ був поставлений на облік у нарколога.

Іспит проводиться тільки на предмет теорії. Порушнику пропонується один варіант з сорока квитків, в кожному з яких двадцять питань. Перездавати можна досить легко, якщо знати ПДР, оскільки часу надається достатньо - цілих двадцять хвилин.

Є можливість помилитися: можна неправильно відповісти за все на два питання. Провалені іспити можна здавати повторно, але тільки через сім днів. Здавати можна необмежену кількість разів, однак перездавати тим, кого позбавили ВУ, буде набагато легше.

Якщо новачки для того, щоб отримати нове посвідчення, свій теоретичний іспит повинні здавати в повному обсязі, починаючи від знання всіх діючих ПДР аж до надання мед. допомоги та видів штрафів, то водіям-порушникам для того, щоб повернути своє водійське посвідчення, тест на знання психології та надання першої медичної допомоги здавати не треба.

Квитки з цими питаннями не пропонуються особам, яких позбавили ВУ. Надалі передбачається створювати спеціалізовані квитки, в яких наголос буде зроблений на питання, що стосуються порушених ПДР конкретним водієм.

Бажаючі можуть освіжити свої знання теорії по екзаменаційних білетів 2015 року, які можна знайти в Інтернеті. І ще одна порада: не обов'язково чекати, коли закінчиться термін позбавлення. Треба почати спроби перездавати іспит на повернення ВУ вже тоді, коли минула половина терміну.

Для того щоб отримати можливість перездати іспит на предмет знання ПДР, водієві треба буде подати заяву в екзаменаційну комісію ГИБДД, а після того, як здача буде успішно завершена, потрібно буде забрати свою екзаменаційну картку: це потрібно для пакета документів, які потрібно пред'явити, щоб забрати своє водійське посвідчення.

Крок другий - повернення ВУ тільки після заяви

Повернення водійських прав здійснюється в ГИБДД. Питання про те, де отримувати права після позбавлення, цікавить багатьох. Посвідчення можна забрати, звичайно, після того, як вдалося перездати іспит, в тому підрозділ ГИБДД, яке знаходиться за місцем виконання постанови суду, винесеного у даній адміністративній порушення.

Повернення здійснюється тільки після того, як порушник напише заяву. Здача такої заяви теж має свої терміни: в ГИБДД потрібно звертатися не пізніше, ніж за тридцять днів до дня закінчення встановленого терміну покарання.

Заяву можна написати від руки, його можна також надрукувати, а з 2015 року можлива здача заяви і в електронному вигляді. Заява повинна містити інформацію про те, в яке відділення ГИБДД необхідно направляти за бажанням водія його посвідчення, звідки він і зможе його забрати, незалежно від того, де він порушив ПДР.

Якщо, наприклад, громадянин не дотримувався правил дорожнього руху в Москві, де і був позбавлений прав згідно з рішенням одного з московських судів, але постійно він проживає не в столиці, а в передмісті, то йому потрібно написати заяву про те, щоб його «корочку» перевели в те відділення ГИБДД, яке знаходиться безпосередньо в регіоні його постійного проживання.

Крок третій - мед. довідка

У деяких випадках повернення ВУ можливий тільки коли водій представляє медичний висновок, що свідчить про те, що отсутствіет заборона до управління своїм транспортним засобом.

Здавати медичну довідку не обов'язково для всіх тих громадян, які втратили свої водійські права і хочуть їх повернути. Таку довідку потрібно здавати тільки в разі, коли порушення сталося по одному з наступних пунктів:

  • при управління в нетверезому стані;
  • при відмові пройти медичний огляд на наявність або відсутність алкоголю в крові, яке здійснюється безпосередньо на тому місці, де було зафіксовано порушення ПДР на вимогу інспектора ДАІ;
  • при вживанні алкоголю, психотропних речовин або наркотиків після ДТП, в якому даний водій брав участь.

Крок четвертий - безпосередньо повернення прав

Після того як здача іспиту зафіксована, причому, незалежно від того, скільки разів довелося перездавати, і термін позбавлення порушника водійських прав уже підійшов до кінця, настає час, коли посвідчення В ГИБДД повинні повернути його власнику. Відбувається це в підрозділі ДАІ по тому місцю, де було виконано постанову суду.

Повернення водійських удостоверній відбувається тільки після того, як водій надасть в ГИБДД паспорт або інший документ, що посвідчує його особу. Згідно з чинним Законом, що регулює позбавлення водійських прав та їх повернення, у разі закінчення терміну дії посвідчення, вилученого у громадянина, на момент повернення, йому повинні видати нове.

Визначаємося з термінами

Для початку вирахувати дата, коли закінчується покарання за порушення ПДР. Для цього потрібно подивитися дату судового рішення, додати до неї десять діб, покладених на оскарження, а потім скласти з усім терміном покарання. За своїм водійським посвідченням порушник може зайти вже на наступний день після закінчення терміну.

У 2015-му році були введені певні зміни, причому, нововведення торкнулися і термінів, коли можливо перездавати іспит: з 2015-го року теорію можна здавати тільки після того, як проходить половина терміну, тоді як посвідчення можна отримувати після закінчення повного часу покарання.

У багатьох новачків, недавно поповнили ряди «порушників» виникає питання про те, куди йти і де отримувати своє ВУ. Повернення здійснюється в тому відділенні ГИБДД, де громадянин залишив свою «корочку». Отримати можна тільки після пред'явлення:

  • паспорта;
  • копії рішення суду;
  • довідки про здачу іспиту в ГИБДД;
  • медична довідка та - при необхідності.

Щодо останнього пункту ведеться багато суперечок. І хоча в ГИБДД часто таку довідку вимагають, проте меддовідки буває потрібна тільки в тих випадках, коли порушені відповідні положення КК РФ:

  • частина 1;
  • частина 1 в статті 12.26;
  • частина 4 статті 12.8;
  • частина 3 статті 12.27 КоАП;
  • частина 2, 4 і 6 статті 264.

Це потрібно знати

Вже зрозуміло, що повернення прав можливий тільки після здачі теоретичного іспиту. Однак і тут законодавці роблять застереження про те, що ті, кого позбавили водійського посвідчення до першого вересня 2013 року року, причому, незалежно від терміну позбавлення, не повинні здавати іспит.

Однак, незважаючи на твердження законодавця про даний виключення, співробітники ГИБДД нерідко буквально змушують громадян, позбавлених ВУ до зазначеного терміну, все-таки здавати теорію, поширюючи закон абсолютно на всіх, хто хоче повернути свої «корочки».

Вихід із ситуації, на думку юристів такий: громадянин повинен з ГИБДД взяти письмову відмову про те, що йому не повертають ВУ, і відправитися з ним до суду, де потрібно буде подати позов з посиланням на відповідну статтю КоАП про те, що до нього застосовується дана норма закону.

Ще одне нововведення: з 2015-го року відповідно до статті 32.6 КоАП ВУ повернуть не тільки після того, як громадянин успішно здасть теорію, а й після сплати ним усіх наявних на його ім'я штрафів за порушення ПДР. Крім того, за те, щоб бути допущеним до складання іспиту, порушнику доведеться заплатити держмито за здачу теоретичного іспиту в розмірі чотирьох з половиною тисяч рублів.

Квитанція про сплату, так само як і квитанція на оплату держмита на закордонний паспорт , Видається у відділенні банку, де заповнюється платіжка. Причому, з кожною новою спробою тариф змінюється.